Четвер, 01.10.2020, 07:49
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Закон Божий

Дзвін на літургії
29.11.2012, 13:42
Перед початком читання 3-го і 6-го часів звершується благовіст до літургії, а в кінці 6-го часу, перед самим початком літургії, -тридзвін.

Якщо служиться дві літургії (рання і пізня), то благовіст до ранньої літургії буває рідшим, повільнішим, ніж до пізньої літургії, і зазвичай б'ють не в найбільший дзвін.

При архиєрейському богослужінні благовіст до літургії починається у вказаний час. При наближенні архиєрея до храму слід бити тридзвін. Коли архиерей увійде у храм, тридзвін припиняється і знову дзвониться благовіст до початку облачения архиєрея. В кінці ж 6-го часу - тридзвін.

Потім під час літургії б'ють благовіст на початку "Євхаристій-ного канону" - найважливішої частини літургії, для сповіщення про час освячення і перетворення Святих Дарів.

У прот. К. Нікольського в книзі "Устав Богослужіння" сказано, що благовіст до "Достойно" починається зі слів: "Достойно і праведно є поклонятися Отцю, і Сину, і Святому Духу..." і триває до співання: "Достойно і правдиво є славити Тебе, Богородицю..." На практиці ж благовіст до "Достойно" буває коротшим, складається з 12 ударів.

В Україні благовіст до "Достойно...", як правило, буває перед початком "Євхаристійного канону", під час співання Символу віри (12 ударів, один удар на кожен член Символу віри).

Після закінчення літургії в усі великі свята слід бити тридзвін.

Також після кожної літургії, проведеної архиереем, слід тридзвонити, для проводу архиерея.

На свято Різдва Христового слід бити тридзвін увесь перший день свята від літургії до вечірні.

На свято Пасхи - Воскресіння Христового благовіст до Світлої ранньої починається перед полуношницею і триває до початку хресного ходу, а від початку хресного ходу і до кінця його, і навіть довше, дзвониться радісний урочистий тридзвін.

До Пасхальної літургії — благовіст і тридзвін.

А на самій пасхальній літургії, під час читання Євангелія, слід дзвонити частий передзвін, по 7 ударів у кожен дзвін (число "сім" означає повноту слави Божої). Цей урочистий передзвін означає проповідь Євангелія Христового всіма мовами. Передзвін цей після читання Євангелія закінчується радісним переможним тридзвоном.

Увесь світлий Пасхальний тиждень слід бити тридзвін щоденно, від кінця літургії до вечірні.

У всі воскресні дні, від Пасхи до Вознесіння, після закінчення літургії слід звершувати тридзвін.

На храмові свята:

Наприкінці літургії, перед початком молебня, слід бити короткий благовіст і тридзвін, а після закінчення - тридзвін.

Під час всіх хресних ходів належить бити тридзвін.

До Царських часів буває благовіст звичайний у великий дзвін, а до Великопісних часів - благовіст постовий у менший дзвін. Як на Царських, так і на Великопісних часах, перед кожним часом дзвін: перед 3-м часом вдаряють у дзвін тричі, перед 6-м - шість разів, перед 9-м - дев'ять разів. Перед зображальними і повечір'ям - 12 разів. Але якщо свято припаде на піст, то на часах у дзвін не б'ють окремо на кожному часі.

На ранній Великого посту, яка служиться увечері у Великий четвер і коли читається 12 Євангелій Страстей Господніх, то, крім звичайного благовісту і три дзвону на початку ранньої, звершується благовіст до кожного Євангелія: до 1-го Євангелія -1 удар у великий дзвін, до 2-го Євангелія - 2 удари, до 3-го Євангелія - 3 удари, і так до 12-го Євангелія.

Після закінчення ранньої, коли віруючі несуть "вогонь чистого четверга" додому, слід бити тридзвін.
Категорія: Закон Божий | Додав: SERGIY_89 | Теги: Закон Божий, Цікаве та корисне
Переглядів: 2604 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^