Понеділок, 26.10.2020, 02:04
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

Про літургію св. Василія Великого
29.11.2012, 13:17
Літургія св. Василія Великого за своїм змістом і порядком однакова з літургією св. Іоана Золотоустого. Відмінність її від останньої полягає лише ось у чому:

1. Молитви, які священик читає таємно (про себе) у вівтарі (особливо євхаристійні), значно довші, а тому і співання на цій літургії бувають протяжнішими.

2. Слова Спасителя, якими Він установив Таїнство св. євха ристії, виголошуються так: дав святим Своїм ученикам і апосто лам, промовивши: прийміть, споживайте, це є тіло Моє... і потім: дав святим Своїм ученикам і апостолам, промовивши: пийте з неї всі, це є кров Моя...

3. Замість піснеспіву: "Достойно є, і це є істина..." співається особлива пісня на честь Божої Матері: "Тобою радується, Благо датна, всяке творіння, ангельський Собор, і людський рід..."

Крім того, на літургії св. Василія Великого, яка проводиться у Великий четвер, замість "Ми, що херувимів..." співається: "Вечері Твоєї Тайної, Сину Божий...", а у Великодну суботу - "Нехай мовчить усяка плоть людська..."

Літургія св. Василія Великого проводиться тільки десять разів на рік: у навечір'я (напередодні) свят Різдва Христового і Хрещення Господнього (або у дні цих свят, якщо вони припадають на неділю чи понеділок), 1 січня - день пам'яті св. Василія Великого, у п'ять недільних днів Великого посту (крім Вербної неділі), у Великий четвер і у Велику суботу Страсного тижня.
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Закон Божий, Цікаве та корисне
Переглядів: 2566 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^