Субота, 19.06.2021, 01:25
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід
Недільна школа [18] Кінозустрічі [45]

В суботу, 19 травня, відбулась чергова довгоочікувана екскурсія відвідувачів Недільної школи.
У форматі одноденної подорожі лишилося не так багато цікавинок, де ми ще не побували. Цього разу наш вибір зупинився на сусідній області.
Розпочали оглядини м. Житомира із Замкової гори, що в історичному дитинці; оглянули Хресто-Воздвиженський храм: він в юрисдикції УПЦ МП, але всеодно душа радіє за цей храм, оскільки тривалий час (1970-2011) храм був без куполів і використовувався як місце експозицій природничого музею.
Пізніше ми завітали до родзинки Житомира - музею космонавтики, після чого оглянули ще кілька храмів та рушили далі.
Наступна зупинка - Тригірський монастир з вражаючими краєвидами річки Тетерів серед неглибокого гранітного каньйону.
Далі, майже без зупинок, проїхали м. Чуднів, відоме Слободищенським трактатом, та попрямували до культурної спадщини родини Терещенків, а саме до садиби у с. Турчинівка, в котрій нині розміщене ПТУ.
Після цього нас чекало невеличке місто з великою історією та ще більшою харизмою - Бердичів,  в котрому ми завітали до Богородичного монастиря-фортеці Босих кармелітів та відвідали костел, в котрому вінчався відомий письменник Оноре де Бальзак.
Після міста препоганими дорогами нам вдалось таки дістатись мальовничих руїн садиби Терещенків у с. Червоне. Руїни досить добре збережені і навіть в такому стані садиба справляє незабутнє враження. Поодинокі металопластикові вікна з одного боку садиби вказують на те, що приміщення хоч якось намагаються підтримувати і не запускати зовсім: офіційно будівля знаходиться у власності жіночого монастиря УПЦ МП, що розмістився в правому крилі садиби.
І на завершення мандрівки прекрасна місцина, відоме місце фотосесій закоханих та весільних пар - будинок мисливців та рибаків на острівці кохання у с. Старий Солотвин.
Не буду розповідати про враження та емоції від побаченого у цій мандрівці. Скажу лиш одне: приєднуйтесь до нас! Переконаний, коли Ви на власному досвіді відчуєте, що таке Недільна школа, Ваше життя розділиться на дві частини: "до" і "після" відкриття для себе Недільної школи нашої парафії.

о. Сергій Башинський

Фото з екскурсії можна буде подивитись на профілі храму та школи у фб:

храм:

недільна школа:


Недільна школа | Переглядів: 1664 | Дата: 24.05.2018 | Коментарі (0)

 

Дорогі браття і сестри!

Наступна зустріч кінолекторію відбудеться в суботу,  24 березня, о 12.00

Зустрічі відбуваються в приміщенні Недільної школи (будиночок навпроти храму з табличкою Хорива 5). Вхід вільний.

о. Сергій Башинський

 

Кінозустрічі | Переглядів: 3145 | Дата: 25.03.2018 | Коментарі (0)

На кінолекторії цієї суботи  до уваги глядачів було запропоновано документальний фільм "Истинный лик Иисуса?” (2013)
Фільм особливо актуальний в час Великого посту. Загалом, він виконує пізнавальну функцію, розширює уявлення про деякі речі, але разом з тим, показ цього фільму та дискусія, що відбудась після перегляду, - чудовий засіб проілюструвати, що будь-яке чудо не повинно бути джерелом віри для християн (в контектсі того, що християни повинні прагнути не чудес, а живого, реального богоспілкування).

Ознайомитися можна за посиланням:
Кінозустрічі | Переглядів: 583 | Дата: 23.03.2018 | Коментарі (0)

В неділю, 24 грудня, на Недільній школі нашої парафії відбувся майстер-клас із вироблення паперових ангеликів та "павуків" із соломи, що за давньою українською традицією прикрашали домівку у період різдвяно-новорічних свят, до речі задовго до впровадження  звичаю прикрашати зелену красуню.

Заняття проводила майстриня з багаторічним досвідом, працівник музею Івана Гончара –  Глушенюк Тамара Орефіївна.

Дякуємо усім присутнім.

Хочемо нагадати, що Недільна школа (і для дітей, і для дорослих) працює на постійній основі. Заняття проводяться щонеділі о 12.00. Вхід вільний. Навчальний процес передбачає проведення низки подібних майстер-класів, екскурсій та інших цікавинок.

Фото з майстер-класу, що відбувся, можна подивитись на сторінці групи у фейсбуці:

http://www.facebook.com/NedilnaShkola/

о. Сергій Башинський

Недільна школа | Переглядів: 752 | Дата: 24.12.2017 | Коментарі (0)

Дорогі браття і сестри!
З радістю повідомляємо, що в нашому храмі розпочалися заняття Дитячої Недільної Школи. В цю неділю на занятті побували перші діточки.
Хочемо запросити Вас і Ваших дітей вивчати Слово Боже.

В нашому такому нестійкому на переконання, з великою кількістю сумнівних цінностей, світі, важливо виховати дітей, які матимуть чіткі орієнтири в житті; сильний фундамент принципів і переконань, які допомагатимуть їм рухатися в правильному напрямку протягом всього життя. Адже Християнство - це в першу чергу спосіб життя. Любов, добро, милосердя, прощення - це ті цінності, які ми маємо плекати в собі змалечку і розвивати в дорослому віці...

Навчальний процес передбачає використання мультфільмів, презентацій, розмальовок, проведення майстер-класів, екскурсії та багато чого ще.

Також нагадуємо, що паралельно функціонує Недільна школа для дорослих. На разі ми досліджуємо Священне Писання, вивчаємо його в догматичному та історичному контексті, а також розглядаємо актуалізацію прочитаного для сучасних християн.

Заняття відбуваються щонеділі о 12.00. Вхід вільний.

Деталі можна дізнатись у керівника Недільної школи
о. Сергія Башинського, 067 113 16 05
Недільна школа | Переглядів: 727 | Дата: 05.12.2017 | Коментарі (0)

В цю суботу, 21 жовтня, відбулась чергова екскурсія Недільної школи нашого храму.
Ми мали змогу відвідати Ніжин та Батурин. Ніжин відомий своєю кількістю храмів. Всіхсвятський храм вразив своїм іконостасом. Ну і сам вигляд храму типового барокко козацької доби із поєднанням з грецькою стилістикою, оскільки храм був центральним у грецькому кварталі Ніжина, не залишає байдужим.
Поруч знаходиться не менш цікавий храм - Святомиколаївський: він цікавий своєю всефасадністю, тобто однаковим виглядом з кожної із сторін, а також своєю історію -  у ньому відбулась сумнозвісна рада, на котрій було обрано гетьманом лівобережної України Івана Брюховецького.
Храм святого ап. і єв. Іоана Богослова, хоч і не діє, але теж вражає своєю могутністю, балконами, та сходинками до храму із різних сторін. До слова, з одного із цих балконів благословляв люд св. Іоан Кронштадський, коли зупинявся в Ніжині по дорозі до Києва.
Батурин цікавий кількома об*єктами. Палац останнього гетьмана України - Розумовського - чудово відреставрований не лише ззовні, але і всередині. Приємно, що реставрація відбувалась коштами українських можновладців, бізнесменів і т.д., а не закордонними, як це є із більшістю замків та палаців Західної України.
Також радісно, що храм на території цитаделі, де росіяни влаштували різанину 1708-го року, знаходиться в юрисдикції Київського Патріархату. І радісно це не тому, що автор цих рядків є кліриком УПЦ КП, а тому, що кожен українець має знати і пам*ятати, що ми сьогодні живемо завдяки подвигу і боротьбі наших попередніх поколінь, як то русичів, козаків, воїнів УПА, та і сьогоднішнім героям, що боронять свободу українського народу на Сході України. До слова, боронять все від того ж загарбника, що боронив Мазепа - від російського агресора.
І чому я так закцентував увагу на маленокому храмі величної цитаделі - тому що це приклад для наслідування. Інакше бути не повинно. Адже якби цей храм був в юрисдикції Російської Церкви в Україні, тобто УПЦ МП, то це був би ще один спосіб плюндрування українського народу та його цінностей, адже він майорів би над пам*ятним монументом жертвам батуринської різні, як символ перемоги російських військ.
Саме для того, щоб цьому запобігти, потрібні такі екскурсії. Адже Росія гібридними методами ведення війни відома з давніх давен, а не з часів АТО. І на жаль, її пропаганда має певні успіхи. Тож для того, щоб пізнавати свою історію, пізнавати правду, потрібно відвідувати різні куточки України. І таке, здавалося б, просте заняття, може відіграти неабияку роль у викритті брехні нашого сусіда. Для прикладу, напис на пам*ятнику Миколі Гоголю в Ніжині: "народився в Малоросії, виховувався в гімназії вищих наук князя Безбородько, помер в Москві...". Невже не виникає питань, прочитавши цей напис? Чому не в Ніжині? Малоросія - це ж не місто. Чому не в гімназії вищих наук князя Безбородько міста Ніжин? До слова, університет Шевченка ми ж називаємо Київським! Натомість, те що помер, не сказано, що у Великоросії (як вони себе іменували), а гордо звучить, що в Москві...
Здавалося б, дрібничка... Простий напис... Лише один напис на пам*ятнику, а скільки питань, скільки думок, скільки емоцій...
Звісно ж, я описав тут не все, що ми побачили, не все, що я та екскурсоводи розповідали, не всі емоції та думки від почутого та побаченого...
Але твердо можна сказати, що мандрівки рідною Батьківщиною роблять колосальний внесок у справі самоідентифікації пересічного українця, у справі виховання любові, пошани, вдячності до України та нашої історії, у вихованні почуття гідності та гордості того, що ти українець...
Ще дуже багато всього можна тут написати, але не буду, бо я збирався зробити лиш короткий запис у стрічці новин про життя нашої парафії.
Тож, дякую усім, хто їздив з нами. А хто не їздив - ласкаво просимо до нашої Недільної школи!

