Понеділок, 28.09.2020, 19:16
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Волоколамська ікона Пресвятої Богородиці, Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск
16.03.2012, 22:43

Волоколамська ікона Пресвятої Богородиці
Волоколамська ікона Божої Матері - список з Володимирської ікони Московського Успенського собору. Ікона була привезена із Звенигороду до Успенського монастиря преподобного Йосифа Волоцького 2 березня 1572 року, на 2-му тижні Великого посту і урочисто зустрінута ігуменом Леонідом (1563 - 1566; 1568 - 1573) зі всією монастирською братією.
Відмітною особливістю її є зображення на полях святителів Кипріана (справа) і Геронтія (зліва), митрополитів Московських.
З ім'ям митрополита Кипріана пов'язано перше прибуття стародавньої Володимирської ікони Божої Матері з Володимира до Москви у 1395 році, а при митрополитові Геронтії в 1480 році Володимирська святиня остаточно стала московською.
У 1588 році Волоколамській іконі була присвячена надбрамна церква південних воріт Йосифо-Волоцького монастиря на честь Стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці (пам'ять 26 серпня).
На прикінці XVII століття, коли в Москві на Старій Басманній був зведений однойменний храм, надбрамну церкву Йосифо-Волоцького монастиря освятили в ім'я святих апостолів Петра і Павла. Волоколамська ікона була перенесена до місцевого ряду іконостасу нової соборної Успенської церкви Йосифо-Волоцького монастиря.
У книгах Йосифо-Волоцького монастиря 1578 року ця ікона зазначена як чудотворна.

Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск
Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск постраждали в місті Амасії Понтійській (Мала Азія) близько 308 року. Брати Євтропій і Клеоник і племінник святого великомученика Феодора Тирона (пам'ять 17 лютого) Василіск були друзями. Після мученицької смерті святого Феодора вони знаходилися в ув'язненні і своєю проповіддю привели до християнської віри багатьох язичників, які були з ними в темниці.
Коли Публій, який катував святого Феодора, безславно загинув, уражений Божим гнівом, правителем Амасії Понтійської був призначений Асклипіодот, який не поступався в жорстокості своєму попередникові. Дізнавшись, що друзі мученика Феодора Тирона все ще знаходяться в темниці, правитель велів привести їх до себе. Перед новим правителем святі Євтропій, Клеоник і Василіск так само твердо сповідали віру в Христа. Вони були нещадно побиті, так що тіла їх перетворилися на суцільну рану. Під час тортур святий Євтропій голосно молився Спасителеві, щоб Він подав їм терпіння перенести тортури. У відповідь на благання святого мученикам з'явився Сам Господь з Ангелами і з ними святий великомученик Феодор Тирон.
Воїни і багато хто з людей, які стояли поблизу, також сподобилися бачити Спасителя. Вони почали просити Асклипіодота припинити тортури. Побачивши, що народ хвилюється і готовий увірувати в Істинного Бога, правитель велів відвести мучеників. Потім правитель запросив святого Євтропія до себе на обід і запропонував йому публічно принести жертву язичницьким богам, а в душі залишатися християнином.
Але Євтропій відкинув цю пропозицію. Наступного дня мучеників привели в язичницький храм, щоб насильно змусити їх принести жертви. Тоді Євтропій почав просити Спасителя: "Господи, будь з нами, а все язичницьке біснування винищи". Тільки прозвучало останнє слово молитви, як почався землетрус, почали рушитися стіни храму, а з ними розбилося і зображення богині Артеміди. Всі кинулися з храму, щоб не загинути серед розвалин. Серед шуму землетрусу пролунав зверху голос: "Молитва ваша почута, і на цьому місці буде дім для молитви християн".
Коли закінчився землетрус, правитель Асклипіодот, який ледве опам'ятався від страху, велів зарити в землю високі дерев'яні коли, прив'язати до них мучеників і поливати киплячою смолою. Святі почали молитися Богові, а Євтропій вигукнув, звертаючись до мучителів: "Та нехай оберне Господь справу вашу проти вас!" І смола почала обтікати тіла мучеників, як вода мармур, і обпалювати мучителів. Побачивши це всі вжахнулися, а правитель в озлобленні наказав рвати тіла святих залізними крюками і вражати їх рани гірчицею, змішаною із сіллю і оцтом. Святі і ці муки перенесли з дивовижною твердістю.
Останню ніч перед стратою мученики провели в молитві, і знову Господь з'явився їм і укріплював їх. Вранці 3 березня святих Євтропія і Клеоника розіпнули, а Василіска залишили в ув'язненні.
22 травня в місті Команах стратили і святого Василіска. Його обезголовили, а тіло кинули в річку. Проте християни знайшли його тіло і поховали його на зореному полі. Пізніше в Команах була споруджена церква в ім'я святого Василіска.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2619 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^