Понеділок, 06.04.2020, 03:45
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

21 грудня
21.12.2012, 12:03

Преподобний Патапій

Преподобний Патапій народився в Фивах в християнській благочестивій сім’ї. Досягнувши повноліття, зненавидів суєту світу і пішов в Єгипетську пустелю. Через багато років він прославився аскетичними творами. Коли ж люди стали приходити за порадою, забажав в безмовності і пішов в Константинополь, де влаштував собі келію в міській стіні, поблизу Влахернської церкви. Однак і тут скоро стало відомо про нього. Почали сходитись хворі, і він, володіючи даром зцілення, став допомагати всім нужденним.

Преподобний Кирил Челмогорський

Преподобний Кирил Челмогорський, просвітитель чуді, народився в місті Білоозеро, був пострижеником обителі преподобного Антонія Римлянина, де 6 років проходив різноманітні послухи, а потім, після трьохлітніх подрожей по пустелям, оселився в дикій Каргопольській стороні.

Тут, за наказом з вище , він обрав за місце постійного перебування гору Челму. Багато скорбот довелося перенести преподобному Кирилу від чуді, але його світлоносне, подвижницьке житіє і лагідні настанови розташували багатьох представників тамтешніх народів прийняти святе Хрещення. В кінці життя преподобний Кирил влаштував обитель і храм на честь Богоявлення Господнього. Преподобний провів на Челмній горі 52 роки і упокоївся у глибокій старості маючи 82 роки.

Святі апостоли від 70-ти: Аполос, Кифа, Тихик, Єпафродит, Кесар, Онисифор

Ці святі апостоли були послані Самим Господом Ісусом Христом для благовістя через деякий час після обрання 12-ти апостолів ( Лк. 10, 1-24).

Апостол Сосфен до прийняття християнства був в Коринфі начальником іудейської синагоги. Під час бунту проти апостола Павла він був підданий побоям. Пізніше навернений самим апостолом до віру в Христа і став єпископ в Колофоні.

Аполос походив з Александрії, був блискуче вихований чоловіком. Головним місцем його служіння був Коринф. Там він довго подвизався і багатьох навернув до віри Христової. В кінці життя проповідував на Криті і був єпископом Кесарії.
Апостол Кифа був єпископом в Колофоні

Апостол Тихик, родом з Малої Азії, був учеником і супутником святого апостола Павла. Під час першого ув’язнення апостола доставляв послання до Ефесян і до Колосян. Змінив апостола Сосфена на Кольфонійській кафедрі.

Апостол Епафродит – один з найближчих сотрудників і сподвижників святого апостола Павла – був єпископом м. Адріаки Фракійської.

Апостол Кесар проповідував і був єпископом Диррахії – області в Середній Греції.

Всі ці апостоли мирно відійшли до Бога. Разом з ними Церква згадує і пам’ять апостола Онисифора.

Про апостола Онисифора свідчить святий апостол Павло: « Нехай дасть Господь милість дому Онисифора за те, що він багаторазово покоїв мене і не соромився кайданів моїх, а будучи в Римі, з великим старанням шукав мене і знайшов. Нехай дасть йому Господь знайти милість у Господа в той день; а скільки він служив мені в Ефесі, ти краще знаєш» ( 2 Тим. 1, 16-18). Святий Онисифор був єпископом в Колофоні. Прийняв мученицьку смерть в місті Парії ( неподалік від Ефеса), на березі Гелеспонту, куди вирушив благовіствувати віру Христову серед тамтешніх язичників. Тут святий апостол Онисифор був схоплений і приведений до язичницького капища. За відмову возкурити фіміам язичницьким богам, апостола Онисифора, разом з його рабом Порфирієм, прив’язали до диких коней і волокли по землі. За римським мартирологом днем кончини святого Онисифора вважається 16 вересня (Старий стиль).

Свята мучениця Анфіса

Свята мучениця Анфіса, жінка римського сановника, була охрещена святителем Амвросієм Медіоланським. Вона відмовилась від пропозиції дружини градоначальника Сунильди прийняти аріанське хрещення і була спалена.

http://rivne-cerkva.rv.ua/statti/438-21hrydna.html

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 2407 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^