о. Сергій Башинський
Недільна школа | Переглядів: 595 | Дата: 21.10.2017 | Коментарі (0)

Цього разу до уваги глядачів було запропоновано кінострічку «Мовчання» (англ. Silence) — американський історико-драматичний фільм, знятий Мартіном Скорсезе за однойменним романом Сюсаку Ендо. 

Фільм про переслідування християн у Японії у XVII-му ст. Багато про що можна сказати: і про наочне зображення мученицької кончини не лише в Японії, але й у всі часи переслідування християн, про те, що етимологічно "мученик" означає свідок, тобто своїм життям і своєю смертю свідчить про свою віру і т.п. Але цей фільм не про це. Він ставить в головній меті дещо інші питання. І певною мірою дає на них відповідь. Але фільм вартий перегляду хоча б тому, щоб кожен поставив ці питання собі і спробував дати на них свою особисту відповідь...

о. Сергій Башинськй

Кінозустрічі | Переглядів: 927 | Дата: 18.03.2017 | Коментарі (0)

Сьогодні до уваги глядачів було запропоновано чулову кінострічку 2007-го року "Диявол та Деніел Вебстер" (англ. -  Shortcut to Happiness, дослівно - Коротий шлях до щастя), котра за своїм змістом є чудовим джерелом роздумів на період Великого Посту, що починається.

Фільм достатньо глибокий, щоб про нього щось писати. Якщо коротко, це чудова ілюстрація того, яким підступним може бути диявол у боротьбі за людську особистість; про ілюзорність та обман  його пропозицій, а також про те, що ж насправді людину робить щасливою.

Тож рекомендую цей фільм до перегляду та раджу обміркувати наведені вище питання.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 926 | Дата: 25.02.2017 | Коментарі (0)

До уваги глядачів було запропоновано фільм "Сестричко, вперед" 1992-го року випуску із Гупі Волдберг у головній ролі. Хоча фільм комедійного жану, він чудово висвітлює низку проблем, притаманних церковному середовищу та пропонує варіанти їх вирішення. Чудова стрічка, котра нагадує нам, що Церква раніше говорила на мові адресата; повинна вона це робити і в ХХІ-му столітті. Фільм ілюструє, що це реально, без порушення якихось догматично-канонічних норм. Фільм про те, якою може бути соціальна робота Церкви, та про духовність як відповідальність. В підсумку маємо хороший веселий фільм, що дає кілька тем для переосмислення. Гарного перегляду.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 965 | Дата: 04.02.2017 | Коментарі (0)

Сьогодні до уваги глядачів був представлений надзвичайний фільм. Ми багато говоримо про те, що християнство - це не номінальне сповідання тих чи інших віровчительних істин чи виконання котрихось релігійних поведінкових приписів, а насамперед це спосіб життя. Фільм "7 життів" 2009-го року з Уіллом Смітом у головній ролі чудово показує, що таке розкаяння, що таке покаяння в онтологічному значення цього слова ("зміна способу життя"), що таке любов як жертва...

Фільм, попри всю його психологічну складність, обов*язково вартий перегляду. Тож приємного перегляду та гарних переосмислень.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1085 | Дата: 10.12.2016 | Коментарі (0)

У кінострічці, що сьогодні була запропонована глядачам, час-від-часу головні герої акцентують увагу на тому, що вони християни. Відповідно, пропонуємо Вам до уваги цей фільм, щоб побачити зі сторони, що таке формальне християнство, або ж псевдохристиянство. Дивіться  і робіть висновки.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1082 | Дата: 03.12.2016 | Коментарі (0)

Сьогодні до уваги глядачів було представлено неординарний фільм "Монах и бес".

Якщо б дивитися цю стрічку, як просту комедію для одноразового перегляду, то можна було б випустити його з уваги. Але, як виявилось, цей фільм отримав низку нагород під час фестивалю християнського кіно "Покров". Очевидно, якщо цей фільм рекомендується як християнське кіно, тоді вже потрібно говорити про нього.

Адже на перший погляд перед нами постає типовий фільм комедійного жанру про життя в монастирі. Але розмірковування над побаченим приводить до думки, що в цьому фільмі показано дуже багато фальші щодо духовного життя. Адже ж тут присутня ціла низка викривлень елементарних духовних практик та віровчительних норм. Зокрема, варто підняти питання: що таке юродство і чи відповідає воно, відоме нам із житій святих, тому, що ми бачимо у фільмі; чи може біс зцілювати людину; ну і саме головне - чи може диявол покаятись і прийти до спасіння?!

Отже, щоб підсумувати, вкотре потрібно сказати: потрібно дуже обережно підходити до вибору фільмів чи навіть книг, які ми хочемо ставити для себе в основу навчання. Відтак, те, до чого закликають святі отці, а саме піддавати аналітичному аналізу та критиці все, що ми читаємо/бачимо/чуємо, особливо коли йдеться про справи аскетичні та наше спасіння. Але піддавати критиці не тому, щоб перетворитися на банального скептика, а для того, щоб у суперечці та в пошуку відповідей на поставлені питання знайти істину та не впасти у спокусі і бісівський обман.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1152 | Дата: 19.11.2016 | Коментарі (0)

Чергова екскурсія Недільної школи відбулася 1 жовтня. З Божої ласки, цього дня та ще наступних три дні була чудова сонячна погода, що ще дужче підсилило настрій та враження від побаченого, зважаючи на тривалі затяжні дощі перед цим.

Цього разу Недільна школа відвідала національний історико-культурний заповідник "Качанівка", дендрологіний парк в с. Тростянець, парк та садибу в Сокирницях та Густинський монастир.

Як відомо, краса та гармонія є невід*ємними атрибутами Бога. Також відомо, що подібне пізнається подібним. Відтак, коли людина споглядає красу у цьому світі і коли та краса торкається глибин людської душі, у тій душі відбувається певні перелаштування, певні позитивні зміни та своєрідне преображення. Якщо людське серце здатне відгукуватись на красу Божого світу, це означає, що в самому серці є частинка Божого. І чим більше людина доторкатиметься до тієї краси, тим більше її буде в людському серці. А це неминуче призведе до більш гармонійного, виваженого, миролюбного життя самої людини. 

