П`ятниця, 05.03.2021, 15:13
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2018 » Грудень » 07
Майбутній ігумен Меркурій, прикраса землі Чернігівської та її слава, народився у 1870 році і одержав при хрещенні ім’я Максим. Батьки преподобного походили із благочестивих селян та проживали у с. Щаснівка Бобровицького району Чернігівської області. Відомо, що батька святого звали Матвієм. В с. Щаснівка у праці, навчанні та молитві пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього святого. Він не мислив себе без Бога і з ранніх літ мріяв про монашество.

У зрілому віці, усвідомивши сенс людського буття, пізнавши Бога та полюбивши красу Церкви, преподобний направився до Києво-Печерської Лаври, де молився та виконував покладені на нього послухи. Серце святого було переповнене любов’ю до обителі — Святої Лаври. Як говорить псалмоспівець Давид: Припала душа моя до Тебе, і правиця Твоя підтримує мене (Пс. 62, 9). Так і душа преподобного припала до Господа. За велику ... Читати далі »
Просмотров: 2915 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 07.12.2018 Коментарі

7 грудня (24 листопада за старим стилем) – день пам'яті святої великомучениці Катерини, так само шанованої, як Православною, так і Католицькою церквою. Ця великомучениця за Христа подає нам яскравий приклад того, що земне наше життя позбавлене сенсу, якщо воно буде без Бога, без Його благодаті і благословення. Читаючи житіє святої Катерини, перед нами відкривається не лише біографія великомучениці, але й сенс її життя, вказівка на важливість у людському житті гарячої віри і любові до Бога, і готовність ввідати за Нього життя. Важливо не лише вчитатися у слова з життя святої великомучениці, але й зрозуміти головну думку. Своїм прикладом вмчц. Катерина дає зрозуміти, що потрібно жити так, аби не боятися зустрічі з Богом вже сьогодні. Пам’ятаймо про дочасність нашого земного життя, адже його рамки дуже мізерні у порівнянні з вічністю.
Про життя св. вмчц. Катер ... Читати далі »
Просмотров: 2948 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 07.12.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^