Неділя, 25.10.2020, 05:45
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Святитель Тихон єпископ Амафунтський;
29.06.2012, 03:30
Святитель Тихон, єпископ Амафунтський, народився в місті Амафунті на острові Кіпр. Батьки виховали сина в християнському благочесті, навчили читання Священних книг. Збереглися відомості, що дар чудотворення проявився у святого Тихона ще в юнацькому віці. Його батько був власником хлібопекарні й посилав сина продавати хліб. Святий отрок роздавав біднякам хліб задарма. Дізнавшись про це, батько розгнівався, але син відповів, що читав у святих книгах, що "той, хто дає Богові сторицею прийме". "Я ж, - говорив хлопець, - даю Богу хліби в борг" і запропонував батькові піти туди, де зберігалися запаси зерна. Батько з подивом побачив, що сховище, яке вже було порожнім, переповнене пшеницею. З тих пір батько не перешкоджав юнакові роздавати убогим хліб. 
Один садівник викинув з виноградника обрізані сухі гілки. Святий Тихон зібрав їх, посадив у своєму саду і попросив Господа, щоб ці гілки прийнялися і дали цілющі для здоров'я людей плоди. Господь створив по вірі святого юнака. Гілки прийнялися, плоди їх мали особливий, дуже приємний смак і вживалися за життя святого і після його спочинку на вино для здійснення таїнства Святої Євхаристії.
Благочестивого юнака прийняли в церковний клір, поставили читцем, а потім єпископ Амафунтський Мемнон висвятив його в сан диякона. Після смерті єпископа Мемнона святий Тихон за загальним бажанні був обраний на єпископа Амафунтського. Хіротонію очолив святитель Єпіфаній, єпископ Кіпрський (+ 403; пам'ять 12 травня).
Святитель Тихон усердно трудився над викоріненням залишків язичництва на Кіпрі, знищував ідольські капища і насаджував християнську віру. Святитель був милостивим, двері його будинку були відкриті для всіх, він з любов'ю вислуховував і виконував прохання кожного, хто приходив до нього. Не боячись погроз і мук, він твердо і безстрашно сповідував свою віру перед поганами.
У службі святителю Тихону вказується, що він передбачав час свого упокоєння, яке сталося в 425 році.
Ім'я святого Тихона Амафунтського користувалося глибоким шануванням на Русі. На честь святителя будувалися храми в Москві, Нижньому Новгороді, Казані та інших містах. Але особливо шанувався святитель у Воронезькій єпархії, де спадкоємними були три архіпастиря, тезоіменитих святителю Амафунтському: святитель Тихон I (Соколов) (+ 1783, пам'ять 13 серпня), Тихон II (Якубовський; до 1785 року) і Тихон III (Малінін, до 1788 року).

Преподобний Тихон Луховський, Костромський (в миру Тимофій), народився в межах Литовського князівства і був там на військовій службі. У 1482 році, не бажаючи приймати уніатство, він пішов з Литви до Русі. Святий роздав все, що мав, прийняв постриг з ім'ям Тихон і пішов у Костромську єпархію, в Луховській землі. Місто Лук був відданий тоді князеві Феодору Бєльському, разом з яким преподобний Тихон прийшов з Литви. На березі в урочищі Копитовці преподобний Тихон поставив келію. Коли до нього в пустелю прийшли два інока, Фотій і Герасим, преподобний заради них перейшов за три версти від Копитовки, на більш зручне місце. Подвижники добували прожиток працями рук своїх. Преподобний Тихон майстерно переписував книги, був хорошим токарем. Через смирення він так і не прийняв священства. Помер преподобний Тихон 16 червня 1503, в такій бідності, що учні не знали, у чому його поховати. Але на їх втіху Суздальський архієрей надіслав подвижнику свитку, в якій його і поховали. Незабаром після його смерті на місці його подвигів влаштувалася обитель на честь святителя Миколая Чудотворця.
У 1569 році при гробі преподобного Тихона почали відбуватися зцілення хворих, і його мощі були знайдені нетлінними. Але ігумен Костянтин, який поставив їх поверх землі, був уражений сліпотою; отримавши прозріння, він заховав мощі преподобного в землі. З того часу почалося шанування преподобного Тихона. Житіє його з описом 70-ти посмертних чудес було складено в 1649 році.

Священномученик Тигрій пресвітер і мученик Євтропій читець були сучасниками святителя Іоанна Золотоустого († 407, пам'ять 13 листопада) і складалися в його клірі. Святий пресвітер Тигр був лагідним і милостивим пастирем, святий Євтропій відрізнявся чистотою життя і цнотливістю. Коли в 404 році святитель Іоанн Золотоустий був вигнаний з Константинополя, святі пресвітер Тигрій і читець Євтропій як його прихильники були схоплені і звинувачені у підпалі храмів та будівель, що належали противникам святого Іоанна Золатоустого. Святого Тигрія піддали катуванням, били ременями і заслали в Месопотамію, де він в ув'язненні і помер. Святого Євтропія сікли, підвісивши, стругали залізом і кинули до в'язниці. Під час повторної тортури він помер. Його тіло, кинуте на поталу собакам, вночі було взято і поховано християнами. Під час поховання було чути Ангельський спів.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2119 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^