Сказати, що у Недільної школи залишилися чудові враження після екскурсії, це не сказати нічого. Такі емоції мають силу преображати людські серця. Відповідно, є не лише потреба, а й сенс у таких поїздках.

 Тож рекомендуємо всім, хто ще не бував у цих місцях, зробити собі такий подарунок. А наша Недільна школа тим часом розробляє плани наступних мандрівок...

о. Сергій Башинський

Недільна школа | Переглядів: 1081 | Дата: 02.10.2016 | Коментарі (0)

До уваги відвідувачів Недільної школи та курсу "Вікдкриваючи Християнство"!

З 19.11.2014 ми розпочали викладання початкового курсу англійської мови. Лекції відбуватимуться щонеділі після заняття дорослої Недільної школи. Наступна зустріч - 12 червня.

о. Сергій Башинський
Недільна школа | Переглядів: 2397 | Дата: 12.06.2016 | Коментарі (0)

Сьогодні перед глядачами постала унікальна кінострічка "Старец Паисий и я, стоящий вверх ногами" режисера Олександра Столярова. Більшість епізодів фільму знімались на території Свято-Іонинського монастиря м. Києва. 

Головний герой, а також сюжети фільму є свого роду ретроспективами святого старця Паїсія Святогорця.

Загалом, фільм знятий у вигляді притчі. Тому кожен може знайти для себе щось цікаве та корисне.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1401 | Дата: 11.06.2016 | Коментарі (0)

На завершення посту до уваги глядачів було запропоновано стрічку 2014-го року "Хресна дорога" ("Крестный путь", "Kreuzweg").

Не будемо переповідати сюжет кінокартини. Скажемо лиш, що фільм отримав неоднозначні коментарі серед критиків.

На нашу думку, цей фільм не варто оминати своєю увагою, оскільки він ставить надзвичайно велику кількість запитань, на котрі кожному пересічному християнинові було б корисно дати відповідь, принаймні для себе самого. Серед тем для роздумів, на котрі надихає цей фільм, найголовніші: тема любові як жертви; тема виховання; тема взаємовідносин та ролей у сім*ї чоловіка та дружини; питання надмірної релігійності та формалізму у церковному житті та ін.

Тож, приємного перегляду та сміливості переосмислити деякі аспекти особистого життя...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1406 | Дата: 23.04.2016 | Коментарі (0)

Дорогі браття і сестри!

В цю суботу, 16 квітня, о 12.00 при Недільній школі нашої парафії відбувся майстер-клас по писанкарству, на справжніх яйцях, з воском, фарбами і ін., котрий проводила майстриня з багаторічним досвідом, працівник музею Івана Гончара - Глушенюк Тамара Орефіївна. Щиро вдячні усім присутнім! 

Сподіваємось, було не тільки пізнавально, але й цікаво і корисно. Радісно, що ми мали змогу отримати такий досвід, знання та тепло, а також долучитися до автентичних українських традицій.

Для охочих пройти ще раз майстер-клас або спробувати це вперше, така можливість буде 23-24 квітня, 30 квітня - 1 травня та 8-9 травня на Софіївській площі з 12.00 по 16.00.

Фото з нашого заняття тут: http://www.facebook.com/prytyska/media_set?set=a.503230893198321.1073741829.100005342430942&type=3&pnref=story

а також тут: http://vk.com/album203212961_231317733

о. Сергій Башинський

Недільна школа | Переглядів: 1427 | Дата: 16.04.2016 | Коментарі (0)

У зв*язку з тим, що минулої неділі на Недільній школи, розбираючи чергову главу Євангелія від Матфея, ми торкнулися теми демонології, котра викликала цікавий інтерес та жваву дискусію, було вирішено на кінолекторії показати фільм, знятий на реальних подіях: "Шість демонів Емілі Роуз". Фільм заснований на реальних подіях 1976 року, коли в ході екзорцизму померла Аннеліза Міхель. Літературне джерело — документальна книга антрополога Фелісітас Гудман «Вигнання диявола з Аннеліз Міхаель».

Фільм надзвичайно важкий, оскільки дійсно описувані події мали місце. Варто пам*ятати, що у ворога людського одна мета - відвернути людину від Бога, а яким чином це зробити, йому абсолютно байдуже. Згаданий фільм може пролити крихту світла на те, як світ духовний може впливати на свтіт матеріальний.

Відтак, не будемо багато говорити. Дивіться самі та робіть висновки.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1551 | Дата: 26.03.2016 | Коментарі (0)

Перед початком посту до уваги глядачів було запропоновану комедійну стрічку "Вибух з минулого" (англ. Blast from the Past).

Дія фільму починається в 1962 році в період Карибської кризи в США. Келвін Веббер, знаний вчений, мешканець Лос-Анджелеса, серед тих американців, які серйозно остерігаються радянського ядерного удару. У своєму параноідальному жасі він будує підземне сховище з багаторічним запасом продуктів для своєї сім'ї. Коли по телевізору передають чергове попередження про зростання напруги між СРСР та США і Келвін, разом з вагітною дружиною, спускається до сховища. Саме в цю хвилину над його будинком випадково розбивається винищувач ВПС США. Келвін сприймає аварію за початок ядерної війни і зачиняється у сховищі.

Сусіди і знайомі вирішили, що сім'я Вебберів загинула. Проходить 35 років. Син Келвіна — Адам виріс всередині сховища. Келвін вирішує, що пора обережно перевірити, що відбувається на поверхі і поповнити запаси продуктів. Адам, ніколи не бачивши нікого окрім своїх батьків, відправляється нагору. В перший же день перебування у світі кінця 1990-х він зустрічається з чарівною дівчиною Євою…

Попри комедійний жанр фільму, у ньому є й повчальні елементи. Зокрема, про цінність людського життя, про святість та красу світу, котрий нас оточує. А також важливо зрозуміти те, що ми часто захоплюємось якимись культурними традиціями, котрі були кілька десятків років тому. Але справа в тім, що нам сьогодні ніхто не забороняє практикувати ті культурні речі, котрими ми захоплюємось. Запропонований фільм дуже гарно дає зрозуміти, що людина сама обирає, якою їй бути, у т. ч. це стосується і різних поведінкових норм.

У будь-якому разі, дивіться, посміхайтесь та робіть висновки.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1363 | Дата: 12.03.2016 | Коментарі (0)

Цієї зустрічі ми переглянули чудовий та глибокий фільм «Місто янголів» (англ. «City of Angels»).

Сет Плейд (Ніколас Кейдж) — янгол, посланник Бога, що приходить на Землю за вмираючими. Він не знає страху, голоду, болю, але і всіх приємних відчуттів, пов'язаних із земними почуттями смертних. Побачивши за операційним столом хірурга (Мег Райян), він закохується, але щоб була реалізована земна любов, йому необхідно відмовитися від безсмертя, божественної музики на світанку й на заході… Екс-янгол, що перебуває на лікуванні в тій же лікарні Натаніель Месінгер (Денніс Франц), розповів, як перетворитися в людину, і Сет пройшов через це випробування, тому що він кохав і був коханим...

Багато про цей фільм говорити не варто... Просто дивіться, робіть висновки і цінуйте життя!

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1732 | Дата: 27.02.2016 | Коментарі (0)

Сьогодні ми переглянули чергову стрічку про те, як можна змінити своє життя та світ довкола тебе, якщо дотримуватись єдиної Божої заповіді - заповіді Любові!

Рекомендуємо всім до перегляду фільм «Заплати іншому» (англ. Pay It Forward) 2000-го року випуску.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1075 | Дата: 20.02.2016 | Коментарі (0)

Черговий не нав*язливий, проте дуже глибокий фільм: сьогодні ми переглянули стрічку "Мирний воїн" (англ. Peaceful Warrior) (2006) — художній фільм-драма.

Ден Мілман — талановитий гімнаст коледжу, який мріє про виступ на Олімпійських іграх. У нього все є: нагороди, друзі по команді, швидкі мотоцикли, дівчата і відчайдушні вечірки.

