П`ятниця, 25.09.2020, 04:45
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

ПРИТЧА ПРО ДЕСЯТЬОХ ДІВ
03.11.2012, 02:45
Для того,щоб люди завжди були готові до зустрічі Господа, тобто до суду Божого, а отже, до смерті, бо смерть є початок суду Божого над людиною, Ісус Христос розказав притчу про десятьох дів. У цій притчі Господь уподібнив усіх нас десяти дівам, яких покликали на весілля. За східним весільним обрядом наречений ішов за нареченою, яка чекала на нього в домі свого батька. Подруги її, дівчата, із запаленими світильниками пізнього вечора повинні були зустріти молодого і привести до молодої.
"Уподібниться Царство Небесне десятьом дівам, – сказав Спаситель, – які, взявши світильники свої, вийшли назустріч женихові. П`ять із них були мудрі, а п`ять – нерозумні. Нерозумні, взявши світильники свої, не взяли з собою оливи. Мудрі ж взяли оливи в посудинах разом із світильниками своїми. А оскільки жених забарився, то всі задрімали і поснули. Опівночі ж почувся крик: "Ось жених іде, виходьте назустріч йому". Тоді встали всі діви та й приготували світильники свої. Нерозумні ж сказали мудрим: "Дайте нам вашої оливи, бо світильники наші гаснуть". А мудрі відповіли, кажучи: "А як і нам і вам не стане? Ідіть краще до продавців та й купіть собі". Коли ж пішли вони купувати, прийшов жених, і ті, які були готові, ввійшли з ним на весілля, і двері зачинилися.
Пізніше прийшли й інші діви і кажуть: "Господи! Господи! Відчини нам".
Він же сказав їм у відповідь: "Істинно кажу вам: не знаю вас" (тобто: ви Мені – чужі).
І, закінчуючи цю притчу, Спаситель сказав: "Отже, пильнуйте (тобто: будьте готові завжди), бо не знаєте ви ні дня, ні години, коли Син Людський прийде" (так називав Себе Спаситель).

До "нерозумних дів" подібні ті безтурботні люди, які знають, що їм треба з`явитися на суд Божий, але не готуються до нього, поки живуть на землі і поки не спіткала їх смерть; не каються у гріхах своїх і не чинять добрих справ.
Олива у світильниках означає добрі діла, особливо діла милосердні (допомога убогим).
Сон дів зображає смерть людей.
Прийде на землю (Жених) Суддя наш, Ісус Христос, і всіх мертвих розбудить від смертного сну, тобто воскресить. Яким кого застала смерть – готовим чи не готовим до суду Божого – таким він з`явиться перед судом Божим. Тоді безтурботним людям не буде від кого чекати собі допомоги, і вони почують від Христа гіркі слова: "Я не знаю вас; відійдіть від Мене".
(Див.: Мф 25, 1–13).
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне, Закон Божий
Переглядів: 1835 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^