Понеділок, 10.12.2018, 18:41
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

3 вересня
03.09.2012, 18:27
Преподобний Аврамій Працелюбний, Печерський

До великого сонму преподобних отців Києво-Печерських відноситься також святий Аврамій Працелюбний. Як і про більшість угодників Печерських про нього відомо дуже мало відомостей. Знаємо, що преподобний Аврамій відбував подвиг у Києво-Печерському монастирі в XІІ-ХІII ст. Коли і де він народився, з якої сім’ї — невідомо. В монастирі Аврамій відзначився великою працьовитістю і тому був названий Працелюбним. Упокоївся на початку XIII ст. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Аврамію, бо Христа Господа ти всім серцем і всією душею полюбив, радуйся, бо ради Нього труди великі життя печерного на себе ти прийняв». Пам’ять преподобного Аврамія вшановується 3 вересня (21 серпня за ст. ст.).

Апостол Фаддей від 70-ти, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едесі. (Святого апостола від 70-ти Фадея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Іуди, прозваного Фадеєм або Левеєм -. Пам'ять 19 червня). Прийшовши в Єрусалим на свято, він почув проповідь святого Іоанна Предтечі і, прийнявши від нього Хрещення в Йордані, залишився в Палестині. Побачивши Спасителя, він зробився Його учнем, і був обраний Господом до числа тих 70-ти учнів, яких Він послав по двоє на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк. 10, 1). Після Вознесіння Спасителя на Небо, апостол Фадей благовістив в Сирії та Месопотамії. Він прийшов з проповіддю Євангелія в Едесу і навернув до Христа князя Авгаря, народ і жерців. Проповідь свою він стверджував багатьма чудесами (про які Авгарь писав асирійському цареві Нарсесу); поставив священиків і влаштував Едеську Церкву. Князь Авгарь хотів нагородити апостола Фадея багатими дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю в інші міста, навертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті мирно упокоївся у 44-му році. (Це місце кончини вказується в слов'янській мінеї, за іншими джерелами він помер у Едесі, за стародавнім вірменським переданням, апостол Фадей після різних мук був усічений мечем 21 грудня в Артазській області в 50 році).

Преподобний Аврамій Смоленський

Преподобний Аврамій народився у Смоленську в 1172 Після смерті своїх батьків він, наслідуючи приклад святих, по навіюванню Божому прийняв чернечий постриг в обителі Богоматері, що знаходилася в 6 верстах від Смоленська.
Більше 30 років трудився він в обителі, коли ігумен переконав його прийняти в 1198 р. сан пресвітера. Виисвячений в сан пресвітера і обраний духівником, преподобний жодного дня не опускав без здійснення літургії і проповідування слова Божого. І народ приходив в обитель не лише через проповідь святого Аврамія, але й через строге подвижницьке його житіє. Сам він написав дві ікони на теми, які найбільше цікавили його: на одній зобразив Страшний суд, а на іншій - катування на митарствах.
Коли через наклепи єпископ Ігнатій заборонив йому священнодіяти, в місті відкрилися різні біди: посуха і хвороби. Але за старанними молитвами преподобного Аврамія за місто і жителів пішов рясний дощ і засуха скінчилася. Тоді всі переконалися наочно в його праведності й стали високо почитати і поважати його.
Єпископ Ігнатій заснував церкву в пам'ять Положення чесної ризи Богоматері у Влахерні, зібрав при ній кілька братії і доручив настоятельство преподобному Аврамію, звівши його в сан архімандрита. Помер преподобний Аврамій в 1224 р., Проживши в чернецтві 50 років.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/veresen

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1317 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^