Четвер, 28.01.2021, 15:33
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

Преподобний Афанасій, затворник Києво-Печерський, в Ближніх печерах
15.12.2012, 01:35
Преподобний Афанасій, затворник Печерський, в Ближніх печерах, сучасник архімандрита Києво-Печерського монастиря преподобного Полікарпа (+ 1182 р).

Преподобний Афанасій довго і тяжко хворів. Коли він упокоївся, братія приготувала його до поховання. На третій день ігумен з братією прий шов ховати його. Але вони побачили, що померлий ожив, сидить і плаче. На всі питання він відповідав, тільки так: « Спасайтесь і майте у всьому послух до ігумена, кайтесь щогодини, моліться Господу нашому Ісусу Христу, Пречистій Його Матері і преподобним Антонію і Феодосію, щоб закінчити добре життя своє тут. Більше не запитуйте».

Після цього він 12 років жив у затворі в печері і за весь цей час не сказав ні до кого ні слова, плакав день і ніч, лише через день вкушав трохи хліба і води. І тільки перед кончиною, зібравши братію, він повторив раніше сказані ним слова мирно відійшов до Господа ( біля 1176 р.)

Інок Вавила, який багато років страждав болями і слабістю в ногах, зцілився біля його мощей. « Одного разу лежав я, - розповів він братії, - і кричав від сильної болі. Несподівано увійшов до мене блаженний Афанасій і сказав: прийди до мене, і я зцілю тебе. Я хотів запитати його, як і коли прийшов він. Але він став невидимим. Однак я повірив тому, хто явився до мене і попросив, щоб принесли мене до його мощей. І ось, я зцілився».

Преподобний Афанасій був похований у Ближніх, Антонієвих печерах.

Преподобний Афанасій, затворник Києво-Печерський, в Дальніх печерах (інший)

До великого собору преподобних Печерських належить також інший Афанасій, затворник Печерський, в Дальніх печерах. Про його святе житіє нам майже нічого невідомо. У « Сказанні про житія святих, що в печері преподобного Феодосія спочивають» про нього говориться, що преподобному Афанасію не потрібна була свічка в печері: тому що йому світила Небесна світлість. Всім, хто з вірою приходить до нього, він подає зцілення. Похований у Дальніх печерах.

Святий пророк Авакум

Святий пророк Авакум, один з 12 малих пророків, походив з коліна Симеонового, пророкував біля 650 року до Різдва Христового.

Пророк Авакум передбачив зруйнування Єрусалимського храму, Вавилонський полон і повернення полонених на батьківщину. Під час війни з вавилонянами пророк пішов в Аравію, де з ним відбулося таке чудо. Коли він ніс обід женцям, йому зустрівся Ангел Божий і миттєво переніс його силою свого духу до Вавилону, де в той час перебував у темниці пророк Даниїл. Так, їжею призначеною для женців втамував голод гони мий пророк. Після завершення війни з вавилонянами пророк Авакум повернувся на свою батьківщину і помер в глибокій старості. При святому Константинопольському царі Феодосії Молодшому ( 408-450рр.) були знайдені його мощі.

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2919 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^