П`ятниця, 18.06.2021, 17:02
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

24 листопада
24.11.2012, 09:49
Мученик Віктор був родом з Італії і служив вояком при Антоніні в другому столітті.

Воєначальник Севастьян змушував його відмовитися від Христа під загрозою мук та смерті, але він відповідав: «Я хочу постраждати за Христа і дуже радію, що це здійсниться».

Тоді його кинули в розпалену піч, а потім у киплячу олію. Також святого поїли сильною отрутою, палили вогнем, але мученик залишався живий. У підсумку, з нього зняли шкіру і відтяли голову.

Дівчина на ім’я Стефаніда бачила страждання святого Віктора і оголосила себе християнкою. Севастьян наказав привести її до себе.

Мучитель переконував її поклонитися ідолам.

Свята відмовилася, і була розірвана двома деревами, до яких її прив'язали.

Постраждали святі Віктор і Стефаніда в Дамаску.

Святий Феодор народився в Константинополі в сім'ї чиновника і був далеким родичем преподобного Романа Солодкопівця. Юнак отримав гарну освіту від дядька Платона, ігумена одного зі столичних монастирів.

У 22 роки він прийняв чернечий постриг, і його молода дружина Ганна також прийняла чернецтво.

В 798 році Феодор став ігуменом Студійського монастиря, який завдяки його старанням перетворився на центр візантійського чернецтва.

Він був автором статуту, який передбачав короткі регулярні служби, що перемежовуються з особистою працею братії. Специфічною особливістю цього монастиря стала велика книжкова діяльність.

У період відновлення іконоборства, преподобний Феодор Студит виступив проти імператора і закликав до строгого невтручання світської влади в справи віри.

З його творінь відомі три книги «Спростувань», написаних на захист іконошанування, листи різним особам, численні проповіді, гімни і деякі інші.

Святий великомученик Міна, родом єгиптянин, був воїном і служив у місті Котуані під керуванням центуріона Фірміліапа під час царювання імператорів Діоклетіана і Максиміана.

Коли співправителі почали гоніння на християн, святий не захотів служити їм. Він залишив службу і пішов у гори, де жив у пості і молитві.

Одного разу під час язичницького свята святий прийшов у місто, в якому раніше служив.

У розпал святкових ігрищ пролунав голос угодника Божого, який проповідував віру в Христа, Спасителя світу.

Перед судом правителя Пірра святий мужньо визнав свою віру і сказав, що прийшов сюди, щоб викрити всіх в омані.

Святий Міна відмовився від пропозиції принести жертву язичницьким богам, прийняв муки, після яких був обезголовлений в 304 році.

Тіло святого мученика наказали спалити. Християни вночі зібрали в погаслому вогнищі вцілілі останки мученика і поклали в храмі його імені, який був побудований після припинення гонінь на місці страждань і смерті великомученика Міни.

Мученик Вікентій Августопольский або ж Сарагоський був родом з Іспанії, де служив дияконом.

Святого закатували під час правління імператора Діоклетіана. На всі вмовляння святий відповідав, що він не боїться ніяких мук.

Отця Вікентія наказали прибити до хреста, але тіло мученика впало з хреста і святий став зовсім неушкоджений. Його спалили на розпеченій решітці, а тіло кинули в полі на поживу диким тваринам, але звірі та птахи не чіпали його.

Останки святого поховали вірні християни.

Мощі святого Вікентія перебували в Римі.

http://religions.unian.ua/holidays/1012820-24-listopada-pamyat-svyatogo-muchenika-vikentiya-saragoskogo.html

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 2553 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^