Вівторок, 05.07.2022, 20:19
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2014 » Листопад » 13
Київська міська рада 13 листопада на своєму засіданні прийняла рішення про перейменування декількох вулиць, назви яких були пов’язані з тоталітарним минулим.

Серед них площу Фрунзе перейменовано на площу Петропавлівську, а вулиці Івана Клименка повернуто історичну назву – Преображенська.

Слід зазначити, що наразі процес перейменування вулиць не завершено. Як повідомляє офіційний веб-ресурс КМДА, за пропозицією Українського інституту національної пам’яті Київська міська влада ініціювала обговорення зміни назви вулиці Академіка Шліхтера у Дніпровському районі на вулицю Вифлиємську. Обговорення триватиме до 2 грудня включно. Протягом цього часу всі охочі мешканці Києва зможуть підтримати дану ініціативу, повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП).

... Читати далі »

Просмотров: 2487 | Добавил: Prytyska | Дата: 13.11.2014 Коментарі

З 13 листопада Метехський міст у Тбілісі носитиме ім'я 100 000 мучеників, які віддали на цьому місці життя за віру. Про це рішення столичного муніципалітету мер Тбілісі Давид Нармані оголосив ще до початку параклісу на честь Дня поминання 100 тисяч мучеників.

Грузинська Православна Церква відзначає День пам'яті 100 тисяч мучеників, вбитих Хорезмійці в Тбілісі. На честь подвигу мучеників за віру в усіх православних храмах країни пройшли урочисті богослужіння.

До Метехського мосту була винесена ікона 100 тисяч мучеників, Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II відслужив молебень. Після закінчення богослужіння Патріарх Грузинський, супроводжуючі його духовні особи та тисячі прихожан, за сталою традицією опустили у води Кури квіткові букети і вінки в славу подвигу мучеників за віру.

У 1227 року султан Джалал-Ед-Ді ... Читати далі »
Просмотров: 2504 | Добавил: Prytyska | Дата: 13.11.2014 Коментарі

«Конфлікт в Україні поставив під сумнів концепцію «русского мира». Сьогодні ми спостерігаємо ще одну спробу використати православ'я як основу нового інтегративного проекту. Тепер уже в рамках окремо взятої Росії», - так російський історик і релігієзнавець, доцент Центру вивчення релігій Російського державного гуманітарного університету (РДГУ) Борис Фаліков прокоментував виступ Патріарха Кирила 11 листопада на відкритті засідання Всесвітнього Російського Народного Собору на тему – "Єдність історії, єдність Росії, єдність народу", на якому прийнята "Декларация русской идентичности".

Суть Декларації полягає в наступному. Російський народ має складний генетичний склад. У його виникненні брали участь і слов'яни, і угро-фінни, і тюрки. Ось тепер народ цей гостинно відкритий для представників інших етносів. Для приєднання потрібно ... Читати далі »
Просмотров: 2466 | Добавил: Prytyska | Дата: 13.11.2014 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^