П`ятниця, 05.03.2021, 13:55
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2018 » Грудень » 17
  У 1108 році дочка візантійського імператорія Олексія Комніна обвінчалася з київським князем Михаїлом Ізяславичем, правнуком святого Володимира Великого. Юній принцесі Варварі довелося залишити рідний Царгород і відправитися в далеку Русь, яка лише століття тому відмовилася від забобонів язичництва. Щоб укріпити віру русичів, з якими братався народ православний Візантії, Константинопольський патріарх благословив Варварі взяти з собою мощі своєї небесної покровительниці. Так передання розповідає історію прибуття на Русь мощей святої вмц. Варвари. Вони були поміщені у Михайлівському Золотоверхому монастирі, який з цього часу носив в народі назву Варваринського.
Найбільш ранні відомі нам оповіді про життя і мучеництво святої великомучениці відносяться до VII ст. Велика роль в агіографічній українській традиції святої Варвари належить настоятелю Києво-Миха ... Читати далі »
Просмотров: 2896 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 17.12.2018 Коментарі

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час першої Літургії у статусі Предстоятеля Православної Церкви України (ПЦУ) у Михайлівському соборі пом'янув усіх Предстоятелів Православних Церков, окрім Патріарха Московського  Кирила.

Богослов Ілля Бей у коментарі РІСУ прокоментував дію новообраного Предстоятеля.

«Непоминання Митрополитом Епіфанієм Патріарха Московського під час Літургії означає відразу кілька речей, але цю відмову треба розуміти в контексті.

Наразі майже всі Предстоятелі згадують один одного. Винятків лише два: 1) Патріарх Московський ігнорує Патріарха Константинопольського; 2) Митрополит Київський не згадує Патріарха Московського.

У чому справа? В першому випадку все зрозуміло. Москва образилася на Константинополь за те, що той ... Читати далі »

Просмотров: 359 | Добавил: Prytyska | Дата: 17.12.2018 Коментарі

На жаль, Українська Православна Церква (МП) сьогодні не вільна від політики, яка диктується зі сторони Росії. А куратором цього процесу в Україні є митрополит Антоній (Паканич) і Вадим Новинський.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ Олександр (Драбинко).

Митрополит Олександр (Драбинко) зазначив, що після Об’єднавчого собору, який відбувся 15 грудня у Києві, він став кліриком Української православної церкви на чолі з новообраним канонічним митрополитом.

«А Українська Православна Церква, до якої ми належали нещодавно, це сукупність єпархії Російськ ... Читати далі »

Просмотров: 361 | Добавил: Prytyska | Дата: 17.12.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^