Життя Дена перевертається з ніг на голову, коли він зустрічає загадкового незнайомця на ім'я Сократ, у якого достатньо можливостей, щоб відкрити новий світ сили і розуміння. Після серйозної травми, яка змусила подивитись на звичайні речі по-новому, Ден за допомогою Сократа і молодої дівчини Джой, усвідомлює, що йому багато чому потрібно навчитися, аби почати жити повноцінним життям.

Усім гарного перегляду та вдалих переосмислень.

дияк. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1490 | Дата: 13.02.2016 | Коментарі (0)

Сьогодні до уваги присутніх було запропоновано фільм «Святий Вінсент» (англ. St. Vincent)  - комедійну драму режисера, продюсера і сценариста Теодора Мелфі, що вийшла 2014 року. 

Вінсент МакКенна — ветеран В'єтнамської війни, п'яничка й азартний гравець, живе сам у Шіпсгед-Бей, Бруклін. Так минають його дні, коли одного дня по сусідству поселяються Меґґі Бронштейн і її 12-річний син Олівер. Меґґі розлучилася зі своїм чоловіком, а Олівер, на тлі переходу у нову школу, все це переживає. Відтак Вінсент стає наставником Олівера.

Звісно, фільм є досить символічним і образним, але є низка речей, над котрими він заставляє задуматись. Тож час, відведений на перегляд, однозначно не пройде даремно!

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1508 | Дата: 06.02.2016 | Коментарі (0)

Чергової зустрічі було переглянуто чудову стрічку "Один тиждень" (англ. One Week) — канадський фільм Майкла Макгоуна 2008 року. Коли Бену Тайлеру (Джошуа Джексон) був діагностований рак, невеликий шанс на лікування він відразу відкинув, а став збиратися в свою останню подорож. Перетинаючи Канаду на мотоциклі він знайшов нових друзів, багато чого переосмислив та пригадав нездійснені мрії. А головне — зрозумів, що не можна знайти сенс свого життя, не навчившись спершу своє життя цінувати...

Фільм дуже багатозначний та глибокий... Але насамперед йдеться не про туризм, і не про мотоцикли, а про цінність кожної миті, яку дає нам Бог і про те, як важливо це розуміти для того, щоб жити як Людина, щоб реалізувати той величний потенціал, котрий Бог заклав у кожного з нас, а не існувати на рівні біологічних інстинктів...

о. Сергій Башинський


Кінозустрічі | Переглядів: 1536 | Дата: 30.01.2016 | Коментарі (0)

Браття і сестри!

Всім напевно відомо, що Вселенського патріарха Варфоломія І часто ще називають "Зеленим патріархом" через його часті нагадування про відповідальність людини за світ, в   котрому вона живе. І тут немає нічого дивного. Адже Господь дав у дар людині цей світ не для того, щоб людина його виснажувала і нищила, а для того, щоб людина у турботі про нього зростала як особистість і як дитя Боже! Тому піклування про нашу планету як про свій власний дім є ще одним обов*язком свідомого християнина.

Інформуємо тих, хто ще не знає: в залі проведень лекцій Недільної школи відкрито пункт прийому використаних батарейок (з метою запобігти потраплянню в грунт і воду важких металів шляхом перербки батарейок на спеціалізованих заводах).

Тому не викидайте використані елементи живлення, а приносьте їх до нас або в подібні пункти.

Детальніше - звертайтесь до о. Сергія Башинського

Також можна почерпнути певну інформацію за посиланням:

http://battery.alexandr-chornous.com/

або 

http://vk.com/batareiki.kiev

Недільна школа | Переглядів: 1627 | Дата: 29.01.2016 | Коментарі (0)

Цього разу для перегляду було представлено досить оригінальну стрічку - «Це прекра́сне життя́» (англ. It's a Wonderful Life) — кінофільм режисера Френка Капрі, знятий у 1946 році.

Фільм про те, як янгол зійшов з небес і допомагав людині подолати життєві труднощі. Головний посил - доброго неодмінно до тебе повернеться. Такий духовний закон. Тому усім рекомендуємо цей фільм, щоб трохи підбадьоритися та дещо переосмислити. Гарного перегляду!

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1587 | Дата: 23.01.2016 | Коментарі (0)

В період різдвяного циклу до уваги глядачів було запропоновано фільм 1994-го року "Чудо на 34-ій вулиці".

Попри те, що це чудова різдвяна кінострічка, вона може нас багато чого навчити. Насамперед, фільм піднімає питання  віру як таку; показує приклад життя з вірою та без віри, а якщо цю думку поглибити, то сміливо можна сказати про духовне та бездуховне життя.

Також варто зауважити, що фільм знятий напрочуд світло та чисто, без якоїсь вульгарності, пафосу, насильства та іншого бруду. Ми бачимо різкий контраст із сьогоднішніми плодами більшої частини кінематографу.  Відповідно виникає питання: "Невже за два десятиліття так змінились глядацькі симпатії?" Адже попит породжує пропозицію... Очевидно фільм також вкотре нагадує нам про наш моральний стан...  Наше життя і якість нашого життя, а відтак і суспільства, лиш в руках кожного з нас. Не варто це забувати!

Гарного перегляду!

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1620 | Дата: 16.01.2016 | Коментарі (0)

Чергової зустрічі було переглянуто фільм 2012-го року "Битва за свободу": Мексика, 1920-і роки. У країні відбувається так зване повстання «крістерос» - громадянська війна, яка зав'язалася між атеїстично налаштованим урядом Мексики і простим народом, який сповідував католицизм. Мексиканська влада вчиняє жорстокі гоніння віруючих, підпали, тортури ченців, вбивства католицьких священиків. Свідком одного з таких вбивств стає 13-річний хлопчик Хосе, який згодом приєднується до повстанців...

Фільм цілком відзнятий по реальних подіях. Корисним є для нас, адже і в Україні були такі ж події, але в Мексиці народ повстав і боронив Церкву і таки відстояв її, а в нас, коли комуністи сказали, що Бога немає і храми потрібно нищити, особливо ніякого спротиву не було... Хоча би для обмірковування деяких питань цей фільм варто подивитись.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1564 | Дата: 26.12.2015 | Коментарі (0)

Дорогі браття і сестри!

З радістю повідомляємо, що при Недільній школі нашої парафії відновлює роботу катехетично-місіонерський проект "Відкриваючи Християнство".

Оскільки це є продовженням вище згаданого курсу, ми продовжимо поглиблюватися у пізнанні християнських істин та суть нашої віри. На разі передбачається продовження порівняльного аналізу догматичної частини віровчення Православної та Католицької Церков, після цього будуть розбиратися 12 членів "Символу віри". Також можливий огляд тем, запропонованих аудиторією.


Зустрічі відбуваються в приміщенні Недільної школи за адресою вул. Хорива 5, щосереди о 19.00. Наступна зустріч і остання у циклі цих лекцій відбудеться 23 грудня.
о. Сергій Башинський

Недільна школа | Переглядів: 2358 | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

До уваги відвідувачів було запропоновано фільм "Беседы с Богом" (Conversations with God) 2006 року. Кінострічка описує історію Ніла Дональда Уолша, автора книги "Беседы с Богом". Його поневіряння розпочались після того, як він зламав шию в автокатастрофі та втратив роботу. Йому довелось жити на вулиці, боротись за виживання, шукаючи роботу, заводячи нові знайомства та переосмислювати низку речей у житті. В решті решт, обессилений від таких життєвих потрясінь, він просить відповіді на свої питання у Бога... І він їх отримує...

Варто зауважити, що він знятий на основі реальних подій. Головний герой - реальна особа, котра й досі живе серред нас і на разі займається місіонерством... Детальніше розповість інтернет.

Фільм рекомендований нами до перегляду однозначно. Адже у багатьох християн є теж чимало питань без відповідей. І хоч фільм не є панацеєю від усіх наболілих суперечностей, проте може допомогти подивитися на низку речей зовсім під іншим кутом...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1589 | Дата: 12.12.2015 | Коментарі (0)

До уваги глядачів було запропоновано стрічку, зняту на реальних подіях та прсонажах, «Проповідник з кулеметом» (англ. Machine Gun Preacher) — біографічний бойовик про Сема Чайлдерса — байкера проповідника-захисника сиріт Судану. 

