Четвер, 13.12.2018, 17:42
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

13 березня
13.03.2012, 11:51
Преподобний Іоанн Касіан Римлянин
Преподобний Іоанн Касіян Римлянин за місцем народження та мовою, на якій писав, належав Заходу, але духовною батьківщиною святого завжди був православний Схід. В Віфлеємській обителі, розташованій недалеко від того місця, де народився Спаситель, Іоанн прийняв чернецтво. Після дворічного перебування в обителі в 390 році преподобний з духовним братом Германом протягом семи років подорожував по Фіваїді і Скитській пустелі, черпаючи з духовного досвіду численних подвижників. Повернувшись в 397 році на короткий час до Віфлеєму, духовні брати три роки трудилися в повній самоті, а потім вирушили до Константинополя, де слухали святого Іоанна Золотоустого. У Константинополі преподобний Касіян прийняв сан диякона. У 405 році константинопольський клір направив преподобного в Рим до папи Інокентія I на чолі посольства - шукати захисту безвинно страждає святителю.
У сан пресвітера преподобний Касіян був присвячений у себе на батьківщині. У Марселі він вперше в Галії влаштував два спільножительні монастиря, чоловічий і жіночий, за уставом східних обителей. На прохання єпископа Аптського Кастора преподобний Касіян в 417 - 419 роках написав 12 книг "Про постанови кіновій" палестинських і єгипетських і 10 бесід з пустельними отцями, щоб дати співвітчизникам зразки спільножительних монастирів і познайомити їх з духом подвижництва православного Сходу. У першій книзі "Про постанови кіновій" мова йде про зовнішній вигляд ченця; в другій - про чин нічних псалмів і молитов; у третій - про чин денних молитов і псалмів; в четвертій - про чин відречення від світу; у восьми інших - про вісім головних гріхів. У бесідах отцівських наставник в подвижництві святий Касіян говорить про мету життя, про духовне міркування, про ступені зречення від світу, про бажання плоті і духу, про вісім гріхів, про біди праведників, про молитву. У наступні роки преподобним Касіяном написано ще чотирнадцять бесід: про досконалу любов, про чистоту, про Божу допомогу, про розуміння Писання, про дарування Божі, про дружбу, про вживання мови, про чотири роди ченців, про життя пустельницьке і спільножительне, про покаяння, про піст, про нічні спокуси, про умертвіння духовне, дано тлумачення слів "не що я хочу, те творю". В 431 році святий Іоанн Касіян написав свій останній твір проти Несторія, в якому зібрав проти єресі судження багатьох східних і західних вчителів. У своїх творах преподобний Касіян грунтувався на духовному досвіді подвижників. Святий Іоанн Касіян Римлянин мирно спочив в 435 році.

Преподобний Іоанн, наречений Варсонофієм, єпископ Дамаський

Преподобний Іоанн, наречений Варсонофієм, був родом з Палестини. 18-ти років прийняв він святе Хрещення, а незабаром і чернечий постриг. За свою подвижницьке життя преподобний Іоанн був висвячений на єпископа міста Дамаска. Проте, люблячи життя відокремлене, преподобний Іоанн залишив єпископію і таємно пішов в Александрію, назвавши себе Варсонофієм. Потім він пішов у Нітрійську пустелю, прийшов в монастир і просив ігумена прийняти його в обитель, щоб служити старцям. Цей послух він сумлінно виконував днем, ночі ж проводив у молитві.

Через деякий час преподобного побачив святий Феодор Нітрійській, який знав про те, що він єпископ, тоді святий Іоанн знову зник і пішов до Єгипту, де трудився до кінця свого життя (V століття).

http://www.cerkva.vn.ua/index.php/biblioteka/zhytiia-sviatykh/berezen/126-13-bereznia-pam-iat-prp-ioanna-kasiiana-rymlianyna-prp-ioanna-narechennoho-varsonofiiem-iep-damaskoho

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 644 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^