Вівторок, 18.01.2022, 19:43
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2014 » Грудень » 25
У зв’язку з розповсюдженням у мережі Інтернет та в друкованому вигляді авторського твору єпископа Іоана (Швеця) «Акафіст Небесній Сотні», Прес-центр Київської Патріархії з благословення Патріарха Філарета заявив, що богослужбове використання акафісту "неможливе і заборонене", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

"Богослужбові тексти, в тому числі акафісти, можуть складатися виключно для прославлення святих, які відповідним чином канонізовані, тобто визнані святими для загального чи місцевого церковного шанування", -- зауважується у заяві Прес-центру. Проте представники Небесної сотні не канонізовані, бо "канонізація (причислення до лику святих) відбувається на підставі церковних подвигів та заслуг", а "світські заслуги перед народом і державою вшановуються у світський спосіб, що не є підставою для кан ... Читати далі »
Просмотров: 2529 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.12.2014 Коментарі

У Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» 26 грудня о 16.00 відбудеться відкриття виставки «Хрест та шабля: Київський Митрополит Петро Могила (1597-1647)».

Як повідомили "УНІАН-Релігії” в прес-службі Софії Київської, на виставці будуть представлені експонати, ілюструючі два періоди життєвого шляху Петра Могили: військову службу в Речі Посполитій - до постриження в монахи, і служіння Церкві - архімандритом Києво-Печерського монастиря, а згодом - Митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі.

Зокрема, в експозиції будуть представлені найбільш знакові твори Петра Могили – «Служебник» (1629), «Православне сповідання віри» (1645) та «Требник» (1646), а також праці його сподвижників – «Патерикон» С. Косова (1635), «Тератургіма» А. Кальнофойського (1638).

Також відвідувачі виставки зможуть побачити ікону «Собор Пе ... Читати далі »
Просмотров: 2366 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.12.2014 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^