Понеділок, 28.09.2020, 18:52
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Пам'ять святих мучеників Акиндіна, Пигасія і Анемподиста; преподобного Маркіяна Киринейського
15.11.2012, 12:58
Святі Акиндін, Пигасій, Анемподист, придворні перського царя Сапора Другого, були таємними християнами.

Коли цар почав гоніння на християн, заздрісники донесли йому на них. Викликані на суд до царя, святі мученики безстрашно сповідували свою віру у Святу Трійцю. Цар наказав бити їхніми батогами. Два рази змінювалися втомлені кати, а святі мученики не вимовили ні крику, ні стогону. Навіть цар не витримав напруги і втратив свідомість.

Усі вважали його мертвим, але святі звернулися до Бога, і цар прийшов у себе.

Прокинувшись, Сапор звинуватив святих у чаклунстві і звелів повісити святих мучеників над багаттям, щоб задушити їхнім димом. Молитвами святих вогонь згас, мотузки, якими вони були пов'язані, розпалися. Коли цар запитав їх, як це сталося, святі мученики розповіли йому про Христа, Який творить такі чудеса. Засліплений люттю, цар почав хулити Ім'я Господнє.

Тоді святі виголосили: "Хай будуть мовчати твої уста",- і цар онімів. Збожеволівши від страху і люті, він намагався жестами наказати, щоб відвели святих мучеників у в'язницю. Оточуючі не могли його зрозуміти, і він почав шаліти: зірвав із себе мантію, рвав на собі волосся, бив себе по обличчю.

Святий Акиндін пошкодував його і ім'ям Господа позбавив його від німоти. Але і на цей раз цар все пояснив волхвуванням і продовжував мучити святих. Їх поклали на залізну решітку і розпалили під ним вогонь. Святі стали молитися. Раптово пішов дощ і загасив вогонь. Побачивши чудеса, що відбувалися за молитвами святих мучеників, багато хто увірував у Христа і сповідали свою віру. Святі прославили Бога і закликали віруючих прийняти Хрещення дощем, який пішов на них.

Один з катів, Аффоній, всенародно просив вибачення у святих мучеників за завдані їм страждання і мужньо пішов на страту заради Христа. Вельможа Елпидіфор і мати царя також сповідали віру в Єдиного Істинного Бога.

Цар, побачив, як зростає кількість християн і як муки святих Акиндіна, Пигасія і Анемподиста зміцнюють християнську віру, тому оголосив народові, що святим мученикам Акиндіну і Пигасію, Анемподисту і з ними Елпидіфору будуть відрубані голови, а тіла їх можуть бути взяті християнами для поховання.

Коли святих мучеників вели за міські стіни до місця страти, величезна юрба супроводжувала їх, прославляючи Христа.

За наказом царя, воїни знищили всіх християн, які йшли в процесії. Разом з іншими був убитий і Елпидіфор.

Акиндін, Пигасій, Анемподист разом з матір'ю царя були спалені наступного дня.

Християни, які таємно прийшли вночі до місця страти святих, знайшли неушкоджені від вогню тіла святих мучеників і з честю поховали їх.

Преподобний Маркіян жив у четвертому столітті. Після того, як він пішов у пустелю, святий багато років провів на самоті в молитві й суворому пості.

Побудувавши собі маленьку келію, він закрився в ній і ніколи не запалював свічки, коли ночами здійснював молитовне правило по псалтирі, бо Господь висвітлював келію Божественним Світлом.

Через деякий час преподобний прийняв двох учнів, які оселилися поруч з ним, але як і раніше перебував у затворі. Антіохійський Патріарх Флавіан та інші єпископи просили преподобного залишити своє суворе усамітнення, але преподобний не погодився.

Не покидаючи своєї келії, він повчав усіх, хто приходив до нього за порадою.

Перед смертю преподобний Маркіян заповідав своєму учневі Євсевію поховати його таємно, вдалині від келії, щоб уникнути посмертної слави і не допустити спорів між охочими мати його останки в довколишніх храмах.

Преподобний Маркіян помер в 388 році.

http://religions.unian.ua/holidays/1009685-15-listopada-den-pamyati-prepodobnogo-markiyana-kirineyskogo.html


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 2113 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^