Понеділок, 28.09.2020, 20:31
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

28 жовтня
28.10.2012, 20:28

Священномученик Лукіан, Києво-Печерський

Святий Лукіан, належить до великого полку отців Києво-Печерських. Як і про більшість Печерських подвижників про цього угодника Божого ми маємо дуже скудні відомості. Відомо, що Лукіан був пресвітером Печерської обителі. Постраждав від полчищ хана Батия, був замучений татарами у 1243 році. Його нетлінні мощі зберігаються в Дальніх печерах цього святого монастиря. В акафісті Всім преподобним Печерським священномученик Лукіан прославляється словами такими: «Радуйся, священномученику Лукіане, бо наготоване для тебе небесне житло; радуйся, бо як страднику даровані тобі нескінченні райські оселі.

Преподобний Євфимій Новий, Солунський

Преподобний Євфимій Новий, Солунський, в миру Микита, був родом з міста Анкіри в Галатії. Його батьки Єпіфаній та Анна, вели побожне християнське життя, і син їхній з дитинства був лагідний, чесний і послушний. В сім років він залишився без батька і скоро став поміччю матері у всіх справах. Пройшовши військову службу, Микита, за наполяганням матері одружився. Після народження дочки він таємно залишив дім, щоб вступити до монастиря. 15 років преподобний подвизався на горі Олімп, де навчився у старців чернечим подвигам.

Потім преподобний переселився на Святу Афонську Гору. Дорогою, дізнавшись, що його мати і жінка здорові, він сповістив їх, що став ченцем, і надіслав їм хрест, закликаючи послідувати його прикладу. На Афоні преподобний прийняв велику схиму і жив три роки в печері, в повній безмовності, борючись з спокусами. Довгий час святий Євфимій подвизався на стовпі, неподалік від Солуні, наставляючи тих, хто приходив за порадою і лікуючи хвороби. Преподобний настільки очистив свій розум і серце, що сподобився божественних видінь і откровень. За велінням Господа, святий Євфимій в 863 році на горі Перистера, неподалік від Солуні, заснував дві обителі, котрими керував 14 років, залишаючись в сані диякона. В одній з них прийняли постриг його мати і жінка. Перед кончиною преподобний віддалився на островок, що знаходився біля Афону, і там спочив у 889 році. Мощі його перенесені в Солунь. Преподобного Євфимія називають Новим на відміну від преподобного Євфимія Великого.

Преподобномученик Лукіан, пресвітер Анттиохійський

Святий Лукіан народився в сирійському місті Самосаті. В 12-ти літньому віці він залишився сиротою. Лукіан роздав майно убогим, і сам пішов до міста Едеса до сповідника Макарія, під керівництвом якого старанно читав Священне Писання і навчався подвижницького життя. За благочестя і ревність у розповсюдження християнства серед язичників Лукіан був поставлений пресвітером. В Антиохії святий Лукіан відкрив школу, де зібрав багато учеників і наставляв їх книжній премудрості. Святий Лукіан займався вченими трудами, виправляв текст Священного Писання, зіпсований перепищиками та єретиками. ( Виправлений ним повний грецький текст Біблії під час його сповідницького подвигу був захований в стіні і знайдений при Святому Константині Великому.) Під час гоніння Діоклетіана святий Лукіан був схоплений за доносом єретиків і відправлений у никомидійську в’язницю, де протягом 9 років навчав християн, які там з ним знаходились, зміцнгюючи їх у сповідництві, переконуючи їх не боятися мук і смерті.

Від багатьох страшних катувань і голоду святий Лукіан відійшов до Господа у темниці. Перед смертю бажаючи причаститись Святих Христових Таїн на свято Богоявлення, прикований ланцюгами до ложа мученик-пресвітер звершив безкровну жертву на своїх грудях, і всі християни, що знаходились в темниці, причастились. Тіло святого мученика було кинуто в море, але через 30 днів дельфіни винесли його на берег. Віруючі з честю поховали багатостраждальне тіло святого Лукіана.

Святитель Іоанн, єпископ Суздальський

Святитель Іоанн, з юних літ вступив до одного з монастирів міста Суздаля. За побожне і смиренне життя святитель в 1350 році був висвячений на пешого єпископа Суздальського і Нижегородського. Єпископ Іоанн удостоївся великої милості Божої: під час Божественної літургії Суздальський князь Борис Константинович бачив, як Ангел Божий співслужив святителю. Святитель Іоанн відомий своєю любов’ю до бідних і хворих; за бідних від заступавсяперед князями про зменшення податків, для хворих влаштовував лікарні.Багато турбувався святительза просвічення християнською вірою язичницької мордви. Після приєднання Суздаля до Московської митрополії святитель Іоанн прийняв схиму і пішов у Боголюбський монастир. Там він жив у самотності і мирно відійшов до Господа. Біля гробу святителя засвідчено багато зцілень.

Святі мученики Сарвил і Вевея
Святі мученики Сарвил і Вевея були рідними братом і сестрою – постраждали у ІІ ст, при імператорі Траяні, за сповідання християнства. Мученик Сарвил був ідольським жерцем в Едесі, але навернений до Христаодним єпископом, прийняв Хрещення разом з сестрою. Язичники довго катували святих, а потім відрубали їм голову.

Святитель Савин, єпископ міста Катани в Сицилії

Святитель Савин бажаючи старанніше послужити Господу, оселився в пустелі. Тут він вів суворе подвижницьке життя і прийняв від Господа дар чудотворіння і прозорливості.

http://rivne-cerkva.rv.ua/statti/282-28govtna.html


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2192 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^