П`ятниця, 14.08.2020, 21:25
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Січень » 06
Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір з 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур. Багато із самобутніх звичаїв втратилися або призабулися внаслідок масових депортацій українців з їх етнічних земель або через радянську атеїзацію. Попри все, українці сьогодні по-новому відкривають себе для Бога, різні традиції та обряди.

Просмотров: 3302 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 06.01.2019 Коментарі


Просмотров: 222 | Добавил: Prytyska | Дата: 06.01.2019 Коментарі

Щойно у Патріаршому храмі святого Георогія у Стамбулі завершилася церемонія вручення Томосу для Української Православної Церкви. Ця історична подія увійде у підручники і  всі наступні покоління українців знатимуть цю дату. 

«Україна сьогодні не тільки у центрі, але й у самому серці Вселенського Патріархату», - на цьому наголосив релігієзнавець Віктор Єленський, коментуючига 112 каналі  пряму трансляцію з церемонії вручення Томосу.

Правила, виписані в Томосі, є такими ж, як і в Томосах Елладської, Сербської, Болгарської, Чеських і словацьких земель та ін.православних Церков. Віднині Православна Церква України є незалежною і одночасно такою, що визнає першість Вселенського Патріарха серед рівних. Відсьогодні таким рівним серед рівних стає Митрополит Київський всієї України Епіфаній», - наголос ... Читати далі »

Просмотров: 212 | Добавил: Prytyska | Дата: 06.01.2019 Коментарі

Історія святкування навечір’я перед празником Христового Різдва сягає перших віків християнства. Надвечірня празника Різдва має окрему богослужбу, що зветься Великі, або Царські часи, які уклав Єрусалимський Патріарх Софроній, де в псалмах та читаннях пророків зі Старого Завіту зібрано основні пророцтва відносно обіцяного Месії. Зі святого Євангелія читають події, пов’язані з Христовим Різдвом, а стихири оспівують воплочення Божого Сина, місце й обставини Різдва. Під час відправи Царських часів святе Євангеліє лежить на тетраподі як символ Христа, що вже прийшов і голосить нам Божу науку. Походження назви Царські часи пояснюється тим, що колись у Візантії на цій відправі завжди були присутні цісарі зі своїм двором. При кінці служби в їхню честь співали окремо многолітню. День надвечір’я завершує Пилипівський піст перед Різдвом, тому цього дня є строгий піст. ... Читати далі »
Просмотров: 2960 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 06.01.2019 Коментарі


Просмотров: 198 | Добавил: Prytyska | Дата: 06.01.2019 Коментарі

Децій, який Римського царства скіпетр тримав, поставив Критського острова ігемоном тезоіменного собі і подібного звичаями, що Деній називався. Він подібний був на царя свого лютістю і жорстокістю і на християн гонінням. Децій той, дійшовши до Критського острова, зразу всіх, у Христа віруючих, звелів шукати на муки. І приводили до нього міцних у вірі, їх же по великих випробовуваннях і муках різними губили смертями. У той час і цей десятичисленний, найкращих мужів лик взятий був і приведений до ката. Були ж родом із різних градів: із Гортунського града Теодул, Саторник, Єнпор, Геласій і Євникіян, з Кіоса ж Зотик, з Єпінеї — Помпій і Агатопус, із Кидонії ж — Василид. З Іраклії — Євалест. Всі ж разом до єдиного, що на Небесах, поспішали Града. Вони, ставши перед катом, яких слів вільно не вимовили? Якої ж не показали мужности? І яку дорогу катувань не перейшли? Я ... Читати далі »
Просмотров: 3019 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.01.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^