П`ятниця, 03.04.2020, 17:12
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

пам'ять святих мучеників: диякона Романа і юнака Варула; святого мученика Платона.
01.12.2012, 18:06
Святий мученик Роман був дияконом у храмі міста Кесарії Палестинської. Під час одного з гонінь на християн він переселився до Антіохії, де зміцнював християн у вірі своїм прикладом і гарячою проповіддю.

Коли правитель Антіохії на ім'я Асклипіад задумав зруйнувати християнський храм, святий Роман закликав віруючих відстояти свою святиню. Він переконав їх у тому, що якщо вони збережуть храм, то будуть радіти тут, на землі, а якщо загинуть при захисті храму, то будуть радіти в Царстві Небесному. Побачивши таку рішучість народу, правитель не зміг виконати свого наміру.

Через деякий час, коли в місті почалося язичницьке свято і зібралося багато людей з усієї округи, святий Роман почав засуджувати ідолопоклонство і закликав всіх слідувати за Христом. Тоді його схопили і почали мучити.

Під час тортур мученик побачив у натовпі святого юнака-християнина Варула і, вказуючи правителю на нього, сказав, що хлопчик розумніший за нього, тому що вклоняється Правдивому Богові. Правитель Асклипіад наказав привести Варула до себе. На всі питання правителя юнак твердо і без страху сповідав віру в Христа, Єдиного Бога. Роздратований Асклипиад наказав жорстоко бити мученика Варула, а потім обезголовити його.

Перед смертю святий отрок попросив свою матір, яка була присутня при страті, дати йому пити, але мати впросила його витерпіти всі муки заради Господа Ісуса Христа. Вона сама притулила голову сина на плаху, а після страти поховала його.

Мученик Роман був засуджений до спалення, але раптова злива згасила вогонь. Святий став прославляти Христа, і правитель наказав відрізати йому язика, але, і без нього, святий Роман продовжував голосно славити Господа. Тоді мучителі засудили його до страти через повішання.

Святий мученик Платон народився в місті Анкірі в Галатії в благочестивій родині. Юнаком він залишив батьківську оселю і ходив по містах, натхненно проповідуючи Слово Боже язичникам, дивуючи слухачів переконливістю й глибоким знанням грецької мудрості.

За свою проповідь він був схоплений і приведений у храм Зевса на суд до правителя Агріппіну. Спочатку суддя намагався лестощами схилити святого відмовитися від Христа.

Він переконував юнака в тому, що той міг би зрівнятися по розуму із самим великим філософом Платоном, якби поклонявся язичницьким богам. Отримавши відмову, суддя обіцяв у нагороду за зречення віддати йому в дружини красуню дочку, а в разі відмови погрожував тортурами і смертю.

Святий Платон відповів, що обирає тимчасову смерть заради життя вічного. Терпіння правителя вичерпалося, і він наказав нещадно бити мученика, а потім відправити до в'язниці. Коли святого Платона вели в камеру, він звернувся до народу, який зібрався біля храму, закликаючи всіх не відступати від християнської віри.

Через сім днів мученика Платона знову привели на суд Агрипіна в храм Зевса, де вже були приготовані знаряддя тортур: киплячі казани, розпечене залізо, гострі гаки. Суддя запропонував мученику вибір: принести жертву богам або випробувати на собі дію цих знарядь. Святий знову твердо відмовився поклонитися ідолам, і після катувань його кинули в темницю і тримали там без їжі і води вісімнадцять днів.

Побачивши, що і це не похитнуло мученика, йому запропонували в обмін на життя і свободу лише вимовити "великим є бог Аполлон". "Не хочу згрішити і словом", - відповідав мученик.

За наказом Агрипіна святого мученика Платона обезголовили на початку четвертого століття.

http://religions.unian.ua/holidays/1015838-1-grudnya-pravoslavna-tserkva-zgadue-strajdannya-svyatogo-muchenika-platona.html

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 2415 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^