Історія Сема Чайлдерса, колишнього члена бандитського байкерського угруповання і наркоторговця, який повірив у Бога і став п'ятидесятницьким пастором і борцем за сотні суданських дітей. Сем стикається з озброєними до зубів бійцями армії опору Господа, які знищують цілі поселення, викрадають дітей і роблять з них солдатів. Однак Сему вдається зробити притулок для дітей. Щоб захистити їх, він бере в руки зброю.

Фільм хоч і викликає певні негативні відгуки у християнській спільноті, проте має кілька важливих меседжів, через що, на нашу думку, однозначно вартий уваги. Чи не найголовніший посил: християнство - це не просто релігія чи віросповідання; це, насамперед, спосіб життя. Відтак, християнин не повинен бути пасивним. Адже байдужість у християнському середовищі - біда для світу набагато більша, ніж існування безбожників...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 1592 | Дата: 28.11.2015 | Коментарі (0)

В суботу, 27 червня, відбулась екскурсія Недільної школи у м. Білу Церкву, у т. ч. парк "Олександрія" та храмово-парковий комплекс у с. Буки. Оскільки на липень/серпень лекції у Недільній школі та курсі "Відкриваючи Християнство" припиняються, поїздка ознаменувала собою урочисте закриття навчального року та позитивний початок канікул.

Фото можна подивитися на сторінці нашої парафії Вконтакті:

http://vk.com/album203212961_217994360

о. Сергій Башинський

Недільна школа | Переглядів: 1862 | Дата: 28.06.2015 | Коментарі (0)

Цього разу до уваги глядачів було запропоновано фільм Небеса реальні (Heaven Is for Real (2014)). 

Фільм, заснований на абсолютно неймовірній але, тим не менш, реальній історії. Коли син пастора Тодда Бурпо впадає в кому, батько і його дружина місця не можуть знайти від горя. І Бог змилостивився, маленький хлопчик приходить до тями, ось тільки прийшов він не один, а разом зі спогадами про Рай. Дитина стверджує, що він побував на небесах, де бачив Бога, а також людей і події, які до коми йому ніяк не були відомі. Малюк Колтон описує Бога, його коня і людей, яких вже давно немає на світі… Тодд Бурпо тепер повинен прийняти позицію, яку людина його професії не може обійти, проте яка його самого шокувала. Так батько намагається зрозуміти сина і переступити через себе і вникнути в те, що почало впливати на всю сім’ю, а також оточуючих її людей.

Легкий, утверджуючий у вірі фільм. Зважаючи на те, що кінокартина не є плодом чиєїсь фантазії, а знята на реальній історії, для декого фільм може відповісти на низку питань. Рекомендуємо до перегляду

о. Сергій Башинський 

Кінозустрічі | Переглядів: 1924 | Дата: 25.04.2015 | Коментарі (0)

Сьогодні до уваги глядачів було запропоновано кінострічку «Шоколад» (фр. Chocolat) — фільм режисера Лассе Галльстрема за однойменним романом англійської письменниці Джоанн Гарріс. 

Маленький французьке містечко живе своїм звичним, розміреним життям — строгі розпорядки і правила, регулярні походи до церкви — і, здавалося б, ніщо не провіщає змін. Але ось раптом змінюється вітер, і в містечку з'являються два нових жителя — Вієнн і її шестирічна дочка Анук. Вони відкривають маленьку крамницю солодощів, причому в перший тиждень Великого посту, в якій Вієнн готує дивовижний шоколад, вміло вгадуючи смаки своїх покупців.

З кожним днем заходячи в крамницю все частіше, жителі містечка починають розуміти, що шоколад таємничої незнайомки має чарівну дію — ворогуючі сусіди стали миритися і усвідомлювати, що їм не подобається старомодний порядок містечка. Але такий розвиток подій зовсім не влаштовує мера — адже тоді його беззаперечна влада може завалитися. А Вієнн тим часом продовжує готувати шоколад для мешканців, і випадково зустрічає людину, здатну вгадати її бажання...

Фільм чудово демонструє до чого може призвести формальний підхід до виконання заповідей Божий та церковних приписів і, навпаки, на скільки людина та усе довкола неї може змінитися/преобразитися, якщо в центрі свого життя поставити найголовнішу Божу заповідь - любов до ближнього...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2060 | Дата: 28.02.2015 | Коментарі (0)

До уваги глядачів було представлено кінокартину «Дім» (англ. Home) — документальний фільм 2009 року, результат спільної праці всесвітньо відомого фотографа дикої природи Яна Артюса-Бертрана й режисера Люка Бессона.

Фільм майже повністю складається з демонстрації різноманітних місць Землі з висоти пташинного польоту. Голос за кадром розповідає про екологічну катастрофу, що загрожує планеті. Ілюструються глобальні проблеми людства.

Ми знаємо, що найвеличнішим Божим даром людині є її життя, а наступним даром після є місце, в котрому Бог сподобив людину жити, тобто наша планета із її чудовим різноманіттям флори та фауни. І дуже прикро говорити про те, що людина нехтує цим даром, руйнуючи світ,  у якому живе, і себе саму. А суть проблеми криється дуже близько - людина бездуховна, тобто людина без Бога здатна чинити таке беззаконня. Адже ж інакше як беззаконня людську діяльність не назвеш, оскільки вона є прямим порушенням елементарних законів життя даних Богом. Натомість людина духовна не дозволить собі зазіхнути на Божий дар і на Боже творіння, сприймаючи усе із молитвою і вдячністю.

Фільм, попри згадку теорії великого вибуху та еволюції. всерівно корисний і вартий уваги, хоча би для наочного сприйняття наслідків безумного, споживацького способу життя людства. Ситуація дійшла до того, що про питання екології уже можна почути навіть з амвонів храму. Вселенського патріарха через акцентування останнім уваги на питанні забруднення довкілля називають "зеленим патріархом". І нічого дивного і тим паче поганого  у цьому немає. Адже в дійсності, більшість проблем людства можна уникнути, якщо особистість у центрі свого життя ставитиме Бога: духовна людина відповідально відноситиметься до своїх обов*язків, відтак не буде корупції, не буде недоброякісних товарів і т.ін.; духовна людина відповідально ставитиметься до своєї сім*ї, подружньої пари і т.д., відповідно не буде абортів, розлучень, побоїв, недолюблених дітей, з котрих виростають егоїсти або особи з маніакальними нахилами і т.п.; духовна людина до всього, що її отосує, відноситиметься з увагою, повагою, турботою, любов*ю в кінці кінців... Ось і маємо рецепт ідеального суспільства/світу - варто лиш впустити в своє життя Бога...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2181 | Дата: 14.02.2015 | Коментарі (0)

Цього разу для перегляду було запропоновано німецько-французький фільм Міхаель Кальхаас. Дуже влучну рецензію на фільм написав один блогер, насмілюсь розмістити його думку тут, оскільки цілком її поділяю:

"Повесть немецкого прозаика, поэта и драматурга Генриха фон Клейста «Михаэль Кальхаас» экранизирована, тщательно следуя тексту. Даже какое-то щепетильное и дотошное возведение слога в мелькающие картинки на экране. Скорее всего, это стало возможным как раз таки из-за малого литературного формата первоисточника. А фильм же, как и повесть, преследует одну простую и банальную истину — все дело в равновесии.

В центре сюжета достопочтенный гражданин, уважаемый и уважающий окружающих человек. Он жил честной и достойной жизнью, пока в его дом не постучалась беда. Завязка у данного произведения — событие достаточно мелкое и бытовое, но повлечет оно за собой гораздо более серьезные последствия, чем может показаться с самого начала.

