Четвер, 13.12.2018, 00:09
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

25 жовтня
25.10.2012, 13:22

Преподобний Косма, єпископ Маюмський, творець канонів

Преподобний Косма був родом з Єрусалиму, виховувався батьками преподобного Іоанна Дамаскина і разом з ним отримав прекрасну освіту. Коли преподобний Косма досяг повноліття, то вступив в один з палестинських монастирів, де прославився чернечими подвигами. Під час гоніння на святі ікони преподобний Косма разом з преподобним Іоанном став на захист Православ’я. Вони написали багато творів проти іконоборців. В 743 році Косма був поставлений на єпископа Маюмського. Упокоївся він в глибокій старості (+787р.), залишивши після себе багато канонів на святкові дні і трипіснці на чотири дні Страсного тижня.

Святі мученики Пров, Тарах і Андроник

Святі мученики Пров, Тарах і Андроник постраждали за Христа у 304 році в місті Тарсі Килікійському. На пропозицію язичників принести жертву ідолам святий Тарах, старий воїн, відповів, що він приніс жертву Єдиному, Істинному Богові у чистому серці. Бачачи твердість святих у сповіданнні істинної віри проконсул піддав їх катуванням. « Коли моє тіло страждає, - говорив ідолопоклонникам святий Пров, - тоді душа моя зціляється і оживлюється».Кати знемагали в муках, які тільки могла вимислити їхня злоба, а потім порубали тіла святих на частини. Християни таємно взяли тіла святих мучеників і поховали.

Преподобний Амфілохій, ігумен Глушицький

Преподобний Амфілохій вже ченцем в священному сані прийшов до Устюга до преподобного Дионисія Глушицького в 1417 році. Святий Дионисій, дізнавшись про бажання Амфілохія бути подвижником, розповів про суворість і тяжкість життя його обителі, але це не злякало пришельця. Тоді святий Дионисій сказав: « Якщо хочеш перебувати тут, то укладімо завіт – не розлучатися один з одним, поки залишатимемось на землі». Амфілохій з радістю погодився і пообіцяв виконувати устав обителі.
Двадцять років провів пеподобний Амфілохій в подвигах посту, молитви і послуху під керівництвом преподобного Дионисія, намагаючись у всьому наслідувати його і допомагаючи в трудах по улаштуванню обителі. Після упокоєння святого Дионисія преподобний Амфілохій 15 років був настоятелем Глушицької обителі. Преподобний мирно упокоївся в 1452 році і був похований поряд зі своїм учителем.

Свята мучениця Домника


Свята мучениця Домника постраждала за сповідання християнства в 286 році. Жила Домника у Килікійській області. Страшні муки перетерпіла мучениця за святу віру. За наказом правителя Лісія її довго били, палили вогнем. Всі катування, свята Домника була кинута в темницю, де й упокоїлась.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/zhovten?start=22


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1158 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^