Четвер, 18.10.2018, 14:26
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

19 листопада
19.11.2012, 12:37
Преподобний Лука економ Києво-Печерський

Серед великого сонму преподобних отців Києво-Печерських знаходимо і преподобного Луку Печерського. Цей святий угодник Божий жив у ХІІІ столітті. Як і про більшість Печерських подвижників, про нього збереглося досить мало відомостей. Де він народився і якого був роду невідомо. Відомо, що преподобний Лука прийшов до Печерської обителі і був зарахований до числа братії. В монастирі ніс послух економа, древньоруською мовою іконома, старанно виконуючи покладені на нього обов’язки. Завершивши біг подвижницького житія преподобний Лука відійшов до Господа, Якого прославляв тут на землі своїм побожним, чеснотним і святим житієм. Мощі преподобного спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Преподобний Варлаам Хутинський

Преподобний Варлаам Хутинський жив у ХІІ столітті, був сином знатного новгородця і свої дитячі роки провів у Новгороді. В юнацькому віці, пішовши в приміський Лисичий монастир, преподобний Варлаам прийняв чернечий постриг. Потім він оселився на усамітненому пагорбі над Волховом, в урочищі, яке називалося Хутинь, в 10 верстах від Новгорода. В усамітнені преподобний Варлаам проводив суворе життя, звершуючи безперестанні молитви і дотримуючись строгого посту. Він ревно подвизався в трудах – сам рубав ліс, пилив дров, обробляв землю, виконуючи слова Священного Писання: « Хто не працює, той нехай не їсть « ( 2 Сол. 3,10). До нього поприходили деякі жителі Новгорода, які бажали розділити з преподобним труди і подвиги. Слід зазначити, що преподобний повчав тих, хто приходив до нього такими словами: « Чада, бережіться від усякої неправди, не заздріть, не наводьте наклепів. Стримуйтесь від всякої неправди. Бережіться судити неправедно. Не кляніться, неправдиво, давши клятву виконуйте її. Не віддавайтесь тілесним пристрастям. Будьте завжди лагідні і до всіх ставтеся з любов’ю. Ця чеснота – початок і корінь всякого добра».
Незабаром була побудована церква на честь Преображення Господнього і заснований монастир. Господь преподобному для служіння ближнім дар чудо творення і прозорливості. Коли дні його наближались до кінця, за Божим повелінням прибув з Константинополя священноінок Антоній – ровесник і друг преподобного. Блаженний, звертаючись до нього, сказав: « Улюблений брате мій! Боже благовоління спочиває над цією обителлю. Нині я віддаю в твої руки цей монастир. Бережи його і піклуйся про нього. Я вже відходжу до Царя Небесного. Та не бентежся через це: тілом я покидаю вас, але духом завжди буду з вами». Подавши напучення своїй братії, заповівши берегти православну віру і постійно перебувати в смиренні, преподобний Варлаам преставився до Господа 6 листопада 1192 року.

Святитель Павло, архієпископ Константинопольський

Святитель Павло, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру після смерті Патріарха Олександра (+340 р.), коли знову спалахнула аріанська єресь. На Соборі, який обирав нового Константинопольського патріарха, брало участь багато аріан. Вони повставали проти обрання святителя Павла, але православних членів Собору виявилось більшість. Імператор Констанцій, що царював над східною частиною імперії, був аріанином. Під час виборів патріарха його не було в Константинополі. Після свого повернення він скликав собор, який незаконно оголосив святителя Павла низложеним, імператор вигнав його зі столиці. На місце Павла возвели аріанина Євсевія Никомидійського. Патріарх пішов до Риму, де знайшли собі пристановище і інші православні єпископи, вигнані Євсевієм.
Недовго керував Церквою Євсевій. Коли він помер, святитель Павло повернувся до Константинополя. Його з любов’ю зустріла паства. Але Констанцій вдруге вигнав святого, і йому довелось повертатись до Риму. Імператор Констант написав своєму східному співправителю Констанцію грізний лист, котрий відправив до Константинополя зі святим архіпастирем-вигнанцем. Погрози подіяли і святитель був повернений на патріарший престол.
Але скоро благочестивий імператор Констант, захисник православних, був зрадницьки вбитий під час перевороту при дворі. Святителя знову вигнали зі столиці і відправили в заслання до Вірменії, в місто Кукуз, де він прийняв мученицьку кончину. Коли патріарх звершував Божественну літургію, увірвались аріани і задушили святого його святительським омофором. Сталося це в 350 році. В 381 році святий цар Феодосій Великий торжественно переніс мощі святителя Павла сповідника, з Кукуза в Константинополь. В 1326 році мощі святителя Павла перенесені у Венецію.

