Saturday, 21.05.2022, 10:06
Вітаю Вас Guest
Реєстрація
Вхід

Головна » 2012 » December » 05
Община храма Александра Невского при бывшем Комиссаровском училище собирается завтра, в день престольного праздника, молиться на улице — владелец здания, коммерческая фирма, не пускает верующих в храм. Более того, здание домового храма выставлено на продажу. 

Как пишет «Церковный вестник», владелец помещения при его приобретении в 2005 году имел обременение в виде обязательного восстановления церкви (в советское время домовый храм был закрыт, здесь располагалась столовая). Храм после реализации этого намерения по контрактным условиям в качестве городской доли переходил столичным властям, которые планировали безвозмездно передать его священнослужителям для размещения патриаршего подворья. Указом Патриарха Алексия II тогда же был назначен настоятель — клирик храма «Большое Вознесение» протоиерей Владимир Антонов, начала ... Read more »
Просмотров: 2732 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

Митрополита Львівського та Сокальського УПЦ КП Димитрія (Рудюка) «дещо дивує постановка питання біометричних паспортів в українському суспільстві», адже, за його словами, не у всіх країнах Західної Європи існують такі документи. Тому Церква виступає із застереженням щодо введення цих паспортів в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Галinfo.

«Я думаю, що тут закладено якийсь суто меркантильний інтерес, хтось захотів саме за допомогою біометричних паспортів порахувати населення України, адже мова йде про те, що вже від народження дитини їй буде вручено цей біометричний паспорт. Так прокоментував бажання Верховної Ради запровадити в Україні нові біометричні паспорти митрополит Львівський та Сокальський УПЦ КП, Владика Димитрій.

Він переконаний, що багато людей навіть не знають що це таке. «Звичайно, са ... Read more »
Просмотров: 2627 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

Після тривалих переговорів Апостольського візитатора для українських греко-католиків в Італії та Іспанії Преосвященного владики Діонісія (Ляховича) і капелана о. Дмитра Савчука з іспанським жіночим монашим орденом «María Reparadora», було досягнуто спільної домовленості про передачу належного до зазначеного ордену храму в користування громади УГКЦ м. Севільї (Іспанія).

Ця святиня була побудована кардиналом Карлосом Аміго, Архієпископом-емеритом Севільї, наприкінці минулого столття. Однак через відсутність прихожан та практичне невикористання вона була десакралізована і де останнім часом севільської міськрадою проводилися різні культурологічні і мистецькі заходи.

В неділю, 2 грудня 2012 р., з благословення Апостольського візитатора Кир Діонісія храм було наново освячено та наіменовано в честь св. Димитрія Солунського.

Просмотров: 2628 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

У Бейруті на 92 році життя сьогодні помер Патріарх Великої Антіохії й усього Сходу Ігнатій IV (Хазім). Він був поміщений напередодні в реанімаційне відділення православного шпиталю Святого Великомученика Георгія з діагнозом крововилив у мозок.

Ігнатій IV посів патріарший престол 2 липня 1979 року. Навчався в Бейруті і Свято-Сергієвому богословському інституті в Парижі. До останнього часу його постійною резиденцією був Дамаск.

Ігнатій IV неодноразово відвідував Росію, нагороджений орденом Дружби і орденом Святого Апостола Андрія Первозванного з алмазною зіркою. У 1942 році він був одним з організаторів молодіжного православного руху.

Антіохійська Церква заснована апостолами Петром і Павлом. Її канонічна територія - Сирія, Ліван, Месопотамія. Богословська школа відома багатьма видатними проповідниками. Серед них ... Read more »
Просмотров: 2549 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

Як інформує прес-служба столичної прокуратури, доручення про проведення перевірки надано Державній інспекції сільського господарства в м. Києві, Інспекції архбудконтролю та Головному управлінню охорони культурної спадщини КМДА.

Органи контролю зобов’язано надати висновки щодо законності виділення земельної ділянки та надання дозвільних документів на будівництво на Десятинному провулку, 3/5.

Як повідомили ЗМІ, у ніч на 30 листопада невідомі знесли будинок за адресою Десятинний провулок, 3, проти знесення якого виступали київські активісти. В середині листопада постійна комісія Київради з питань культури та туризму направила звернення до УПЦ Київського Патріархату з проханням оприлюднити проект будівництва за адресою: пров. Десятинний, 5, де тоді щойно розпочався демонтаж старої будівлі.

За інформацією голови ціє ... Read more »
Просмотров: 2640 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

На проведення консервації та музеєфікації фундаментів Десятинної церкви в проекті бюджету на 2013 рік передбачено виділити 40 мільйонів гривень. Про це свідчить поданий в парламентом 4 грудня фінансовий документ, повідомляє УНІАН-релігії.

Згідно з проектом бюджету, за статтею «Проведення консервації та сучасної музеєфікації, завершення археологічних досліджень Старокиївської гори із залишками фундаменту Десятинної церкви території пам`ятки археології національного значення «Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви» передбачено виділити 40 мільйонів гривень.

Голова КМДА Олександр Попов заявив, що позиція міської влади щодо будівництва храму на залишках Десятинної церкви залишається непохитною - роботи мають бути спрямовані виключно на музеєфікацію та консервацію.

«Ми не погоджуємо ... Read more »
Просмотров: 2572 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі

В Українському домі 4 грудня відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дитини, в якій взяли участь представники Церков в Україні. Також у Всеукраїнській нараді, яку очолив Президент України, взяли участь керівники центральних і місцевих органів влади, представники Адміністрації Президента, Генеральної прокуратури, місцевого самоврядування, а також громадських і міжнародних організацій, релігійних конфесій. Про це інформує «Православіє в Україні».

Учасники обговорили проблемні питання щодо захисту прав дитини, реформування у сфері освіти, охорони здоров'я, соціального захисту дітей, захисту прав дітей з особливими освітніми та медичними потребами, дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають у конфлікті з законом.

Так, під час наради Уряду надано завдання терміново завершит ... Read more »
Просмотров: 2599 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.12.2012 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^