Вівторок, 05.07.2022, 19:35
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Собор Архангела Гавриїла
08.04.2012, 12:09
Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втіленні Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і почитаємо Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.
Святий Архістратиг Гавриїл - служитель Божественної Всемогутності. Він сповіщав старозавітньому людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про прийдешні долі єврейського народу (Дан. 8, 16; Дан. 9, 21 - 24); являвся праведній Анні зі звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії. Святий Архістратиг Гавриїл невідступно перебував зі святою Отроковицею Марією в Єрусалимському храмі і згодом охороняв Її під час земного життя. Він з'явився священикові Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього - Іоанна Хрестителя. Господь посилав його до святого Йосифа Обручника: він з'явився йому уві сні, щоб відкрити йому таємницю втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, попередив про задуми Ірода і повелів бігти до Єгипту з Немовлям і Богородицею. Коли Господь перед Своїми стражданнями молився в Гефсиманському саду до кривавого поту, на зміцнення Його, за Церковним Переданням, був посланий з Небес Архангел Гавриїл, ім'я якого означає "Кріпость Божа" (Лк. 22, 43). Жони-мироносиці почули від Архістратига радісну звістку про Воскресіння Христове.

Згадуючи в цей день багаторазові явлення святого Архістратига Гаврила і його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його клопотання перед Господом про християн, Православна Церква закликає своїх чад з вірою і старанністю вдаватися в молитвах до великого Ангела.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/kviten/158-8-kvitnia-sobor-arkhanhela-havryila

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 957 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^