Четвер, 18.10.2018, 14:34
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Єпископ Акепсим, Йосиф пресвітер та Аїфал диякон;
16.11.2012, 12:17

Єпископ Акепсим, Йосиф пресвітер та Аїфал диякон

Єпископ Акепсим очолював християнську Церкву в перському місті Наесоні. Паства гаряче любила святителя за його подвижницьке життя і невтомні пастирські труди. Цар Сапор звелів розшукувати і страчувати християнське духовенство, був схоплений і єпископ Акепсим, який в той час був вісімдесятилітнім старцем. Його привели в місто Арбелу, де єпископ став перед судом Ардаха – жерця бога сонця. Святий старець відмовився принести жертву перським богам. За це його жорстоко побили і кинули до темниці, куди на наступний день після найтяжчих катувань були кинуті сімдесятилітній пресвітер Йосиф і диякон Аїфал. Три роки святих тримали в кайданах, морили голодом і спрагою.
В храм бога вогню, що знаходився неподалік від Арбели, прибув цар Сапор, який забажав бачити трьох святих мучеників. Знеможені покриті гнійними ранами, святі постали перед царем і на його вимогу знову твердо відмовилися приносити жертву ідолам. Святому єпископу відсікли голову, а пресвітера і диякона відправили в місто і там побили камінням.
Страта пресвітера Йосифа продовжувалась декілька годин. Біля місця страти була поставлена варта, щоб християни не взяли тіла святого мученика. На четверту ніч над містом пронісся сильний ураган блискавка вбила варту, вітер розкидав камні, і тіло святого Йосифа щезло.
Диякон Аїфал був відведений в селище Патріас і там був побитий камінням. Християни таємно поховали його тіло, на могилі святого виросло дерево, плоди котрого приносили зцілення.

Свята княжна Анна Всеволодівна


Свята княжна Анна Всеволодівна була дочкою Київського князя Всеволода Ярославича ( 1078-1093 рр.) і грецької царівни, дочки Константина Мономаха. Не бажаючи приймати шлюб вона дівою прийняла в 1082 році чернецтво в побудованому для неї Андріївському Янчиному монастирі в Києві, що був пізніше зруйнований за татарського нашестя. Вже черницею благовірна княжна Анна подорожувала до Константинополя, звідки повернулась у супроводі новпоставленого митрополита Іоанна скопця. Упокоїлась в 1112 році.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/lystopad?start=11

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1185 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^