Что такое справедливость? Миф? Фикция? Существует ли она на самом деле или нам подсовывают лишь ее суррогат? Фильм отвечает достаточно четко и внятно. Нет, справедливость есть, просто добиться ее крайне сложно, но упрямые, упертые и сильные люди смогут это сделать. Тема справедливости в ленте сильна. Образ Кольхааса — это олицетворение благородных человеческих черт, но притом и незыблемое равновесие мира. Потому что конец у картины такой, какой и должен быть. Справедливость восторжествовала, но кровавой и большой ценой, а за каждый поступок следует расплата. Цена всему — равновесие. Яркая и отчетливая мысль ленты, достигшая своей квинтэссенции в финале.

Как ни странно, несмотря на то, что действие «Михаэля Кольхааса» разворачивается в далеком XVI веке, фильм актуален и для нашего времени, погрязшего в коррупции и прочих нелицеприятных вещах. Актуален для времени, которое на поверку мало чем отличается от грязного и неумытого Средневековья: судейская система по-прежнему лишена особой гибкости, влиятельные люди, имеющие связи, могут избежать всего, чего им вздумается, а за все отдувается простой люд, старающийся быть честным. С момента публикации повести Генриха фон Клейста прошло чуть больше двухсот лет, а все осталось неизменным.

Фильм может показаться вялотекущим, скучным и нудным в виду малого наличия диалогов, множества долгих кадров и постоянной северной природой, которую, как кажется иногда, оператор любит больше, чем актеров. Но, благодаря этим вещам, создается нужное настроение — фильм холодный, северный и суровый. И на фоне неприглядности обветренных скал и ершистого моха эта история о несправедливости и равновесии мира смотрится еще более выигрышно. Сильное кино.

Главная жемчужина фильма — Мадс Миккельсен. Ему очень идут подобного рода роли. Сильных, несгибаемых, волевых людей, не пасующих перед обстоятельствами. Здесь он по-скандинавски молчалив и суров. И, порой, его глаза говорят больше слов. Выделять других актеров не хочется. Они органично вплетены в повествование, но все же как-то теряются на фоне Миккельсена.

«Михаэль Кольхаас» впитал в себя грозную природу севера, его неугомонные ветра, людскую подлость и жажду справедливости и развернулся одой равновесию, в котором мир обязан пребывать. Своеобразная лента. Определенно на любителя. Суть ее проста и понятна, но то, как она преподнесена, придется по вкусу не каждому. Но кино однозначно сильное".

http://www.kinopoisk.ru/film/623778/

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2303 | Дата: 07.02.2015 | Коментарі (0)

Цього разу до перегляду було винесено російський фільм, котрий ще до офіційного виходу на екрани в РФ наробив багато шуму - Левіафан (рос. Левиафан), фільм-драма російського кінорежисера Андрія Звягінцева. Згідно старозавітної Книги Йова Левіафан був морським страховиськом. Англійський філософ XVII ст. Томас Гобс у книзі "Левіафан" порівняв державну систему з Левіафаном, що знищує людську природу, свободу.

Відповідно, головний посил фільму - "навіщо храм, котрий не веде до Бога". Адже РПЦ сьогодні робить заяви, що лише вона може врятувати весь світ від морального розтління, в той час коли сама є реальним втіленням образу скелету левіафана - велична, могутня постать, котра в своїі суті є пуста і мертва...

Інша лінія - держава як прообраз левіафана, котра пожирає власний народ...

Або ж ще один глибокий прообраз - людина, котра руйнує/пожирає сама себе внаслідок своєї бездуховності (головний герой фільму).

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2190 | Дата: 31.01.2015 | Коментарі (0)

Цього разу, в контексті продовження новорічно-різдвяного циклу, було запропоновано фільм "Сім'янин / The Family Man", котрий вкотре заставляє замислитись над життєвими пріорітетами і істинним цінностяи у нашому житті.

Сюжет:

Що би ви обрали: бути президентом великої інвестиційної компанії, жити в розкішній квартирі з видом на мільярд доларів, їздити на останній моделі Феррарі і при цьому залишатися холостим, або працювати продавцем автопокришок у "Великого Еда", купувати одяг у супермаркеті і пересуватися по рідному передмістю на вмісткому і ще не дуже старому мінівені? 
Не поспішайте з відповіддю, адже не дарма доля, у вигляді обдовбаного чорношкірого діда мороза, надає Джеку шанс спробувати обидва варіанти. І, повірте, не дивлячись на велику кількість комічних ситуацій, які тепер є невід'ємною частиною його життя, Джека чекає тяжкий вибір.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2141 | Дата: 24.01.2015 | Коментарі (0)

Цього разу до перегляду глядачів було винесено чудову стрічку в контексті різдвяних свят: «Різдвя́на істо́рія» (англ. «A Christmas Carol») — багаторівневий і емоційний пригодницький фільм Роберта Земекіса, що з'явився в 2009 році; екранізація традиційної різдвяної повісті Чарлза Діккенса. 

Сюжет

Традиційною різдвяною історією, яку в англомовному світі переказують щороку під Різдво, став твір Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі, або різдвяне оповідання з привидами» (англ. «A Christmas Carol»): сюжет його у світовому кінематографі використовувався неодноразово, — а в Україні уперше з'явився на екранах під назвою «Різдвяна історія» одночасно в чотирьох жанрах: анімація, драма, сімейний, фентезі.

Головний герой — лихвар Ебенезер Скрудж, для якого єдиною цінністю у житті є гроші: не дозволяючи собі скніти, він важко і сумлінно працює щодня.

Настає Різдво. У Ебенезера просять коляди-пожертви для бідних, та Скрудж відмовляється допомагати ближнім: говорить, що для убогих існують спеціальні установи на кшталт тюрем, а якщо хтось і помре з голоду й холоду, то це тільки на краще, бо зайвим ротом стане менше.

Ебенезер суворо ставиться до свого помічника Боба Кретчіта і незадоволений тим, що змушений відпускати його додому на Різдво. Скрудж черствий до тих, хто його оточує, не помічає, що Кретчіт отримує малу платню за свою працю і грошей не вистачає для того, щоб прогодувати його родину, вилікувати Крихітку Тіма, який кульгає. Також Скрудж не розуміє свого племінника Фреда, що, замість важкої праці, одружився за покликом серця.

Ебенезер відмовляється святкувати Різдво, каже, що якби його воля, всіх, хто зичить іншому щасливого Різдва, вбивали б.

Коли Скрудж повернувся додому, до нього з'являється привид товариша Джейкоба Марлі, співробітника, який помер 7 років тому і котрий за ці 7 років не зміг знайти собі спокою. Він шкодує, що за життя збирав собі гроші, а не допомагав бідним, злиденним. Привид хоче допомогти Скруджеві, тому каже, що того відвідають три духи Різдва, які по черзі відкриють йому очі на його минуле, сучасне і майбутнє.

Перший — Дух Минулого Різдва — переносить Скруджа в його дитинство, коли той був добрим хлопцем, дбав про свою сестру. Далі — його юнацтво, перше кохання. Та з часом Ебенезер змінився: подорослішавши, він відмовляється від коханої дівчини Белл: для нього головне — гроші, а не почуття.

Другий — Дух Теперішнього Різдва — показує, як святкують Різдво люди, котрі оточують Ебенезера. Тут Скрудж дізнається, як живе його клерк Кретчіт, який навіть не може собі дозволити купити на Різдво традиційну індичку.

Племінник Скруджа Фред (син його коханої сестри, що померла) називає дядька віслюком, тому що той відмовився святкувати Різдво з ним.

І нарешті, третій — Дух Майбутнього Різдва — показує смерть самого Ебенезера. Скрудж розуміє, що після його смерті ніхто не згадає його добрим словом, адже за життя він був поганою людиною. Крихітка Тім також помер — це стало справжньою трагедією для всієї родини. Про доброго хлопчика його рідні будуть згадувати все життя, а після смерті Скруджа служниця забере його одяг — і все.

Ебенезер добре зрозумів те, що до нього хотіли донести три духи, — і благає дати йому другий шанс для виправлення становища. Він отримує цей шанс і відтоді Ебенезер Скрудж займається тільки добрими справами: він купив найбільшу індичку клеркові й підвищив йому платню, вилікував Крихітку Тіма, помирився з племінником.

