Неділя, 18.11.2018, 17:00
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

28 грудня
28.12.2012, 20:26

Собор Кримських святих

До числа Божих угодників та чудотворців, які своїм праведним житієм подвигами і чудесами освятили Крим належать такі святі: Апостол Андрій Первозванний, рівноапостольні Кирило і Мефодій, учителі Слов’янські, святий рівноапостольний, великий князь Володимир, свята преподобномучениця Параскева, священномученик Климент Папа Римський, Священномученики, єпископи Херсонеські Агафодор, Василій , Євгеній, Єлпидій, Єферій, Єфрем і Капітон, святитель Мартин, сповідник, папа Римський, святитель Стефан, сповідник, архієпископ Сурожський, святитель Сава, архієпископ Сурожський, святитель Лука ( Войно-Ясинецький) архієпископ Сімферопольський і Кримький. Ці, та багато інших богоугодників землі Кримької прославили Кримьку землю, стали небесними покровителями і заступниками цієї землі. Хоча вони жили в різний час, але були єдиними по духу. Святі Кримської землі показують нам, що спастися можна в різний час і в різних умовах життя, тому що Христос вчора, сьогодні і повіки той же. Святкування спільної пам’яті Всіх святих землі Кримської було встановлено у 1988 році, у рік ювілею тисячоліття Хрещення Русі.
Подвижники Православного Криму внесли велику лепту для розповсюдження благої звістки Євангелія Царства по всьому світі, проповідуючи Христа Розіп’ятого і Воскреслого. Їхні священні імена записані золотими літерами в історії Святої Церкви Христової.
Всі святі землі Кримської моліть Бога за нас!

Священномученик Єлевферій, мати його мучениця Анфія і мученик Корив єпарх.

Святий Єлевферій, син знатного римського громадянина, був вихований в християнському благочесті своєю матір’ю. Чесноти його були настільки великими, що в двадцятилітньому віці він був уже поставлений на єпископа Ілірійського. При імператорі Адріані ( ІІ ст.) святому Єлевферію за сміливу проповідь про Христа після страшних мук було відрубано голову. Постраждав святий Єлевферій разом зі своєю матір’ю – мученицею Амфією в місті Римі. Єпарх Корив, який мучив святого Єлевферія, сам увірував в Христа і також був страчений.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/hruden?start=22

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1678 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^