П`ятниця, 04.12.2020, 03:11
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід










Головна » Файли » Закон Божий

ВЛАСТИВОСТІ БОЖІ
05.02.2012, 22:30
   Бог відкрив нам про Себе,що Він – безтілесний і невидимий Дух (Див.: Ін 4, 24). Це означає, що Бог не має ні тіла, ні кісток (як ми маємо), і нічого не має в Собі такого, з чого складається наш видимий світ, а тому ми Його бачити не можемо.
   Щоб пояснити, наведемо приклад з нашого земного світу. Ми не бачимо повітря, але бачимо його дії та прояви: рух повітря (вітер) має велику силу, здатну рухати великі кораблі і складні машини; ми відчуваємо і знаємо, що повітрям ми дихаємо і без нього не можемо жити. Так і Бога ми не бачимо, але дії Його й ознаки, мудрість і силу Його ми бачимо скрізь у світі і відчуваємо в cамих собі.
    Але невидимий Бог, з любові до нас, інколи являвся деяким праведним людям у видимий спосіб – у подобі чи немовби у відображеннях Своїх, тобто в такому вигляді, в якому вони Його могли бачити, інакше вони загинули б від Його величі та слави.
   Бог сказав Мойсеєві: "Людина не може побачити Мене і залишитися живою" (Вих. 33, 20). Якщо сонце засліплює своїм блиском і ми не можемо дивитися на це Боже творіння, щоб не осліпнути, то тим більше – на Бога, що створив його. Адже Бог є світло, і нема в Ньому ніякої темряви (Див.: Ін 1, 5), і живе Він у світлі неприступному (Див.: Тим. 6, 16).

   Бог вічний (Див.: Пс. 89, 3; Вих. 40, 28).

    Все, що ми бачимо у світі, колись почалося, народилося, колись і закінчиться, помре, зруйнується. У цьому світі усе недовговічне – усе має свій початок і свій кінець.
    Колись не було ні неба, ні землі, ні часу, а був тільки один Бог, тому що Він початку не має. А не маючи початку, Він і кінця не має. Бог завжди був і завжди буде. Бог – поза часом.

Бог завжди є.

   Тому Він називається вічним.
   Бог не змінюється (Див.: Як. 1, 17; Мал. 3, 6).
   Нічого у світі немає постійного і незмінного, усе невпинно змінюється – росте, старіє, знищується; одне змінюється іншим.
    Тільки один Бог постійний, у Ньому немає ніякої переміни, Він не росте, не старіє, ні в чому і ніколи не змінюється. Яким Він був завжди, таким є тепер і таким залишиться навіки.

    Бог завжди однаковий. Тому Він називається незмінюваним.

    Бог всемогутній (Див.: Бут. 17; Лк 1, 37).

   Людині, якщо вона захоче щось зробити, потрібен якийсь матеріал, без якого вона неспроможна зробити нічого. За допомогою фарб на полотні людина може написати прекрасну картину; з металу може зробити складну і корисну машину, та ніяким чином не може створити, приміром, Землю, на якій ми живемо, Сонце, яке світить і гріє, і багато іншого.
   Тільки для одного Бога нема нічого неможливого, нема нічого такого, чого Він не міг би зробити. Він захотів створити світ і створив його, з нічого, одним Своїм словом.
   Бог може зробити все, що забажає.
   Тому Він називається всемогутнім.

   Бог всюдисущий (Див.: Пс. 138, 7–12).

   Бог завжди, в будь-який час знаходиться скрізь. Нема такого місця у світі, де Його не було б. Ніхто і ніде не може сховатися від Нього.
  Бог – усюди.
 Тому Він називається всюдисущим (Див.: 1 Ін 3, 20; Євр. 4, 13) (Який скрізь перебуває).

  Бог всезнаючий (Див.: 1 Ін 3, 20; Євр. 4, 13).
   Людина може багато чого навчитися, багато про що дізнатися, та всього знати людина не може. Окрім того, людина не може знати майбутнє, не може все чути і все бачити.
  Тільки один Бог знає все, що було, що є і що буде. Для Бога немає різниці між днем і ніччю: Він у будь-який час усе бачить і все чує. Знає кожного з нас, і не тільки те, що ми робимо і кажемо, але й те, що ми думаємо і чого жадаємо.
   Бог завжди все чує, все бачить і все знає.
   Тому Він називається всезнаючим (всевідаючим).

  Бог всеблагий (Див.: Мф 19, 17).

   Люди не завжди бувають добрими. Часто буває, що людина когось не любить.
   Тільки Бог любить нас усіх, і любить так, як ніхто з людей. Він дає все, що нам потрібно для життя. Все, що ми бачимо на небі і на землі, Господь створив для блага та користі людей.
   Ось як про це сказав один богослов: "Хто дарував нам життя? Господь! Від Нього ми отримали розумну душу, здатну міркувати і пізнавати, від Нього ж ми отримали серце, здатне любити... Нас оточує повітря, яким дихаємо і без якого не можемо жити. Ми скрізь маємо воду, яка необхідна нам, як і повітря. Ми мешкаємо на землі, яка дає нам усіляку їжу, необхідну для підтримки і збереження нашого життя. Нас освітлює світло, без якого ми нічого не могли б здобути собі. Ми маємо вогонь, яким можемо зігріти і зігріваємо себе під час негоди і з допомогою якого готуємо собі їжу. І все це є дар Бога. Ми маємо батька, матір, братів, сестер, друзів; як багато вони приносять нам радощів, допомоги і втіхи! Та нікого з них ми не мали б, якби Господу не вгодно було дарувати нам їх".
   Бог завжди готовий дати нам усяке добро, усяке благо і турбується про нас більше, ніж найдобріший батько про своїх дітей.
   Тому Бог називається всеблагим чи всемилостивим (дуже добрим).
   І ми називаємо Бога нашим Отцем Небесним.

   Бог всеправедний (Див.: Пс. 7, 12; 10, 7).

     Люди часто кажуть неправду і бувають несправедливими. Бог же найвищою мірою справедливий. Він завжди береже правду і справедливо судить людей. Він не карає без причини праведника і не залишає людини без покари за кожен поганий вчинок, якщо лише людина сама не виправить своє життя каяттям та добрими вчинками. Тому Бог називається всеправедним і всеправосудним.

   Бог усезадоволений (Див.: Діян. 17, 25).

    Тільки один Бог усе має і Сам для Себе нічого не потребує, а навпаки, Сам дає всім і все.
   Тому Він називається усезадоволеним.

Бог всеблаженний (Див.: Тим. 6, 15).

    Бог не тільки усезадоволений, але завжди має в Самому Собі найвищу радість – повне блаженство чи, як ми кажемо, найвище щастя.
   Тому Бог називається всеблаженним.
   І ми ніколи і ніде не можемо знайти собі істинної радості в житті (щастя), а тільки в Богові.
   Бога ми називаємо Творцем, тому що Він створив усе видиме і невидиме.
   Бога ми також називаємо Вседержителем, Владикою і Царем, тому що він Своєю всемогутньою волею все, що створив, тримає у Своїй силі і владі, над усім владарює, царює і всім керує.
    Промислителем ми називаємо Бога тому, що Він про все піклу-
ється, про все турбується.


ЗАПИТАННЯ: Які властивості Божі? Чому ми називаємо Бога Духом, вічним, незмінюваним, усемогутнім, всюдисущим, усезнаючим, усеблагим, усеправедним, усезадоволеним і всеблаженним? Чому ми називаємо Його Творцем Вседержителем, Владикою, Царем і Промислителем?
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89
Переглядів: 2932 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^