Середа, 28.10.2020, 23:39
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Знайдення мощей святителя Димитрія Ростовського
04.10.2012, 01:20
4 жовтня за новим стилем Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого світильника землі Української – святителя Димитрія ( Туптала) митрополита Ростовського, згадуючи про дивне знайдення його чесних і многоцілющих мощей.

Святитель Димитрій прибув у 1702 році на Ростовську кафедру, перш за все відвідав монастир святителя Якова, єпископа Ростовського. У соборній церкві на честь Зачаття Пресвятої Богородиці він звершив літургію, після якої при всіх присутніх у храмі визначив на правій стороні храму місце свого майбутнього поховання зі словами: « Ось спокій мій, тут оселюся на віки віків». Преставився святитель Димитрій 28 жовтня (10 листопада) 1709 р. Не зважаючи на бажання Святителя, виражене у заповіті, духовенство і жителі Ростова просили місцеблюстителя патріаршого престолу Рязанського митрополита Стефана Яворського, що прибув для поховання святителя Димитрія, поховати його у соборному храмі міста поряд з попередником святого Димитрія, свтителем Іоасафом.

Митрополит Стефан дотримуючись заповіту свого спочилого друга настояв щоб поховання відбулося у вказаному місці. Однак до прибуття митрополита Стефана місце поховання приготовлене не було, хоча після дня упокоєння минуло майже місяць. У звязку з невідкладним від’їздом митрополита Стефана з Ростова у викопаній могилі був зроблений нашвидкоруч приготовлений дерев’я ний зруб, у якому 25 листопада було поховане тіло святителя. Ця обставина передбачена Промислом Божим призвела до скорого знайдення мощей. В 1752 році виконувався ремонт у соборній церкві монастиря, і 21 вересня під підлогою було знайдене тіло святителя, а також омофор, сакос, митра та шовкові чотки збереглись нетлінними.

Після знайдення біля святих мощей звершилось багато зціленнь, про що було донесено Синоду, за дорученням якого в Ростов прибули Суздальський митрополит Сільвестр та Симоновський архимандрит Гавриїл для засвідчення мощей святителя Димитрія та чудес і зціленнь, які вдбулися. Був виданий указ Синоду від 29 квітня 1757 року про причислення до лику святих сятителя Димитрія, та було встановлене святкування.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2586 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^