Неділя, 20.09.2020, 18:13
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

Про п'ятий член Символу віри
15.11.2012, 04:51
5. I воскрес на третій день, як було написано.

У п'ятому члені Символу віри говориться про Воскресіння Ісуса Христа на третій день після Його смерті.

У писаннях пророків Старого Завіту було ясно передбачено страждання, смерть, погребіння Спасителя і Воскресіння Його, тому й сказано: "Як було написано". Слова "як було написано" стосуються не тільки п'ятого, а й четвертого Символу віри.

Ісус Христос помер у Велику п'ятницю близько третьої години дня, а воскрес після опівночі з суботи на перший день тижня. Але в ті часи і частина дня приймалася за цілий день, чому й говориться, що Він був у гробі три дні.

Стан Ісуса Христа після смерті до Воскресіння св. православна Церква зображає такими словами: "У гробі плоттю (або тілом), у пеклі - з душею, як Бог, у раю - з розбійником, і на престолі Ти був, Христе, з Отцем і Духом, усе наповняючи, Неописанний" (Незобразимий).

Ми знаємо, що у Старому і в Новому Завіті з мертвих воскрешалися деякі люди, але цих мертвих воскрешав хтось інший, і воск-реслі вставали у попередньому земному і смертному тілі, і тому мусили знову померти. Ісус же Христос постав з мертвих, Сам, силою Свого Божества, воскрес у преображеному Своєму тілі: небесному і безсмертному. Він вийшов з гробу, не торкаючись синедріонової печатки, не відвалюючи каменя і невидимим для сторожі.

Господь відкрив людям про Своє Воскресіння спочатку через ангела, який відвалив камінь від дверей гробниці, свідками тому чули вартові, які охороняли гріб і розбіглися від страху. Потім ангели сповістили про Воскресіння Ісуса Христа жонам-мироносицям. І, нарешті, Сам Ісус Христос упродовж сорока днів неодноразово являвся ученикам Своїм, з багатьма справжніми доказами

свого Воскресіння (давав ученикам доторкатися до ран Своїх від цвяхів і списа, їв перед ними тощо), і розмовляв з ними про таємниці Царства Божого.

У день Воскресіння Христового ми співаємо: "Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував".

Своєю смертю Господь переміг смерть, всім, хто знаходився у гробах, тобто мертвим, - життя дарував. Тепер Господь навіки перебуває в цьому новому воскреслому тілі. Також у новому воскреслому тілі перебуває і Божа Мати, Яку воскресив Господь після її успіння. Люди ж усі отримають таке нове воскресле тіло вже при другому пришесті Спасителя, коли буде загальне Воскресіння (про яке говориться в 11-у члені Символу віри).

Сповнилося, таким чином, пророцтво, сказане через пророка Осію: "Від влади пекла Я визволю їх, від смерті спасу їх. Смерте! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?" (Ос. 13, 14).
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне, Закон Божий
Переглядів: 1819 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^