Четвер, 13.12.2018, 00:52
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Недільна школа » Кінозустрічі

Кінозустріч 19 листопада
19.11.2016, 13:17

Сьогодні до уваги глядачів було представлено неординарний фільм "Монах и бес".

Якщо б дивитися цю стрічку, як просту комедію для одноразового перегляду, то можна було б випустити його з уваги. Але, як виявилось, цей фільм отримав низку нагород під час фестивалю християнського кіно "Покров". Очевидно, якщо цей фільм рекомендується як християнське кіно, тоді вже потрібно говорити про нього.

Адже на перший погляд перед нами постає типовий фільм комедійного жанру про життя в монастирі. Але розмірковування над побаченим приводить до думки, що в цьому фільмі показано дуже багато фальші щодо духовного життя. Адже ж тут присутня ціла низка викривлень елементарних духовних практик та віровчительних норм. Зокрема, варто підняти питання: що таке юродство і чи відповідає воно, відоме нам із житій святих, тому, що ми бачимо у фільмі; чи може біс зцілювати людину; ну і саме головне - чи може диявол покаятись і прийти до спасіння?!

Отже, щоб підсумувати, вкотре потрібно сказати: потрібно дуже обережно підходити до вибору фільмів чи навіть книг, які ми хочемо ставити для себе в основу навчання. Відтак, те, до чого закликають святі отці, а саме піддавати аналітичному аналізу та критиці все, що ми читаємо/бачимо/чуємо, особливо коли йдеться про справи аскетичні та наше спасіння. Але піддавати критиці не тому, щоб перетворитися на банального скептика, а для того, щоб у суперечці та в пошуку відповідей на поставлені питання знайти істину та не впасти у спокусі і бісівський обман.

о. Сергій Башинський

Додав: Prytyska | | Теги: кінозустрічі, кінолекторій
Переглядів: 747 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^