Середа, 28.10.2020, 19:04
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Донська ікона Пресвятої Богородиці.
01.09.2012, 22:15
Донська ікона Пресвятої Богородиці була написана Феофаном Греком. У день Куликовської битви (8 вересня 1380, на свято Різдва Пресвятої Богородиці) ікона знаходилася серед руського війська, подаючи йому допомогу, а після перемоги була передана донськими козаками в дар великому князю Димитрію Донському (1363-1389), який переніс її до Москви.
Ікона знаходилася спочатку в Успенському соборі Кремля, а потім у Благовіщенському (нині ікона перебуває в Державній Третьяковській галереї). У пам'ять перемоги на берегах Дону вона отримала найменування Донської.
У 1591 році кримський царевич Нурадін і його брат Мурат-Гірей з численним військом вторглися на Русь, і, підступах до Москви, розташувалися на Воробйових горах. Для захисту від ворогів навколо Москви був здійснений хресний хід з Донською іконою Пресвятої Богородиці.
У день битви вона перебувала у похідній церкві серед військових рядів і сполошила татар аж до втечі. У подяку Пресвятій Богородиці за Її милість, явлену через Донську ікону, в 1592 році на тому місці, де вона стояла серед воїнів, був заснований Донський монастир, у якому була поставлена чудотворна ікона та встановлено здійснювати святкування 1 вересня.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2048 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^