Середа, 26.01.2022, 05:28
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2012 » Серпень » 10
Ця невелика кам’яна ікона — єдина у світі. Пам’яток з таким унікальним різьбленням нема у музеях світу, стверджують українські науковці.

Уважно проаналізувавши стиль зображення, вони дійшли висновку — ікона була зроблена не пізніше 13 століття і могла належати князям Володимиру Великому чи Володимиру Мономаху. Але наразі сказати про це зі стовідсотковою впевненістю вчені не беруться — потрібно ще продовжувати досліджувати знахідку.

Головний зберігач фондів Національного Києво-Печерського заповідника Григорій Полюшко перед тим, як взяти ікону до рук, вдягає рукавички — він має справу з безцінним предметом.

"Різьблення унікальне, схема розташування святих надзвичайно цікава. Це єдина у світі річ”, – пояснює Полюшко і під лупою ще раз оглядає Богоматір з немовлям в оточенні апостолів, євангелістів і святих.

... Читати далі »
Просмотров: 2575 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 10.08.2012 Коментарі

Министерство культуры Украины отправило в пятницу в отставку генерального директора национального Киево-Печёрского историко-культурного заповедника Викторию Лесничую.

Как отмечает в сегодняшней информации ИТАР-ТАСС, это первое эхо скандальной истории, в которую была вовлечена в последние дни святыня православного мира - знаменитая Киево-Печёрская лавра.

В настоящее время древняя обитель разделена на две части - нижняя Лавра с мужским монастырем находится в ведении Украинской Православной Церкви, а верхняя Лавра - это национальный историко-культурный заповедник в подчинении Министерства культуры Украины.

В работе заповедника выявлены грубейшие нарушения законодательства, а его светский коллектив погряз в конфликтах и дрязгах. При этом одна из заместителей гендиректора публично призналась, что за свою должность дала взятку в размере 50 тыс. долларов. Материалы проверки деятельности заповедника переданы в правоохранительные органы.

Н ... Читати далі »
Просмотров: 2752 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 10.08.2012 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^