П`ятниця, 30.10.2020, 23:01
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Пам'ять прп. Григорія іконописця Печерського. Свт. Еміліана, спов., єп. Кизицького
21.08.2012, 17:54
Преподобний Григорій іконописець Києво-Печерський
Преподобний Григорій відбував подвиг у Києво-Печерському монастирі разом з іконописцем Аліпієм. Був художником. Спостерігав за роботою іконописців із Греції, які розписували храм Успіння Пресвятої Богородиці. Намалював багато ікон, що прикрасили храми Печерського монастиря і поширювалися по всій Русі. Про його життя більше нічого не відомо.
Упокоївся в 1105 р. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним сказано: «Радуйся, Григорію, ікон святих благоговійний художнику»! Пам’ять преподобного Григорія вшановується 21 серпня (8 серпня за ст. ст.).

Святитель Емiлiан, сповідник, єпископ Кизицький (815-820), жив за царювання імператора-іконоборця Льва Вірменина (813-820). Разом з іншими єпископами він був викликаний до палацу, де імператор наполегливо зажадав від єпископів відмовитися від шанування святих ікон. Святитель Еміліан першим твердо відповів імператору, що питання про іконошанування може обговорюватися і вирішуватися лише в Церкві духовними особами, а не в царському палаці. У 815 році він був засланий в ув'язнення за Православну віру, де і помер як сповідник.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 1979 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^