Середа, 26.01.2022, 06:13
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2012 » Серпень » 20
На місці поклінного хреста, який напередодні спиляли активістки руху Femen, в суботу, 18 серпня, громадські активісти встановили новий тимчасовий хрест, повідомляє "Релігія в Україні".

В акції по відновленню святині брав участь Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму.

Незабаром відновлений хрест обіцяють замінити на постійний. Як з'ясувалося, спиляні дівчатами хрест був встановлений греко-католицькими віруючими, а не православним (акція Femen була спрямована проти «кремлівсько-попівського режиму»). Він був встановлений в пам'ять про замордованих і розстріляних під час голодомору та репресій НКВД ще в 2004 році, але без дозволу влади.
Активісти, які в суботу поставили тимчасовий хрест, вважають, що своїми діями рух FEMEN не підтримують Pussy Riot, а тільки шкодять.
... Читати далі »
Просмотров: 2527 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.08.2012 Коментарі

Глава УГКЦ, Блаженіший Святослав (Шевчук) висловив радість з нагоди підписання Декларації про примирення між польським та російським народом, Патріархом Московським Кирилом (Гундяєвим) та примасом польської Римо-Католицької Церкви Юзефом Міхаліком.

На прес-конфренції 19 серпня у Коломиї він зазначив: «Над цим Актом сторони працювали три роки. Було сказано, що це не є кінець, а тільки початок. Тобто процес примирення не закінчився, а тільки розпочався. Але це вже велика подія Сама по собі. Ми правда не почули за що саме поляки пробачають росіян і за що Православна Церква просить пробачення. Можливо до цього ще дійде».

На прохання кореспондента РІСУ прокоментувати можливість підписання такої Декларації між РПЦ і УГКЦ Патріарх Святослав зазначив, що в цій події він вбачає ще один позитивний момент, оскільки Патріарх Моск ... Читати далі »
Просмотров: 2548 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.08.2012 Коментарі

В конце июля вице-премьер правительства Турции Бюлент Арыч выступил с предложением превратить церковь святой Софии в Трапезунде (Турция, Трабзон), где сегодня расположен музей, в мечеть, объяснив свою идею тем, что здание создавалось для молитвы.  

Константинопольский Патриарх посетил эту церковь 16-го августа и встретился с мэром города. Общаясь с турецкими репортерами, Патриарх сказал: «Мы уважаем все мечети и все места для молитвы, но в этом случае я не вижу никакой необходимости превращения Святой Софии в мечеть. Мы выступаем за сохранение церкви св. Софии в качестве музея. Кроме того, как заявил глава местного (исламского) сообщества, здесь уже есть множество мечетей, и многие из них остаются частично пустыми».

Патриарх сослался на заявление Зеки Байтара, сказавшего, что «сначала мы должны заполнить [имею ... Читати далі »
Просмотров: 2638 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.08.2012 Коментарі

З благословення Святішого Патріарха Московського і Всієї Русі Кирила та Блаженнішого Митрополита Київського і Всієї України Володимира в Україну прибув Голова Синодального комітету Руської Православної Церкви по взаємодії з козацтвом митрополит Ставропольський і Невиномисський Кирил.

Владика Кирил прибув, щоб відвідати православні святині України та зустрітися з керівниками та членами козацьких організацій нашої держави.

21 серпня в Центральному Будинку офіцерів у м. Києві відбудеться засідання круглого столу на тему «Співпраця Православної Церкви та козацтва: російський і український досвід», в якому візьмуть участь архіпастирі, священнослужителі та отамани козацьких товариств.

Також митрополит Кирил відвідає м. Новоград-Волинський, де будується козачий храм св. Іоанна Руського, Святогірську й Почаївську Ла ... Читати далі »
Просмотров: 2671 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.08.2012 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^