Незважаючи на те, що ця екранізація є мультфільмом, вона є обов*язковою до перегляду як дорослим, так і дітям. Стрічка носить надзвичайно глибокий характер і заставляє замислитись над цінністю, якістю і святістю життя людини, над життям вічним та його прямою залежністю від способу провадження земного життя, над необхідністю взаємопідтримки та взаємодопомоги між людьми, а особливо між рідними, а також про покаяння (у т.ч.  Таїнство Сповіді) як зміну способу мислення і життя та, відповідно, до яких якісних і позитивних змін це може призвести.

Отож, усім, хто ще не бачив цього шедевру, приємного перегляду!

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2261 | Дата: 17.01.2015 | Коментарі (0)

В цю неділю, 11 січня, в гості до Недільної школи завітав з різдвяно-новорічною постановкою народний хор "Синевір". Художнім керівником хору є постійний відвідувач нашого курсу "Відкриваючи Християнство" - Рибчинська Вікторія. На свято також були запрошені духовенство храму, парафіяни, читачі сайту та всі бажаючі. Після завершення спектаклю для відвідувачів Недільної школи, курсу "Відкриваючи Християнство" та запрошеного хору було проведено святковий солодкий стіл, після якого всі присутні ще заспівали колядок та народних пісень.

Щиро дякуємо нашим постійним відвідувачам та гостям, котрі розділили з нами цю радість. Окрема подяка хору та його керівникові: сподіваємось на нові зустрічі.

Христос народився! Славімо його!

Фото можна подивитися в альбомі на нашому сайті, перейшовши за посиланням:

http://www.pritiska.org/photo/z_zhittja_khramu/1

або на нашому аккаунті в соц. мережах:

http://vk.com/album203212961_193044722

о. Сергій Башинський
Недільна школа | Переглядів: 2235 | Дата: 11.01.2015 | Коментарі (0)

Цього разу до перегляду було запропоновано фільм «Посвячений» (також побутують варіанти «Втаємничений» і «Присвячений»; англ. The Giver) — американський фільм-антиутопія 2014 року режисера Філліпа Нойса: екранізація утопічного роману письменниці Лоїс Лоурі. Фільм розповідає про футуристичний світ, де люди позбулися не лише вічних проблем — хвороб і злочинності, соціальної та расової ворожнечі, а й від звичайних, простих задоволень, емоцій, а заодно і від любові. В ідеальному світі майбутнього без конфліктів, расизму і хвороб, у кожного члена суспільства є спеціально відведена йому роль. Це просунута цивілізація, у якій немає воєн і насильства. Все навколо одноманітно і сіро, оскільки усім навколо до цього байдуже.

Але існує людина, якого називають Хранителем, він один є Хранителем вічної пам'яті, яку він може передати лише своєму наступнику. Підлітка Джонаса правляча Рада призначає наступним Хранителем пам'яті, яку він має отримати від теперішнього Хранителя. В процесі навчання Джонас за допомогою мудрого наставника починає осягати всю складність людських почуттів і емоцій, поступово усвідомлюючи, яку високу ціну потрібно платити за те, щоб жити по-справжньому повноцінним життям... Знаючи справжній стан справ у суспільстві, Джонас наважується змінити його. Він хоче запропонувати людям життя зі справжнім правом вибору.

На перший погляд, фільм не зрозумілий і нудний, але запевняємо Вас: фільм однозначно вартий уваги, додивіться до кінця! )

о. Сергій Башинський 
Кінозустрічі | Переглядів: 2247 | Дата: 20.12.2014 | Коментарі (0)

Цього разу до перегляду було запропоновано фільм «День бабака» (англ. Groundhog Day; рос. - "День сурка") — американська комедія з елементами фантастики режисери Гарольда Раміса за мотивами історії Денні Рубіна.

Щороку 2 лютого в невеликому американському містечку Панксатоні (англ. Punxsutawney, штат Пенсільванія) проводиться свято під назвою «День бабака». У цей день люди навмисне будять бабака по імені Філ із зимової сплячки і пророкують по його поведінці погоду. І щороку на це свято в Панксатоні з Піттсбурга їздить самозакоханий і зарозумілий телеоглядач погоди Філ Коннорс (Білл Мюррей), якому до смерті набридла його робота і який ненавидить цей фестиваль у глухому містечку.

Але одного разу, приїхавши в черговий раз на фестиваль бабака, Філ не прокидається наступного дня 3 лютого, а знову прокидається 2 лютого! Він виявляється в якійсь петлі часу, з якої немає виходу: 3 лютого просто не наступає. Виїхати з міста у нього також не виходить, тому що сніжна буря щоразу замітає дороги. Філ змушений знову і знову переживати 2 лютого на фестивалі бабака, знову вести звідти репортаж, знову повертатися в готель. І так кожен новий день. При цьому ніхто, крім нього, не помічає часового кільця, тому що на наступне 2 лютого не пам'ятає подій вчорашнього 2 лютого. Бажаючи залишити ненависне містечко, Філ звертається до невропатолога і психіатра (який, як на зло, пропонує прийти до нього «завтра»), але нічого не допомагає - наступного дня він знову прокидається 2 лютого в 6:00 в готелі містечка Панксатоні.

Поміркувавши, Філ вирішує віддатися задоволенням: об'їстися солодощами, зайнятися сексом, пограбувати банк і розтринькати всі гроші — адже наслідків не буде. Але розваги йому швидко набридають. Тоді він намагається спокусити свою колегу Риту (Енді Макдауелл), в яку таємно закоханий. Але вона, будучи порядною дівчиною, ніяк не погоджується на секс в перший же вечір, а другого у Філа просто немає.

Зневірившись спокусити Риту і втомившись від нудного містечка, Філ вирішує покінчити життя самогубством, прихопивши на той світ ненависного тезку — бабака Філа. Але всі зусилля марні — Філ знову прокидається 2 лютого в тому ж номері готелю. Він пробує все нові і нові способи суїциду, але ніщо не допомагає — 3 лютого не наступає.

Випробувавши все, вивчивши Панксатоні вздовж і поперек і дуже стомившись, Філ, нарешті, вирішує присвятити цей фатальний день корисним і добрим справам. Благородні і безкорисливі вчинки, які Філ робить з дня в день (і про що знає тільки він сам), до вечора роблять його найпопулярнішою людиною в місті. Через це Рита сама звертає на нього увагу, вони зближуються, і петля часу, нарешті, розривається. Філ прокидається не один, а поряд з Ритою, і за вікном 3 лютого.

Фільм чудово відображає, на що людина готова заради кохання, а також показує взаємозв*язок між тим, що людина несе в світ, і тим, чим цей світ їй відповідає.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2281 | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

Цього разу до уваги глядачів було запропоновано фільм "Траса 60" - художній фільм 2002 року, виконаний в стилі метафізичної притчі, драми з елементами комедії. У жанрі дорожнього фільму, впродовж якого герой мандрує трасою 60, що не позначена на мапах, та уникаючи спокус, реалізовує свій потенціал.

Фільм надзвичайно глибокий... У ньому прослідковується одразу кілька важливих тем, а саме свобода особистості та свобода вибору і відповідно реалізація людиною цієї свободи, сутність наших бажань, відтак і наших молитов... Фільм чудово допоможе побачити себе зі сторони та позбутися стереотипного шаблонного мислення... Приємного перегляду )

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2178 | Дата: 15.11.2014 | Коментарі (0)

Дорогі браття та сестри!

При дорослій Недільній школі відкрито безкоштовну юридичну консультацію, котрою Ви можете скористатися безпосередньо перед нашою лекцією в неділю або в середу ввечері перед лекцією курсу "відкриваючи Християнство", або ж домовитись про зустріч з юристом у зручний для Вас час за тел. 067 961 37 61 - Олег.

Недільна школа | Переглядів: 2186 | Дата: 11.11.2014 | Коментарі (0)

Цього разу до перегляду було запропоновано фільм Пеліка́н (фр. Nicostratos le pélican) — французька кінодрама режисера Олів'є Орле. Головні ролі виконали Емір Кустуріца та Тібо Ле Геллек[1]. Прем'єра відбулася у Франції 29 червня 2011 року.

