Середа, 25.11.2020, 15:30
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Цікаве та корисне

Свята водиця для колісниці. Чому освячують автомобіль? Від чого залежить дія освячення?
03.07.2013, 22:35
У християнській традиції прийнято освячувати не тільки себе, своє житло, але й ті речі, якими користуємося, оскільки весь світ, що оточує нас, Бог створив благим і досконалим. Людина після гріхопадіння спотворила цей стан буття. При цьому, створюючи нові речі, вільна особистість людини-творця перебуває у певній взаємодії з Богом. Віруюча людина усвідомлює, що будь-яка творчість, включаючи і виробництво, є співтворчістю і має джерело в тому творчому дар, який отримала людина, створена Всевишнім. Тому, створюючи ті чи інші речі, людина присвячує їх Богу. І ця посвята знаходить своє вираження в освяченні речей.
Сучасна людина в автомобілі проводить значну частину часу. Крім того, ми знаємо сумну статистику аварій на дорогах. Усе це спонукає християн звертатися до Бога, щоб Господь зберіг нас і наші машини. Освячуючи авто, людина цим констатує, що присвячує себе, цей автомобіль, свої діла і думки Богу. Тому ті люди, які думають, ніби освячення автомобіля досить, щоб ніколи не потрапити в аварію, повинні пам’ятати: освячуючи машину, освячуємося самі й повинні відповідати цьому освяченню. Тут навіть більш доречне слово «благословення»: молитовно закликаємо Боже благословення на засіб пересування, на мирний і благополучний шлях тому, хто користується ним для добрих діл.

Тому таке освячення – не якась автоматична дія: його дієвість безпосередньо залежить від того, наскільки люди, які просять церковного благословення, самі відповідають своїм життям тій святості та благодаті Божій, яка подається Церквою. І при освяченні машини, і при будь-якому іншому священнодійстві все залежатиме від самих людей, від їхньої віри, від щирості їхньої молитви до Бога.

Перед освяченням автомобіль підганяють до храму. Потрібно відчинити капот, двері й багажник. Панотець звершує давній чин освячення колісниці: читає ряд молитов, кропить машину святою водою тощо. У салоні на передній панелі розміщується іконка (у церковних магазинах можна придбати образка, що легко кріпиться до панелі).

Але Христос зустрічає біля храму не машину, а того, хто в машині. До Христа можна прийти різними шляхами. Можна приїхати на лімузині, можна покликати Його в свій дім. Потрібно пам’ятати, що саме ви в цей момент зустрічаєтеся зі Спасителем, що Спаситель зустрічає вас, а не речі, які належать вам.

Освячення автомобіля накладає певні обов’язки. Після освячення в ньому не можна, наприклад, курити. І найважливіше: водій повинен намагатися не порушувати правила дорожнього руху. Якщо некоректно поводиться щодо інших учасників дорожнього руху, ризикує безпекою людей – він чинить гріх. І гріх буде ще важчий, якщо ці порушення коїтимуться в освяченому автомобілі. Людина повинна пам’ятати, що автомобіль – усього лише засіб пересування. Освячуючи автомобіль, вона прагне освятити себе, зберегти свою безсмертну душу.

Категорія: Цікаве та корисне | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне
Переглядів: 2140 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^