Четвер, 18.10.2018, 15:04
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

22 жовтня
22.10.2012, 16:08

Святий Апостол Яків Алфеєв

Святий Яків Алфеєв - апостол від 12-ти, брат святого євангеліста Матфея. Після Зішестя Святого Духа апостол Яків Алфеєв здійснив місіонерську подорож разом з апостолом Андрієм Первозванним, проповідуючи в Іудеї, Едесі, Газі, Єлевферополі, навернувши багатьох на шлях спасіння. В єгипетському місті Острацині святий Яків мученицьки завершив свої апостольскі подвиги хресною смертю.

Преподобний Андроник і дружина його Афанасія

Преподобний Андроник і дружина його Афанасія жили в Антіохії в V ст. Святий Андроник був ремісником. Свій заобіток він ділив на три частини, одну частину давав на церкву, іншу - бідним, а третю залишав для своєї сім’ї. Коли Господь взяв у Андроника і Афанасії сина і дочку, благочестиве подружжя вирішило повністю присвятити своє життя Богу, допомагаючи бідним і хворим. Незабаром подружжя вирушило в Александрію, і Андроник вступив до скита, а свята Афанасія – в жіночий Тавенісіотський монастир.

Через 12 років подвижницького життя преподобний Андроник пішов до Єрусалиму на поклоніння святим місцям. Йому зустрівся дорогою-інок Афанасій. Це була Афанасія, яка, передбачаючи небезпечність подорожі, перевдягнулась на чоловіка. Вони не впізнали один одного, тому що тривалі подвиги змінили їхній вигляд. Повернувшись з Єрусалиму, ці два ченця оселились в одній келії і багато років подвизались в безмовності. Після кончини преподобної Афанасії залишилась записка, яка відкривала її таємницю. В скорому часі упокоївся і преподобний Андроник.

Святі мученики Євентій і Максим

Святі мученики Євентій і Максим були охоронцями імператора Юліана Відступника( 361-363 рр.). Прибувши в Антіохію, імператор звелів окропити ідоложертовною кров’ю всі продукти на ринках і воду в криницях. Святі Євентій і Максим не послухали цього указу, і Юліан наказав стратити їх.

Свята мучениця Публія (Поплія) сповідниця, диякониса Антиохійська

Свята Публія рано стала вдовою. Після смерті чоловіка всі свої сили спрямувала на виховання сина Іоанна в християнському благочесті. Іоанн став песвітером, а Поплія за цнотливе, непорочне життя удостоїлась сангу диякониси. Вона збирала під своїм керівництвом вдів і дів, які бажали присвятити себе служінню Богові, і влаштувала в себе в домі монастир. Під час гоніння на християн імператора Юліана Відступника( 361-363) свята з сестрами викрила єретика.

Коли імператор проїзджав біля дому Поплії, сестри голосно заспівали 113 псалом, який викриває ідолопоклонство. Воїни правителя жорстоко побили поважну старицю, але вона терпеливо перенесла побої. Недовго поживши після цього, Публія з миром відійшла до Господа.

http://rivne-cerkva.rv.ua/statti/280-22govtna.html


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1441 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^