Сюжет

Чотирнадцятирічний хлопець Яніс живе з батьком Демосфеном на острівці Зоро, де всі мешканці знають один одного. Три роки тому мати Яніса Антонія померла, від неї в хлопця залишився золотий натільний хрестик. Після цієї трагедії батько часто сварився з сином і став відлюдником. Демосфен проводив час в морі або в кафе свого товариша, Арістотеля. Яніс продавав сир, який вони виготовляли з молока кози Кіци.

Одного дня Яніс вирушив на мопеді до міста, щоб продати капітанові човна ракію. Там він побачив дивного птаха, від якого неприємно пахло. Яніс знав, що капітан — не дуже добра людина, тому вирішив викупити птаха. За нього він віддав маминого золотого хрестика.

Пташеня оселилося в підвалі біля будинку Яніса. Хлопець приховував це від батька. В монастирі мешкав отець Козма, що знався на птахах. У пташені Яніса той упізнав рожевого пелікана. Монах похвалив Яніса за те, що він віддав річ за живу істоту.

Яніс назвав нового друга Нікостратосом на честь човна. Із часом коза Кіца призвичаїлася до нового мешканця, та коли птаха побачив Демосфен, він розлютився й прогнав істоту з будинку. Нікос став жити в печері неподалік. Яніс мріяв, аби той навчився літати — і одного дня він полетів.

Пелікана побачили мешканці острова, почали приїздити туристи. До Арістотеля з Афін приїхала його племінниця Ангелікі. Вона порадила Янісу брати гроші за фотографії з дивовижним рожевим птахом. Яніс не хотів торгувати другом, адже гроші — не головне (перші зароблені 20 євро з'їла коза), проте їх родина перебувала в скруті. Завдяки туристам розвинувся бізнес Арістотеля, що почав продавати сувеніри з зображенням Нікоса.

На зароблені гроші Яніс та Ангелікі поїхали до Афін, де купили нового одягу. Вночі дівчина викупила в капітана човна хрестик Яніса. За це Яніс показав їй печеру, в якій мешкав Нікос.

Яніс розумів свою відповідальність перед птахом: Нікос звик до людей і перестав ловити рибу самотужки.

Після збору винограду Демосфен повернувся на рідний острів і побачив зміни, які були пов'язані з Нікосом. Це розлютило чоловіка. Яніс втік з дому до печери Нікоса.

Вранці птах полетів до магазинів. Ангелікі покликала його до себе, проте птаха збив автобус із туристами. Яніс хотів врятувати друга, проте батько сказав, що йому нічим не допоможеш.

Яніс не виходив із дому й навіть не хотів їсти. Кожного дня його навідувала Ангелікі. З часом хлопець почав помічати, що батько кудись втікає з дому. Прослідкувавши за ним, Яніс побачив свого птаха живим. Демосфен не хотів завчасно повідомляти про це синові.

На свято Демосфен, Яніс та Ангелікі показали здорового пелікана мешканцям острова. Ця історія вплинула на всіх них: Арістотель полюбив птаха, забувши про гроші, Яніс подорослішав. Хвороба й одужання Нікоса відновили родинні стосунки між Демосфеном та його сином.

Фільм, попри свою простоту,достатньо глибокий та несе кілька головних ідей. По-перше, це яскраве свідчення того, як піклування людини про когось змінєю її серце. Обов*язком Адама і Єви в раю було піклування про сад, яке полягало в любові до оточуючого світу та гармонійного життя у ньому. І через дотримання цієї заповіді Адам і Єва могли б обожити не лише себе, а й весь світ, у якому жили. Проте вони цього не змогли зробити. Незважаючи на це, Божих заповідей ніхто не відміняв. І людина навіть сьогоднішня, через дарування любові, доброти і тепла може привести до Бога не лише себе, а й довколишній світ. Саме ця думка чудово відображена у фільмі, адже поява у сім*ї домашнього улюбленця не просто повернула в дім мир і злагоду, а найголовніше преобразила серце батька...

Інша, не менш важлив думка фільму, це те, яку важливу та позитивну роль в житті громади може мати духовенство або храм, у даному випадку - монастир. Адже ж нічого поганого немає в тому, коли осередком не лише духовного, а й культурного життя виступає Церква. Яскравий приклад реалізації цієї думки на практиці пронизує золотою ниткою сюжет цього фільму.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2237 | Дата: 01.11.2014 | Коментарі (0)

Цього разу до уваги глядачів було запропоновано фільм «Хатіко: Вірний друг» (англ. «Hachiko: A Dog's Story») — екранізація відомої історії життя песика Хатіко. Фільм було знято у 2009 році.

Фільм поставлений за відомою правдивою історією, що сталася в Японії в 20-х роках. Господар назвав нового чотириногого вихованця породи акіта-іну Хатіко (японською - Восьмий). Коли Хаті підріс, він став постійно супроводжувати господаря. Пес щодня проводжав і зустрічав свого власника Паркера (Річард Ґір) на вокзалі. Потім чоловік несподівано помер прямо на лекції в присутності студентів. Того дня вірний собака не дочекався його повернення. Не зважаючи на це Хатіко протягом 9 років, щовечора о 5 годині приходив на вокзал зустрічати хазяїна і чекав його до останнього поїзда, допоки не помер від старості. Родичі Паркера шкодували пса і кілька разів намагалися дати йому прихисток у себе вдома, проте тварина втекла назад до своєї варти. Місцеві торговці підгодовували охлялого собаку, захоплюючись про себе його відданістю та терплячістю. А залізничники контролювали, щоб собаку, який став неодмінним атрибутом пристанційної площі, ніхто не ображав.

І хоч фільм відображає вірність собаки своєму господареві, всерівно кожному з нас є чому навчитися з цієї історії, адже сьогодні, на жаль, вірність та відданість зустрічаються серед людей дедалі рідше. До того ж, кожен із нас напевно знає, як важливо, щоб тебе хтось чекав...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2222 | Дата: 25.10.2014 | Коментарі (0)

Цього разу для перегляду було винесено фільм «Огнеупорный» (англ. Fireproof), котрий в своїй суті є чудовим рецептом як зберегти шлюб та почуття після багатьох років, прожитих разом.

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2155 | Дата: 27.09.2014 | Коментарі (0)

Цього разу до уваги глядачів було запропоновано фільм "Доки не склеїв ласти" (Пока не сыграл в ящик; The Bucket List), у головних ролях Джек Ніколсон і Морган Фрімен.

Сюжет: Автомобільний механік Картер Чемберс вперше зустрівся з мільярдером Едвардом Коулом у клініці. Їх обох поклали в одну палату з однаковим діагнозом — рак легеней. Після декількох обстежень їм каржуть вердикт — залишилось жити від півроку до року. Тому дядьки вирішили скласти список останніх бажань — речі, які б вони хотіли зробити перед смертю.

Фільм закликає людину, рівно ж як і Святе Писання, пам*ятати про останній день і не відкладати Життя на потім. Тож усім, хто ще не бачив цей шедевр, наполегливо рекомендуємо )

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2195 | Дата: 20.09.2014 | Коментарі (0)

У зв*язку із відновленням наших зустрічей, для першого після тривалої перерви заняття, було запропоновано комедійний, проте з глибоким змістом фільм "Завжди кажи "Так!" (англ. Yes Man) з Джимом Керрі у головній ролі.

Сором'язливий Карл Аллен (Керрі) намагається змінити своє життя простим способом: починає відповідати «так» на всі питання, бо раніше найчастіше казав «ні». У результаті він дійсно починає змінюватись на краще, однак з'являються і нові небезпеки...

Фільм викликав жваві обговорення, проте з головною думкою все ж погодились усі присутні, а саме: життя, що Бог подарував людині, є прекрасне, і Господь послав нас у цей світ не для страждання, а для життя в радості, гармонії та любові. А це буде можливо лиш тоді, коли й сама людина буде налаштована до світу відкритим і любляичм серцем...

о. Сергій Башинський

Кінозустрічі | Переглядів: 2214 | Дата: 13.09.2014 | Коментарі (0)


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^