Святитель Герман, архієпископ Казанський

Святитель Герман жив в XVI ст., народився в місті Стариці, походив з древнього боярського роду. В молоді роки Григорій ( так звали свт. Германа в миру) прийняв чернечий постриг в Йосифо-Волоколамському монастирі від ігумена Гурія, пізніше святого архієпископа Казанського. В монастирі святий займався книго писанням, був знайомий з преподобним Максимом Греком. В 1551 р. братія Старицького Успенського монастиря, дізнавшись про благочестя свого співвітчизника, обрали його архімандритом.
Ставши архімандритом, святий Герман ревно турбувався про благоустрій обителі. Для ченців він був прикладом смирення та послуху. Для впорядкування внутрішнього життя обителі він ввів для використання устав преподобного Йосифа Волоцького.
Через два з половиною роки архімандрит Герман залишив Старицький монастир, передавши керівництво в ньому своєму постриженику, священноіноку Іову майбутньому Патріарху. Він повернувся до рідного Волоколамського монастиря. Коли з’явився новий єретик мат фей Башкін, що не визнавав Святих Таїн, то Московський Собор 1553 року засудив його. Єретика було відправлено для напоумлення в Волоколамський монастир до святого Германа, відомого святим житієм ревнителя Христової віри.
Коли, після підкорення у 1555 році Казані. Там була встановлена архієрейська кафедра, то на неї призначили архієпископом колишнього ігумена Волоколамського монастиря святителя Гурія. Йому було доручено влаштувати в місіонерських цілях Успенський монастир в місті Свияжсці. Настоятелем нової обителі Успіння Пресвятої Богородиці за наказом святителя Гурія був призначений святий Герман. Був побудований кам’яний собор з дзвіницею і чернечі келії. Сам настоятель жив дуже скромно, в тісній келії під соборною дзвіницею. Святий Герман особливо піклувався про зібрання монастирської бібліотеки. Незабаром його монастир прославився широкою благодійною діяльністю і став центром просвіщення Казанського краю.
12 березня 1564 року, після переставлення святителя Гурія, святий Герман був висвячений на єпископа Казанського. В 1566 році святителя Германа викликав до Москви Іоан Грозний, цар-тиран. Він звелів обрати святителя на митрополичу кафедру. Святий Герман спочатку відмовлявся. Та цар не терпів заперечень, і святитель змушений був оселитись в митрополичих покоях до возведення в сан митрополита. Бачачи несправедливості зі сторони царя і царського оточення, святитель, намагався срозумити царя своїми порадами. Та цар не слухав святителя і вигнав його з митрополичого двору і наказав тримати святого Германа під вартою в Москві. Упокоївся святитель 6 листопада 1567 року. Поховали його в церкві святителя Миколая Гостунського. На прохання жителів міста свияжська, мощі святителя в 1592 році були перенесені з Москви до Свияжського Успенського монастиря. Гріб його зустрічав святитель Єрмоген, тоді митрополит Казанський, майбутній патріарх-сповідник.

Преподобний Лука Тавроменійський

Преподобний Лука був родом з сицилійського міста Тавроменії. В юності він залишив батьків і наречену й пішов в пустелю, де повів багато років в пості і молитві. Подвизався на горі Етна. В кінці життя преподобний за одкровенням заснував обитель. Щ)об ознайомитись з уставами та життям інших монастирів преподобний Лука відвідав багато обителів різних міст. Під час однієї з подорожей він упокоївся в м. Коринфі на початку ІХ ст.

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/lystopad?start=11

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 1561 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^