Четвер, 24.09.2020, 17:54
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Житія Святих на кожен день

10 вересня
10.09.2012, 20:32

Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають - одне з ключових свят у Києво-Печерській лаврі. Дальні печери відвідує майже кожен паломник, який приїхав у святу лавру. Просуваючись вузькими коридорами, стіни яких вкриті косими променями від мерехтливих в напівтемряві лампад, відчуваєш благодать Божу, якою буквально «просякнуте» це місце. З благоговінням і трепетом проходиш повз раку з мощами преподобних Печерських... 10-го вересня Православна Церква встановила день пам'яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які перебувають в Дальніх печерах древньої обителі. В цей день в лаврі завжди багатолюдно. Всі намагаються потрапити в святе «підземелля», повторюючи слова величання, присвяченого преподобним отцям, «єдиними устами і єдиним серцем». Дальні печери також прийнято називати «Феодосієвськими», за ім'ям їх засновника - преподобного Феодосія Печерського. Вони досить заплутані. Загальна довжина лабіринту, не рахуючи Варязьких печер - близько 300 метрів. У Дальніх печерах знаходиться 49 мощей і близько 30 мироточивих глав. Мощі в раках покриті облаченнями, але в деяких раках залишені непокритими кисті рук, які наочно свідчать про нетління святих. У число преподобних отців Києво-Печерських в Дальніх печерах входять ченці, які звершували свій духовний подвиг у період з ХІ по XV століття. Про них не збереглося відомостей, крім імені, часу несіння подвигів і вказівки якого роду були духовні труди. Багато імен преподобних залишилися невідомі.

Свята і праведна Анна походила з роду Асіра (одне з 12 родів, так званих «колін» Ізраїлю) і була дочкою Фануїла. У перекладі з єврейського її ім'я означає "милостива". І дійсно, вона була жінкою доброчесною. За своє благочестиве життя Анна була наділена пророчим даром. Досягши глибокої старості, вона, по слову євангеліста Луки, "не відходила від церкви, постом і молитвою служачи Богові вдень і вночі". Свята Анна належала до числа тих благочестивих іудеянок, які з нетерпінням очікували пришестя Месії. Спасителя також очікував і Симеон, літній священик, якому було обіцяно Богом, що він не помре, поки не побачить Спасителя своїми очима. Одного разу праведний Симеон, керований Святим Духом, прийшов в Єрусалимський храм. Це було в той самий день (сороковий після Різдва Христового), коли Пречиста Діва Марія і Йосип Обручник прийшли туди, щоб здійснити обряд, встановлений іудейським законом - представити Дитятко та принести законну жертву. Як тільки праведний Симеон побачив хто прийшов, йому було відкрито, що це і є очікуваний Месія, Спаситель світу. Старець прийняв на свої руки Божественного Малюка і виголосив пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед усіма людьми. Світло на просвіту язичників, і славу людей Твоїх Ізраїля». Далі святий євангеліст Лука оповідає: «Була й Анна пророчиця, дочка Фануїлова, від коліна Асирового, глибокої старості, проживши з чоловіком від дівоцтва свого сім років, вдова років вісімдесяти й чотирьох, що не відходила від церкви, постом і молитвою служачи Богові вдень і ніч. І вона в той час, Бога славила та пророкувала про Нього всім, хто чекав визволення Єрусалиму».

Мучениця Шушаніка була дочкою відомого армянського воєначальника Вардана. Справжнє її ім'я - Вардандухт, на честь батька, а пестливе - Шушаніка. Вона вийшла заміж за правителя прикордонних областей в Грузії Варскена, який, змінивши Христу, став віровідступником. Її чоловік відправився в резиденцію перського шаха, і став вогнепоклонником, щоб догодити государю. Дізнавшись про це після повернення чоловіка, свята Шушаніка не побажала продовжувати подружнього життя з відступником від Бога. Вона покинула палац і стала жити в невеликий келії недалеко від палацової церкви. Дізнавшись про намір чоловіка вдатися до сили вона вирішила твердо стояти у вірі, незважаючи ні на які умовляння, погрози і муки. Відкинувши домагання Варскена, 8 січня 469 року вона була побита і закута в кайдани, а 14 квітня 469 року її ув'язнили у фортеці, де вона перебувала шість з половиною років. До темниці приходило багато стражденних, при цьому кожен молитвами блаженної Шушаніки отримував від Бога те, чого він потребував. Тим часом Варскен звернув в огнепоклонство дітей святої Шушаніки, які перестали відвідувати ув'язнену матір. На сьомому році ув'язнення у святої Шушаніки відкрилися на тілі рани. Брат Варскена дізнавшись, що блаженна Шушаніка наближається до смерті, проник в темницю разом зі своєю дружиною і дітьми і просив у святий Шушаніки: «Прости нам вину нашу і благослови нас». Свята Шушаніка простила і благословила, сказавши: «Все тутешнє життя скороминуще і непостійне, як польова квітка; хто посіяв, той і скосив, хто розтратив для жебраків, той зібрав; хто пожертвує собою, той знайде ... » Напередодні смерті свята мучениця Шушаніка причастилася Святих Христових Таїн. Кончина блаженної мучениці наступила 17 жовтня і саме в цей день древня Церква святкувала її пам'ять. Мощі святої мучениці Шушаніки спочатку перебували в храмі міста Цортага, який через деякий час перейшов у юрисдикцію вірменського єпископа, тому в шостому столітті святі останки були перенесені в місто Тбілісі. Ймовірно, у зв'язку з цим пам'ять святої Шушаніки була перенесена з 17 жовтня на 28 серпня (ст.ст.).

http://religions.unian.ua/holidays/961357-10-veresnya-pravoslavna-tserkva-vshanovue-muchenitsyu-shushaniku-knyaginyu-ransku.html 

Категорія: Житія Святих на кожен день | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Переглядів: 2043 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^