Неділя, 16.05.2021, 15:09
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід


Головна » Файли » Цікаве та корисне

Чи була в Ісуса жінка?
28.09.2012, 13:41
Останніми днями хіба що лінивий не написав тексту про те, що «Ісус мав жінку». Цього разу йдеться не про «Код да Вінчі», а про «вражаюче відкриття», здійснене професором Карен Кінг із Гарвардського університету.

Вона представила світовому товариству фрагмент папірусу розміром 8х4 см, на якому можна досить виразно прочитати: «Ісус сказав до них – моя жінка». Із цього професор Кінг зробила висновки, що Господь Ісус називав Магдалину своєю дружиною і сказав: «вона буде моїм учнем». Як зауважила Кінг у коментарі журналові Smithsonian, цей уривок «ставить під сумнів вимоги Католицької Церкви» щодо целібату священників, які базуються на целібаті самого Ісуса.

Знахідку коментують також інші науковці. Зокрема, професор Френсіс Ватсон із Дархемського університету (Велика Британія) вважає представлений папірус фальшивкою або спеціально «сконструйованою» підробкою. Про це написав ватиканіст-пенсіонер із «La Stampа» Марко Тосатті.

Повністю статтю проф.Ватсона можна прочитати англійською мовою в інтернеті. Автор зазначає, що хоча спершу Карен Кінг скептично поставилася до знахідки, то нині вона певна: цей рукопис IV ст. є списком із давнішого тексту – «Євангелія жінки Ісуса», яке постало, певно, в ІІ ст. Скептичність щодо цього тексту, зазначає проф.Ватсон, є слушною позицією, бо він складений з уривків та окремих виразів, що походять з апокрифічного «Євангелія від Томи». Цей текст гностичного походження був «переукладений» у новому контексті. Тобто йдеться про певну компіляцію, складену автором нових часів, який не дуже добре знав коптську мову. В наведеному Карен Кінг шматочку, вказує проф.Ватсон, знаходяться вирази, характерні не для канонічних Євангелій, а саме для відкритого 1945 р. в Наг Хаммаді «Євангелія від Томи».

До того ж, не можна забувати: коли йдеться про наречену (жінку), то нею може бути Церква, як це маємо в книзі Одкровення та в усій двотисячолітній християнській традиції. Це також може бути подібне до Пісні пісень – душа людини, яка шукає Бога; також – згідно з гностичною традицією – учень, який прагне досконалості.

На шпальтах «Vatican Insider» проф.Ватсон зазначає: «Текст скидається на компіляцію гностичних писань ІІ ст., які постали в колах, далеких від правильного вчення первісної Церкви, де легковажилося історичними деталями й фактами. Але йдеться не про мою інтуїцію. Йдеться про черговий переказ, запущений під світлом медіа-рефлекторів, який має підірвати достовірність Біблії. Хто з нас знає (чи пам’ятає), як закінчилася справа саркофагу Якова, брата Ісуса? Він виявився фальсифікатом. А скільки ж було коментарів і псевдонаукових дебатів про рідню Ісуса!

Не так давно, а саме 2007 року, Джеймс Кемерон (цілком непоганий режисер, загалом беручи, творець «Титаніка» й «Аватара», серед іншого) зняв документалізований фільм про те, що в гроті єрусалимської дільниці Тальпіот знайшли поховання Ісуса і його дружини Марії Магдалини. Навіть наукові дебати відбулися. Хто з нас знає про їх результат? Чи він був оприлюднений із такою само силою [як повідомлення про знахідку]? «Нічого більш далекого від правди», – такий був вирок знавців із Єврейського університету, юдеїв, не християнських дослідників. Для них же виявлення гробу Ісуса було би неабиякою пікантністю. І що ж сказати про ці фальшивки? …Руки опускаються від легковірності нас, віруючих, перед запалом атеїстичної пропаганди.»

Категорія: Цікаве та корисне | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне
Переглядів: 3019 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^