П`ятниця, 30.10.2020, 09:06
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

Про другу заповідь блаженства
25.11.2012, 14:00
2. Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться.

Плач, про який говориться у другій заповіді блаженства, є, насамперед, істинна скорбота серця і сльози покаяння за вчинені нами гріхи, за наші провини перед милосердним Богом (наприклад, плач апостола Петра після відступництва).

"Бо печаль заради Бога породжує незмінне покаяння на спасіння, а печаль мирська викликає смерть", - говорить апостол Павло (2 Кор. 7, 10).

Можуть бути духовно благодійними і скорбота, і сльози, викликані нещастями, які спіткали нас, наприклад, смертю дорогих нам людей (Сам Христос просльозився при смерті Лазаря), якщо тільки ці скорбота і сльози пройняті вірою й упованням, терпінням і відданістю волі Божій. Тим більше до блаженства можуть вести скорбота і сльози, викликані співчуттям до нещастя ближнього, якщо ці сльози щирі й супроводжуються ділами християнського милосердя та любові.

Печаллю ж світу цього називається печаль без надії на Бога, яка виникає не від усвідомлення своєї гріховності перед Господом, а від нездійсненності честолюбних, владолюбних і корисливих прагнень. Така печаль через зневір'я і відчай веде до смерті духовної, іноді й до тілесної (самовбивство). Приклад такої печалі -Іуда Іскаріотський, який зрадив Христа Спасителя.

У нагороду тим, що плачуть, Господь обіцяє, що вони втішаться, - отримають прощення гріхів, а через це - внутрішнє заспокоєння, отримають і вічну радість, тобто вічне блаженство.
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне, Закон Божий
Переглядів: 1909 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^