Вівторок, 18.01.2022, 21:24
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2014 » Лютий » 24
ЖУРНАЛ № 5

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 20 лютого 2014 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА


МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про застосування владою вогнепальної зброї проти українського народу.

ДОВІДКА:

20 лютого 2014 р. за повідомленнями засобів масової інформації, даними відеозаписів та свідченнями очевидців, влада почала застосовувати вогнепальну зброю, зокрема снайперську та автоматичну зброю, проти українського народу. Повідомляють про десятки вбитих і сотні поранених.

УХВАЛИЛИ:

1. Враховуючи, що державною владою не були почуті неодноразові заклики Церкви до неї не застосовувати зброю проти народу, який обрав владу для служіння собі та Україні, а не для вчинення насильства і вбивс ... Читати далі »
Просмотров: 2433 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 24.02.2014 Коментарі

24 лютого 2014 року Священний Синод Української Православної Церкви розглянув «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні» від 22 лютого 2014 року.

Синод ухвалив засвідчити готовність до продовження діалогу з УПЦ КП і УАПЦ, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на news.church.ua.
Синод також ухвалив створити комісію для діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ у наступному складі:

1) архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ – Голова;
2) архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор;
3) єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я ... Читати далі »
Просмотров: 2573 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2014 Коментарі

Патріарх Московський Кирил закликав вірян в Україні, які перебувають у розколі, повернутися до Церкви. Про це він сказав після Літургії, зазначивши при цьому, що влада не повинна втручатися в церковні справи, повідомляють РИА "Новости".

На території України "20 з гаком років відбуваються непрості політичні процеси, результатом яких стало трагічне розділення нашої Церкви", - сказав Кирил.

"Протягом минулих років були спроби використати політичну силу для того, щоб вирішити церковне питання в Україні. Хочу сказати сьогодні, звертаючись до всього українського народу: влада не повинна втручатися в церковні справи, силою неможливо вирішувати церковні питання", - сказав Патріарх. "Потрібно, щоб Церква самостійно, не спираючись на жодні зовнішні чинники, вирішувала всі ті питання, які перед нею стоять", - зазначив Предстоят ... Читати далі »
Просмотров: 2639 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2014 Коментарі

23 лютого Вселенський Патріарх Варфоломій очолив поминальну службу за тих, хто віддав своє життя під час протестів в Україні. Боголужіння відбулося грецькою і церковно-слов'янською мовою. У ньому взяли участь виконуючий обов'язки Генерального консула України в Стамбулі Андрій Мостиський, надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Туреччині Іраклій Коплатадзе, а також віруючі з усього світу, в тому числі Туреччини, Греції, України та інших країн.

Після цього Патріарх запалив свічку в пам'ять за загиблими у дворі Патріаршої церкви Святого Георгія, парафіянами якої є українські православні віруючі, що живуть в Стамбулі.

Нагадаємо, 20 лютого Вселенський Патріарх Варфоломій, Глава Константинопольської Церкви, поширив послання до народу України, в якому засудив насильство й агресію, що мали місце в Києві, і закликав усі сто ... Читати далі »
Просмотров: 2518 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2014 Коментарі

Як повідомили щойно РІСУ в Синодальному інформаційному відділі УПЦ (МП), 24 лютого 2014 року в Києві відбулося засідання Синоду Української Православної Церкви. Головував на засіданні, відповідно до Статуту Української Православної Церкви, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, найстарший за хіротонією постійний член Синоду.

Як сказано в повідомленні, "у зв'язку з медично засвідченою неможливістю для Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира здійснювати виконання обов'язків Предстоятеля Української Православної Церкви, в чому члени Синоду особисто переконалися, відвідавши Його Блаженство в лікарні, Синод прийняв рішення про необхідність обрання місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри".

Відповідно до норм Статуту Української Православної Церкви (МП) таємним голосуванням на посаду міс ... Читати далі »
Просмотров: 2601 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2014 Коментарі

Синод УПЦ (МП) на засіданні 24 лютого прийняв звернення до державної влади у зв’язку з останніми подіями в Україні. У ньому Синод засудив «злочинні дії тієї державної влади, що спровокувала кровопролиття на вулицях та майданах золотоверхого Києва» та запевнив про молитви за загиблих та здоров’я поранених.
Синод УПЦ (МП) також наголосив на важливості «побудови нової країни на засадах добра і справедливості, територіальної цілісності та консолідації суспільства та, що «влада має усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями».

Українська Православна Церква декларує готовність до конструктивної взаємодії з державною владою в різних сферах суспільного життя і запевнила, що не ділить своїх вірних за політичною, територіальною, націонал ... Читати далі »
Просмотров: 2634 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2014 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^