Четвер, 15.11.2018, 09:17
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Святі мученики Терентій, Помпій, Максим, Африкан, Зинон, Олександр, Феодор та інші
23.04.2012, 12:00
Святі мученики Терентій, Помпій, Максим, Африкан, Зинон, Олександр, Феодор та інші

Святий мученик Терентій і його воїни постраждали при імператорі Декію (249 - 251). Імператор видав указ, в якому повелівалося всім підданим приносити жертви язичницьким ідолам.
Коли цей указ отримав правитель Африки Фортунатіан, він скликав народ на площі, показав страшні знаряддя тортур і оголосив, що всі без винятку повинні принести жертви ідолам. Багато хто, злякавшись мук, погодилися, Але сорок християн на чолі зі святим Терентієм мужньо заявили про свою вірність Спасителю. Фортунатіан здивувався їх сміливості і запитав, як вони, розумні люди, можуть сповідувати Богом Того, Хто був розіп'ятий юдеями як злодій. У відповідь на це святий Терентій сміливо відповів, що вони вірують в Спасителя, Який добровільно зазнав Хресну смерть і в третій день Воскрес. Фортунатіан зрозумів, що Терентій своїм прикладом надихає інших, і звелів ув'язнити його в темницю разом з трьома його найближчими друзями - Африканом, Максимом і Помпієм. Решту мучеників, в тому числі Зинона, Олександра та Феодора, Фортунатіан вирішив примусити до зречення від Христа. Проте ні вмовляння, ні страшні муки не захитали святих мучеників: їх палили розпеченим залізом, поливали рани оцтом, розтирали сіллю, стругали залізними кігтями. Незважаючи на страждання, святі не слабшали у сповіданні Христа, і Господь зміцнював їх.
Фортунатіан велів привести страждальців в храм і ще раз запропонував їм принести жертву ідолам. Мужні воїни Христові кликали до Бога: "Боже Всесильний, пролив колись вогонь на Содом за його беззаконня, знищ і нині цей безбожний храм ідольський, заради істини Твоєї". Ідоли впали з гуркотом і розсипалися, а потім зруйнувався весь храм. Розлючений правитель наказав стратити їх. Мученики, славлячи Бога, схилили свої голови під меч ката.

Після страти 33 мучеників Фортунатіан закликав до себе Терентія, Максима, Африкана і Помпеї, показав їм страчених і знову запропонував принести жертву ідолам. Мученики відмовилися. Правитель наклав на них важкі кайдани і наказав морити в темниці голодом. Вночі Ангел Господній зняв з мучеників кайдани і наситив їх. На ранок варта знайшла святих бадьорими і повними сил. Тоді Фортунатіан наказав волхвам і заклинателям навести в темницю змій і всяких гадів. Охоронці через отвір в даху заглянули в темницю і побачили неушкоджених мучеників, які молилися, а змії повзали біля їхніх ніг. Коли заклинателі, виконуючи наказ, відкрили двері темниці, змії, не слухаючи заклинань, кинулися на них і стали жалити. Розлючений Фортунатіан наказав обезголовити святих мучеників. Християни взяли їх святі тіла і поховали з честю за містом.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/kviten/169-23-kvitnia-pam-iat-mchch-terentiia-pompiia-maksyma-afrykana-zynona-oleksandra-feodora-ta-inshykh

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 666 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^