Четвер, 17.01.2019, 22:07
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

23 листопада
23.11.2012, 12:57

Святі апостоли від 70-ти: Ераст, олімп, Родіон, Сосипатр, Кварт і Тертій

Ці святі апостоли жили в І столітті. Святий Родіон, або Іродіон, був родичем апостола Павла ( Рим. 16, 11), залишив єпископську кафедру, щоб йти до Риму зі святим апостолом Петром. Святий апостол Олімп (або Олімпан), про котрого згадує апостол Павло ( Рим. 16, 15), теж був супутником апостола Петра. Обом цим апостолам було відрубано голову в той самий день і час, коли розп’яли апостола Петра.
Святі апостоли Ераст, Сосипатр, Кварт і Тертій були ученикам святого апостола Павла Павла. Про них апостол народів згадує в Посланні до Римлян: « Вітають вас…Ясон і Сосипатр, родичі мої» (Рим. 16, 21); « Вітають вас в Господі і я, Тертій, що написав це послання» ( Рим. 16, 22); «Вітає вас Ераст, міський скарбник, і брат Кварт» ( Рим. 16, 23).
Апостол Сосипатр, родом з Ахаії, був єпископом Іконії, де і упокоївся. Апостол Ераст був спочатку дияконом і скарбником Єрусалимської Церкви, а потім єпископом в Панеаді. Святий апостол Кварт переніс багато страждань за своє благочестя, навернув до Христа багатьох язичників і мирно упокоївся в сані єпископа міста Берита. Святий апостол Тертій, що записав послання апостола Павла до Римлян, був другим єпископом Іконії, де й упокоївся.

Святий мученик Орест

Святий мученик Орест жив в кінці ІІІ ст.. в місті Тіані Що в кападокії під час правління імператора Діоклетіана і був майстерним і освіченим лікарем. З дитинства святий Орест був воістину добрим християнином.
За наказом імператора, в Тіану для боротьби з християнством, що широко розповсюдилось у Великій Кападокії, направлений був воєнноначальник Максимін. Серед переших на суд до Максиміна був приведений Орест. Він мужньо і відкрито сповідав свою віру в Христа. Гонитель пропонував святому багатства, почесті, славу взамін відречення від Єдиного Істинного Бога, але святий Орест був неухильний. За наказом максиміна, Ореста привели в багатий язичницький храм і знову запропонували поклонитися ідолам. Коли він відмовився 40 воїнів зміняючи один одног7о били святого батогами, палками, воловими жилами, палили вогнем. Святий Орест виголосив до Господа: « Боже сотвори зі мною знамення на благо, щоб бачили ті що ненавидять мене і посоромляться». І Господь почув вірного раба Свого. Почався землетрус, ідоли попадали і розбились. Всі вибігли з храму і коли звідти вийшов святий Орест храм зруйнувався.
Розлючений Максимін наказав закрити святого мученика на сім днів у в’язниці і не давати йому ні їжі ні пиття, а на восьмий день продовжити муки. Святому цвяхи в п’ятки, потім прив’язали до дикого коня. Після страшних страждань мученик відійшов до Господа в 304 році. Мощі його були кинуті в море.
Коли через багато віків, в 1685 році, в Києво-Печерській Лаврі один чернець ( Димитрій, майбутній митрополит Ростовський) переписував з древнього рукопису житіє святого Ореста і, втомлений, заснув, йому в сонному видінні з’явився святий мученик і, показав глибоку рану в грудях, перерізані біля жили і перебиті голінки, звелів доповнити своє житіє, тому що в древньому рукописі було описано не всі страждання, які перетерпів святий. Смиренний чернець виконав бажання святого мученика Ореста і прославив Бога, Дивного у святих Його.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/lystopad?start=22

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1619 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^