Понеділок, 06.04.2020, 01:58
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

12 грудня
12.12.2012, 13:29
Преподобний Нектарій Печерський, інок Києво-Печерського

монастиря, жив і працював у дванадцятому столітті.

За беззаперечне виконання волі старшої братії і старанність його називали "послушливим".

Мощі преподобного були покладені в Антонієвих печерах Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Священномученик Авів, єпископ Некресський, є одним з тринадцяти сирійських отців святих, засновників грузинського чернецтва, які прийшли в Грузію в шостому столітті. На прохання грузинського царя Парсмана VI і католикоса Евлавія святий Авів прийняв сан єпископа і кафедру Некресську.

Перси, які захопили в цей час Кахетію, сучасна територія Східної Грузії, повсюдно насаджували вогнепоклонство. Єпископ Авів з хрестом у руках ходив по містах і селах своєї єпархії і винищував всюди грубі забобони.

Дідойці та інші горці Кахетії, які жили по лівому березі річки Алазані, відмовилися від вогнеслужіння і увійшли в лоно Церкви Христової. Святитель Авів звернув у християнство і багатьох персів.

Перський сатрап, який жив у місті Рехи, був стурбований успішною проповіддю святителя, тому наказав зв'язати його і доставити до нього.

Святитель Авів по дорозі отримав лист і жезл від свого друга святого Симеона Стовпника Дивногірця, а також попрощався зі своїми сподвижниками - святим Зеноном Ікалтським і святим Шио Мгвімським.

Святитель Авів відмовився прийняти зороастризм і за наказом сатрапа, святителя Авіва били жилами, після чого він мученицьки помер.

Тіло святого Авіва кинули на поживу диким звірам, але ні звірі, ні птахи не торкнулися святих мощей.

Братія Самтавійської обителі з честю поховали їх у своїй обителі.

Святий мученик Парамон і з ним 370 мучеників постраждали за віру в Христа за часів імператора Декія.

Правитель східних областей Аквіан посадив у темницю християн, змушуючи їх відмовитися від Христа і принести жертву ідолам. В'язнів мучили, сподіваючись загрозою смерті змусити їх поклонитися язичницьким божествам.

Один з місцевих жителів, на ім'я Парамон, бачив муки християн, відкрито засудив жорстокість правителя і сповідав свою віру в Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа.

Святого Парамона після жорстоких тортур обезголовили разом з іншими трьомастами сімдесятьма мучениками.

http://religions.unian.ua/holidays/1020817-12-grudnya-pravoslavni-hristiyani-vshanovuyut-pamyat-svyatogo-muchenika-paramona.html


Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих
Переглядів: 2498 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^