Середа, 28.07.2021, 18:01
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

ПРОПОВІДЬ ІОАНА ПРЕДТЕЧІ
28.10.2012, 18:18
Іоан,син праведних Захарії та Єлизавети,з юних літ жив у пустелі й там проводив час у пості й молитві. Одяг він носив з верблюжого волосу й підперізувався шкіряним поясом. А їжею його були акриди і дикий мед.
Коли Іоанові виповнилося тридцять років, Господь повелів йому іти в долину річки Йордан і сповістити усім людям про скоре явлення на світ Спасителя і про те, що усім слід приготуватися до Його зустрічі через покаяння і хрещення.
Іоан прийшов у країну Йорданську і став проповідувати: "Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне", тобто настав час, коли мав з`явитися очікуваний Спаситель, який буде закликати усіх у Своє Царство.
Давно вже Бог не посилав єврейському народові пророків. З часу останнього пророка Малахії минуло понад чотириста років. Тому, почувши про появу пророка Іоана, про його дивовижне життя та проповіді, народ звідусіль збирався послухати його. Хто вірив словам його і каявся у своїх гріхах, тих Іоан хрестив у річці Йордані, тобто занурював у воду, з покладенням своєї руки на голову зануреного. Тому Іоан Предтеча називається Хрестителем.
При цьому Іоан вимагав від усіх, щоб покаяння було щирим і супроводжувалося самовиправленням та добрими вчинками.
Іоанове хрещення означало, що як тіло омивається та очищається водою, так і душа людини, яка кається й увірувала в Спасителя, буде очищена Христом від усіх гріхів.
Серед тих, хто приходив до Іоана, були й такі люди, які вважали себе праведними і не хотіли каятися, а насправді були порочні і злі, як, приміром, фарисеї і саддукеї. Фарисеї хвалилися своїм походженням від Авраама, хизувалися виконанням закону і вважали себе гідними увійти в царство Месії – Христа. Саддукеї ж не вірили у воскресіння мертвих і в майбутнє життя. Таким людям Іоан казав: "Хто навчив вас тікати від грядущого гніву?", тобто: хто навчив вас, що ви власними силами зможете уникнути Божого гніву і вічної кари в майбутньому житті? "Створіть же плоди, достойні покаяння", тобто: засвідчіть добрими вчинками своє покаяння. "І не починайте говорити в собі: отця маємо Авраама. Кажу бо вам, що Бог може з каміння цього звести дітей Авраамові. Пам`ятайте, всяке дерево, що не приносить доброго плоду, рубають і кидають у вогонь".
Слухаючи такі слова, народ запитував його: "Що нам робити?"
Іоан відповів: "Хто має дві одежини, хай дасть одну убогому, і в кого є їжа, робіть так само", тобто – насамперед будьте добрими.
Приходили до нього митарі і запитували: "Учителю, що нам робити?" Митарі збирали податки для римлян. Римську ж владу юдеї ненавиділи. Крім того, деякі митарі брали більше належного й утискували народ. Юдеї зневажали усіх митарів і вважали їх негідними увійти в Царство грядуще Христа. Іоан казав їм: "Нічого не вимагайте більше того, що призначено вам".
І воїни також запитували його: "А нам що робити?" Часто траплялося так, що воїни, незадоволені платнею, забирали чуже майно, кривдили убогих людей і обмовляли інших задля власної вигоди. Іоан говорив їм: "Нікого не кривдіть, не обмовляйте і задовольняйтесь платнею вашою".
Тоді багато хто думав про Іоана, чи не він Христос Спаситель? Та Іоан заявив, що він не Христос. "Я хрещу вас водою, – говорив він, – але гряде Сильніший за мене", тобто скоро після мене появиться Той, на Кого ви очікуєте, – Христос, "Якому я недостойний розв`язати ремінь взуття Його", тобто я негідний бути навіть Його слугою, знімати з Нього взуття. "Він хреститиме вас Духом Святим і вогнем", тобто хрещення, яке Він дасть, буде спалювати гріхи ваші, немов вогонь, і подасть вам дари Духа Святого.
Багато іншого проповідував святий пророк Іоан Предтеча, навчаючи народ, який приходив до нього.
(Див.: Мф 3, 1–12; Мк 1, 1–18; Лк 3, 1–18; Ін 1, 15–28).
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне, Закон Божий
Переглядів: 1803 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^