Четвер, 17.01.2019, 22:12
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2018 » Лютий » 10
Церковне поминання спочилих. Про церковні свічки. 

Самий простий, але дієвий вид жертви за спочилого - свічка, яка ставиться за його упокоєння «на канун». Канун - це чотирикутний стіл з мармуровою або металевою дошкою, на якій розташовані лунки для свічок. На кануні стоїть Розп'яття зі Спасителем і з предстоячими Пресвятою Богородицею і апостолом Іоанном Богословом.

Коли ми ставимо свічку за упокій, слід піднести до Господа молитви за спочилих, яких хочемо пом'янути: «Пом'яни, Господи, душі (у) спочилих рабів Твоїх (імена їх), і прости їм всі провини вільні і невільні, і даруй їм Царство Небесне».

Корисним є в пам'ять про померлого жертвувати на церкву, подавати милостиню жебракам з проханням помолитися за спочилого.

Що можна приносити в церкву на згадку про спочилих?

Жертва н ... Читати далі »
Просмотров: 3334 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 10.02.2018 Коментарі

Присвячуючи Неділю М'ясопусну нагадуванню про останній Страшний суд Христів, Церква, маючи на увазі цей суд, встановила клопотати не тільки за живих членів своїх, але і за всіх, від віку спочилих, що у благочесті пожили, всіх родів, звань і станів, особливо ж за померлих раптовою смертю , і молить Господа про помилування їх. Урочисте всецерковне поминання покійних в цю суботу (а також в Троїцьку суботу) приносить велику користь і допомогу спочилим батькам і братам нашим і разом з тим служить виразом повноти церковного життя, якою ми живемо. Бо порятунок можливий тільки в Церкві - спільноті віруючих, членами якої є не тільки ті що живуть, але і всі спочилі у вірі. І спілкування з ними через молитву, молитовне їх поминання і є вираженням нашої спільної єдності в Церкві Христовій.

Встановлення вселенської родительської суботи перед Неділею М’ясопустною ві ... Читати далі »
Просмотров: 2370 | Добавил: Prytyska | Дата: 10.02.2018 Коментарі

Просмотров: 118 | Добавил: Prytyska | Дата: 10.02.2018 Коментарі

Просмотров: 141 | Добавил: Prytyska | Дата: 10.02.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^