Середа, 28.07.2021, 19:13
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2021 » Липень » 12 » 12 липня день вшанування Петра і Павла
13:00
12 липня день вшанування Петра і Павла

Апостоли Петро і Павло прийшли в учні до Христа різними шляхами.

Святий Петро (до хрещення — Симон) — брат апостола Андрія Первозванного. Святий апостол Петро був рибалкою у Вифсаїді, маленькому містечку на березі Галилейського озера. Одного разу, проходячи берегом озера Христос побачив Петра, який зі своїм братом Андрієм закидав сіті. «Йдіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей» (Мф. 4,19), – ці слова звернені до простих рибалок визначили їхню подальшу долю. Вони послідували за Христом і стали Його учнями. Апостол Петро  на горі Фавор був свідком Божественної слави Господньої, в час Преображення Христового. Коли наблизився час Хресних страждань Спасителя, на шляху до Єрусалиму, Він запитав Своїх учнів: «Ви за кого Мене вважаєте?» Апостол Петро першим відповів: «Ти – Христос, Син Бога Живого», за що удостоївся високої похвали: «Ти – Петро і на цьому камені я засную Церкву Мою, і ворота пекла не подолають Її». В Гефсиманському саду, коли Іуда прийшов з воїнами, щоб арештувати Спасителя, лише один учень заступився за Нього – то був апостол Петро.

Святий апостол Павло був вихідцем з міста Тарсу, і до свого апостольського служіння носив ім'я Савл. «Ретельно настановлений в батьківському законі, ревнитель по Богові», як свідчить він сам про себе, «навіть до смерті гонив послідовників цього вчення (християн), зв'язуючи їх і віддаючи в темниці чоловіків і жінок» (Книга Діянь 22, 3-4). Він схвалював вбивство архідиякона Стефана і навіть стеріг одяг тих, хто побивав його камінням (Книга Діянь 8, 3). У 34 році Савл був направлений в Дамаск за дорученням першосвященників віддати на муки християн, які там переховувалися. І по дорозі туди, з ним трапилась подія, яка змінила все життя Савла.

Перебуваючи в Афінах, святий апостол благовіствував про Христа, в ареопазі – верховному зібранні Древньої Греції. Своєю проповіддю він привів до істинного Бога нових послідовників, серед них і відомого пізніше християнського богослова Дионісія Ареопагита.

Повернувшись зі своєї третьої місіонерської подорожі в Єрусалим, апостол Павло був схоплений іудеями, і як римський громадянин відправлений на суд до Кесаря.

У Римі апостол Павло допомагав апостолу Петру просвіщати римлян світлом Христової віри, за що і був осуджений до смерті. Святому апостолу Павлу відсікли мечем голову. За своє життя апостол Павло написав 14 послань, які являють собою систематизацію християнського вчення.

Апостол Павло, які і апостол Петро, багато потрудились у справі поширення Христової віри і справедливо почитаються разом як «стовпи» Церкви Христової. Вони обоє прийняли мученицьку смерть у Римі при імператорі Нероні, і їх пам’ять вшановується в один день, 12 липня.

Місце поховання апостолів було священним для першохристиян Риму. Вшановування їхньої пам'яті почалося відразу ж після страти. А у нас відзначати це свято стали після Хрещення Київської Русі.


Переглядів: 18 | Додав: Prytyska
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^