Неділя, 16.05.2021, 15:16
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Ікона Божої Матері Куп’ятицька
28.11.2012, 17:01
Куп’ятицька ікона Божої Матері була явлена в 1180 році в межах села Куп’ятичі Пінського повіту Мінської губернії. Ікону знайшла шестирічна пастушка на ім'я Анна. Дівчинка побачила серед листя образ у вигляді хреста, який випромінював дивне сяйво. Незабаром на місці чудесного явлення звели храм на честь Введення у храм Пресвятої Богородиці, де й поставили знайдену ікону. Через кілька років церкву спалили татари, ікона зникла. Але згодом чудотворний образ був знову знайдений паломником Іоакимом, який повертався зі Святої Землі. Новоявлений образ віднесли до сільської церкви. Вражений чудесним явленням, Іоаким залишився служити тут паламарем. Безліч людей несло свої молитовні зітхання до святого образу, і незабаром на місці сільської церкви виріс Свято-Введенський чоловічий монастир. Зі стін цієї обителі вийшли такі подвижники віри, як преподобномученик Афанасій, ігумен Берестейський і преподобномученик Макарій Канівський, ігумен Пінський. Святий Афанасій називав Куп’ятицьку ікону Божої Матері найбільшою Святинею Речі Посполитої. На Україні чудотворний образ шанували, так само, як і на білоруській землі. Коли в ХІХ столітті жителі Куп’ятич звернулися з проханням про повернення ікони, їм відмовили. У 20-і роки ікона з Софійського собору зникла, і де знаходиться древній образ зараз, невідомо.


Проте в даний час в Свято-Миколаївській церкві села Куп’ятичі знаходиться точна копія, написана в ХVІІ столітті, яка сприйняла на себе благодать першої ікони і прославилася чудесами. У 2003 році цей образ оновився. Щороку 28 листопада в купятицькій церкви велике свято. На урочисте богослужіння на честь чудотворного образу стікаються паломники з усієї Білорусі.

Молитва до Пресвятої Богородиці, перед іконою «Куп’ятицькою»:

О, Преблагословенна Владичице, всесильна Заступнице, непосоромне наше Уповання!Прийми хвалебний і подячний спів нас недостойних рабів Твоїх, і піднеси молитви наші до Престолу Сина і Бога Твого, щоб милостивим був до неправд наших і продовжив благість Свою тим, що шанують всечесне Ім'я Твоє і з вірою і любов'ю вклоняється перед чудотворним образом Твоїм. Збережи землю нашу від усякої біди, пошли мир людям на землі, збери всіх християн і об'єднай стадо тих, що правдиво славлять Бога в Тройці Єдиного. Утверди нас усіх у Вірі Христовій і в старанності до Церкви Православної. Вклади в серця наші дух страху Божого, благочестя і смиренності. У напастях терпіння нам подай, у благоденстві стриманість, до ближніх любов, до ворогів всепрощення, в добрих ділах успіх. Визволи нас від усякої спокуси і від скам’янілої недбалості. У страшний день Суду сподоби нас за клопотанням Твоїм стати праворуч Сина Твого Христа Бога нашого. Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2711 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^