Четвер, 28.01.2021, 17:04
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Цікаве та корисне

Дослідження: Психологічні наслідки аборту та їх вплив на батьківство
25.06.2013, 22:48
Новий випуск дослідження, присвяченого різним типам внутрішньоутробної втрати дитини і впливу на подальше батьківство, містить висновки про те, що аборт може заподіяти «особливу шкоду процесу батьківства в цілому».

У статті, опублікованій у виданні Current Women's Health Reviews, дається аналіз дослідження з питань викиднів, штучного аборту та усиновлення. Автор, Прісцила Коулман (Priscilla Coleman) з Державного університету Боулін Грін, приділила особливу увагу психологічній реакції на ці різні види втрати і розповіла про те, як вони можуть впливати на стосунки матері і дитини, народженої після втрати.

Відомо, що зазвичай материнська прив’язаність починається на ранніх термінах вагітності. Незважаючи на велику відповідальність і великий стрес, пов'язані з вихованням дитини, «численні дослідження зафіксували позитивні психологічні характеристики, пов'язані з материнством, включаючи велику задоволеність життям, підвищення самооцінки, емпатію, стриманість, гнучкість, спритність і впевненість у собі». Втрата дитини до або під час пологів за будь-яких причин «може бути глибоким джерелом страждань».

У той час як всі форми невиношування вагітності можуть стати причиною емоційного потрясіння, яке вплине на майбутнє батьківство, проведені дослідження показують, що емоційна реакція після штучного аборту з більшою ймовірністю залишається невирішеною і триває більш тривалий період.

У той час як «суспільство розуміє, що жінки, у яких трапляється викидень або які відмовляються від дитини на користь її усиновлення, можуть відчувати печаль і горе, горе в результаті аборту згідно соціальним установкам не усвідомлюється в нашій культурі як досвід людської смерті», і допомога в таких випадках зазвичай не пропонується.

«У багатьох випадках жінки придушують свої думки та емоції, пов'язані з абортом, тому що вони не в змозі впоратися і/або відкрито висловити негативні емоції», - написала Коулман, додавши при цьому, що нестача визнання та підтримки після аборту дає «приховану інформацію про те, що інші люди скоріше не хотіли б почути те, що ми хочемо сказати , і це дуже ускладнює розпізнавання того, яка наша реакція на втрату»

Надання допомоги і підтримки після аборту ускладнюється ще й хибним переконаннями в тому, що, незважаючи на інші форми невиношування вагітності, аборт необов'язковий і тому жінки відчувають менше страждань після нього. Проте, вчинення аборту «іноді зовсім не сумісне з істинним бажанням жінки» (одне з досліджень показало, що 64 відсотки американських жінок, які вчинили аборт, повідомили про те, що на них чинився тиск), і багато жінок, особливо ті з них , хто відчував внутрішній конфлікт або не хотів здійснювати аборт, відчувають психологічні переживання після аборту.

«Переконливі докази негативного впливу аборту показують, що 20-30 відсотків мають серйозні психологічні проблеми», - повідомила Коулман. «Із 1,3 мільйонів абортів, що здійснюються в США щорічно, щороку виникає мінімум 130,000 нових випадків проблем з психічним здоров'ям, пов'язаних з абортом».

У той час як прихильники абортів в якості аргументу «за» відстоюють аргумент про те, що аборти краще, ніж незапланована вагітність, факти свідчать про протилежне.

Результати досліджень серед жінок з незапланованою вагітністю говорять про те, що жінки, які вчинили аборт, були більш схильні до ризику депресії, зловживанню алкоголем чи наркотиками і тривозі, а підлітки, що перервали незаплановану вагітність, також були більш схильні до проблем з психічним здоров'ям, ніж їхні ровесники, які виносили дитину до належного терміну. Крім того, останнє дослідження в Новій Зеландії, проведене організацією «за репродуктивний вибір», не знайшло доказів того, що аборти принесли якусь користь психічному здоров'ю навіть у випадках незапланованої вагітності.

Як аборт впливає на батьківство

Документ описує кілька типів відносин, які можуть скластися у жінки, що зробила аборт, з уже народженими дітьми:

Сильна депресія і тривога. Аборт пов'язаний з підвищеним рівнем депресії й тривоги, що може вплинути на стосунки жінки з її дітьми. Крім того, депресія - це загальний показник жорстокого поводження з дітьми.

Розлади і порушення сну. Жінки, які вчинили аборт, більш схильні до розладів сну в порівнянні з жінками, які виносили дитину до належного терміну, і дослідження встановило, що багато жінок пов'язували порушення сну з попередніми абортами. Дані розлади сну «можуть ускладнити потребу батьківства у великій кількості енергії».

Зловживання алкоголем або наркотиками. Дослідження показали, що жінки, які вчинили аборт, були більш схильні до зловживання алкоголем і наркотиками, а також більш схильні до куріння і вживання наркотиків та алкоголю під час вагітності. Матері, які зловживають наркотиками або алкоголем, «більш схильні до застосування авторитарного і карального стилю виховання», і залежність батьків підвищує ризик того, що діти будуть страждати від відсутності батьківської турботи і уваги.

Жорстоке поводження з дітьми. Аборт пов'язаний з меншою емоційною підтримкою своїх дітей, з більш високим ризиком жорстокого поводження з дітьми та відсутністю батьківського піклування.

Аборт також пов'язаний з високим відсотком суїцидів і широким спектром розладів психічного здоров'я. Коулман також була провідним автором дослідження, опублікованого в журналі The Journalof Child Psychology and Psychiatry, результати якого показали, що дітям жінок, які вчинили аборт, приділялося менше уваги і підтримки в сім'ї, а також вони мають більше поведінкових проблем, ніж діти жінок, що не здійснювали аборт.

Не кожна жінка психологічні проблеми після аборту переносить у свої особисті відносини, але деякі жінки переносять наслідки аборту в область батьківства. Дослідження вказує на необхідність ретельного контролю та інформування про можливі психологічні проблеми після викидня, усиновлення та аборту, а також проведення додаткових досліджень з вивчення впливу аборту.

Категорія: Цікаве та корисне | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне
Переглядів: 2377 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^