П`ятниця, 14.08.2020, 21:33
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Січень » 01
Преподобний Ілля Муромець, Києво-Печерський

До великого сонму преподобних отців Києво-Печерських належить також преподобний Ілля Муромець. Відомо що він був уродженцем міста Мурова, мав прізвисько Чоботок. Короткі відомості про нього є в праці українського релігійного історика ХVII ст. також насельника Печерської обителі, Афанасія Кальнафойського. Вона була видрукувана польською мовою в 1638 році у Лаврській друкарні і мала назву « Тертургіма».

Книга складається з опису самого монастиря та чудес, що в ньому відбувалися. Там Афанасій Кальнафойський і повідомив, що чернець Ілля Муромець жив у монастирі 450 років тому, а це означало, що в 1188 році. Новітні дослідження дають підстави точніше назвати роки його життя: між 1148 і 1203 роками, тобто всього 55 років. У своїй книзі автор згадує про Іллю Муромця в каталозі святих Антонієв ... Читати далі »
Просмотров: 3153 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 01.01.2019 Коментарі

В давнину Церква постановила вважати початком нового року 1 січня (14 січня за новим стилем) старого церковного стилю.Так склалося, що в свідомості більшості сучасних людей, в тому числі і християн, початок нового року асоціюється з 1 січням за новим стилем. Ми не будемо заглиблюватись в проблематику того правильний чи ні такий підхід. Так чи інакше, але час поділяється на життя, що проходить протягом років, і ми зараз стоїм перед дверима, що відкривають перед нами новоліття. 
Всякий раз, коли підводиться хронологічна риса певного періоду життя, з особливою гостротою відчувається невблаганність і владність часу. В наш час ми відчуваємо це особливо.
Одного мудреця давнини запитали, що, на його думку, дорогоцінніше за все для людини. «Час, - відповів він, - бо за допомогою часу можна придбати все. Самого ж часу, хоча б хвилину його, не можна набути з ... Читати далі »
Просмотров: 3355 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 31.12.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^