Вівторок, 27.10.2020, 16:18
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Пам'ять святого апостола Филипа; пам'ять святого Феофана, єпископа Нікейського
24.10.2012, 15:28
Святий апостол Филип, з числа сімдесяти, народився в Кесарії Палестинській, був одружений і мав дітей.

Після Зішестя Святого Духа апостоли поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській Церкві і доручили, як і іншим шести дияконам, завідувати приношеннями віруючих і піклуватися про вдів, сиріт, убогих. Старшим серед них був святий архідиякон Стефан.

Коли почалися гоніння, і первомученика Стефана юдеї побили камінням, апостол Филип залишив Єрусалим. Він переселився в Самарію, і там успішно проповідував християнство. У числі звернених апостолом був знаменитий Симон волхв, який після хрещення не відходив від Филипа.

За вказівкою ангела Господнього апостол вирушив на дорогу, що сполучала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого теж звернув в християнство. Святий апостол Филип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Близького Сходу, розташованих поруч з Палестиною. В Єрусалимі апостоли висвятили його в сан єпископа і послали в Лідію, де він хрестив багатьох.

Помер святий Филип в глибокій старості.

Преподобний Феофан сповідник, творець канонів, єпископ Нікейський, був молодшим братом преподобного Феодора Начертаного. Брати отримали чудову освіту, особливо захоплювалися філософією. Потім вони пішли до лаври святого Сави. Тут преподобний Феофан був пострижений, а через кілька років став пресвітером.

Святі брати прославилися як захисники іконошанування. Вони відважно виконали доручення Єрусалимського Патріарха відправитися в Константинополь для викриття імператора-борця Лева Вірменина. Згодом вони викривали і імператорів-іконоборців Михайла Балбу і Феофіла.

Святим довелося винести ув'язнення, голод, тяжкі муки. Імператор Феофіл наказав розпеченими голками написати на їхніх обличчях вірші, які б ображали славних сповідників, тому їх і називають "Начертаними". "Пиши, що хочеш, перед Страшним судом прочитаєш своє писання", - говорили імператору мужні брати. Феодора посадили у в'язницю, де він і помер, а Феофана відправили в заслання.

З відновленням іконошанування преподобного Феофана повернули із заслання і висвятили на єпископа Нікейського.

Святитель написав близько 150 канонів, у тому числі прекрасний канон на захист святих ікон.

Помер преподобний у спокої близько 850 року.

http://religions.unian.ua/holidays/1000119-24-jovtnya-tserkva-vshanovue-pamyat-svyatogo-feofana-episkopa-nikeyskogo.html


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2030 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^